Jak wykonać masaż skóry głowy prawidłowo?

masaż skóry głowy

Wiele z nas kojarzy masaż z relaksem dla pleców, ramion, czy stóp. Jednakże chcąc kompleksowo zadbać o swoje ciało należy również regularnie masować skórę głowy. Efekty pojawiają się bardzo szybko i dotyczą całkowicie różnych obszarów, zarówno włosów jak i mięśni karku. W jaki sposób i czym powinien być masaż głowy wykonywany? Ile powinien trwać masaż skóry głowy? O czym jeszcze warto pamiętać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Masaż skóry głowy – czy warto go wykonywać?

Masaż skóry głowy przyspiesza porost włosów, wzmacnia je i poprawia ich kondycję. Masaż skóry głowy wpływa na rozciąganie się komórek mieszków włosowych, co bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia grubości włosów. Co więcej, regularne wykonywanie masażu skóry głowy także przeciwdziała wypadaniu włosów. Delikatny masaż nie tylko daje uczucie odprężenia i ulgi, ale także dotlenia skórę przez co może poprawić krążenie krwi. Dodatkowo uciskanie skóry głowy zmniejsza napięcie mięśniowe karku i może likwidować nawracający ból głowy.

Czym wykonywać masaż skóry głowy?

Chcąc poprawić kondycję włosów i skóry głowy warto do codziennej pielęgnacji włączyć regularny masaż. Nie musisz korzystać z profesjonalnego, specjalnego masażera w salonie kosmetycznym. Prawidłowy masaż skóry głowy wykonasz samodzielnie w domowym zaciszu przy użyciu odpowiedniej szczotki do masażu skóry głowy. W internetowej drogerii Boneto znajdziesz szeroką gamę produktów do stylizacji włosów. Na szczególną uwagę zasługują Medi szczotki do masażu skóry głowy od ECOCERA. Jej silikonowe końcówki pozwalają na delikatny masaż, poprawiają ukrwienie tkanek, a to bezpośrednio wpływa na kondycję skóry głowy oraz włosów. Włosy są zdrowsze, mocniejsze u uniesione u nasady.

Przeczytaj także:  Pozytywne efekty trenowania pilatesu

Jak wykonać prawidłowo masaż głowy? Sprawdź nasz poradnik!

Chcesz zmniejszyć wypadanie włosów, poprawić krążenie krwi, co bezpośrednio może przyspieszyć porost włosów? Masaż skóry głowy jest rozwiązaniem. Jak wygląda taki masaż skóry głowy krok po kroku?

  1. Znajdź odpowiednie miejsce – ciche, spokojne miejsce pozwoli Ci skoncentrować się na masażu, zrelaksować i odprężyć. Może to być osobny pokój z wygodnym fotelem, czy kanapą. Masaż skóry głowy wykonuj w takiej pozycji, w której jest Ci wygodnie, np. leżąc na plecach, czy siedząc po turecku.
  2. Rozczesz włosy szczotką z naturalnego włosia – masowanie głowy ma być przyjemnością. Splątane włosy, które będziesz ciągnąć i szarpać nie wpłyną pozytywnie na relaks.
  3. Użyj oleju do włosów – jeśli wykonujesz masaż skóry głowy palcami, olej ułatwi przesuwanie opuszkami palców po skórze. Pamiętaj, by wybrać oleje bogate w składniki odżywcze odpowiednie do rodzaju Twoich włosów. Dobrym wyborem może być olej jojoba lub olej kokosowy.
  4. Przystąp do masażu – zacznij masaż opuszkami palców od skroni i stopniowo przesuwaj palce w kierunku czubka głowy. Wykonuj okrężne ruchy, przesuwając palce wzdłuż linii włosów. Możesz wykonać także masaż podczas mycia głowy. Tu świetnie sprawdzi się szczotka do masażu – nałóż na nią odrobinę szamponu lub odżywki i kolistymi ruchami delikatnie masuj skórę głowy. Pozwoli to lepiej dostarczyć zarówno do włosów jak i skóry głowy, składniki odżywcze zawarte w kosmetykach.
  5. Zakończenie – po masażu skóry głowy warto poświęcić kilka chwil na przesunięcie palców w stronę karku i ramion. Delikatne ruchy i nacisk na konkretne punkty energetyczne przyniosą ukojenie i odprężenie zmęczonemu ciału.
Przeczytaj także:  Co stosować na mdłości w ciąży? Jak sobie z nimi radzić i jakie są ich przyczyny?

Masaż skóry głowy warto wykonywać 3 razy w tygodniu lub podczas każdego mycia włosów. Sam masaż nie musi być długi. Już 15 minut wystarczy, by efekty masażu pojawiły się po kilku sesjach. Tego typu zabiegi znane są od wieków na całym świecie. Nie tylko wpływają na wzrost włosów czy zmniejszają ich wypadanie. Regularny masaż poprawia ukrwienie skóry głowy, likwiduje martwy naskórek oraz pomaga dostarczyć składniki pielęgnujące, co pozytywnie wpływa na ogólną równowagę organizmu.

Masaż skóry głowy – podsumowanie

Masaż skóry głowy wykonywany systematycznie niesie za sobą wiele pozytywnych skutków. Możesz liczyć nie tylko na poprawę kondycji włosów oraz ich porost, ale także na efekty związane ze zdrowiem takie jak poprawa krążenia krwi czy ustępujące bóle głowy. Choć masaż skóry głowy możesz wykonać samodzielnie opuszkami palców, warto sięgnąć po specjalistyczne szczotki, dzięki którym ułatwisz dostarczenie składników odżywczych zawartych w olejach czy kosmetykach do głębszych partii naskórka przez co wykonany masaż będzie lepiej spełniał swoje zadanie.

Materiał promocyjny.

Informacja prawna