Henna pudrowa – niekwestiowany hit pielęgnacji brwi

henna pudrowa brwi

Do niedawna tylko nieznaczna część społeczeństwa zwracała uwagę na wygląd swoich brwi. Obecnie powstaje coraz więcej zabiegów umożliwiających wydobycie ich kształtu, który najbardziej pasuje do twarzy. Jednym z nich jest z pewnością wykorzystanie henny pudrowej. Odpowiada ona za nadanie koloru brwiom, a dodatkowo wzmacnia ich kondycje poprzez intensywne odżywienie. Przedstawiamy najważniejsze aspekty, o których należy wiedzieć przed przystąpieniem do jej przeprowadzenia.

Henna pudrowa – na czym polega jej fenomen?

Henna pudrowa w szczególności znalazła zastosowanie u osób chcących w naturalny sposób podkreślić brwi, przy jednoczesnym wzmocnieniu ich struktury. Henna pudrowa pozwala na uwydatnienie kształtu brwi, a same włosy są silniejsze i bardziej odżywione, o czym świadczą liczne oraz pochlebne opinie. Aspektem, który sprawia, że jest coraz częściej wybierana przez kobiety jest wykorzystanie wyłącznie naturalnych składników. Na wprowadzenie henny pudrowej decyduje się także coraz więcej gabinetów kosmetycznych. Dodatkowa regulacja, dopasowana do kształtu twarzy może pozwolić na uzyskanie zupełnie odmiennego wyglądu twarzy. Równolegle starannie wystylizowane brwi sprawiają, że oczy są o wiele bardziej podkreślone, odejmując lat właścicielce.

Do stworzenia henny pudrowej wykorzystywane są naturalne składniki pochodzenia roślinnego. W składzie znajduje się witaminy, które charakteryzują się działaniem odżywczym. Jednocześnie pozwalają na nadanie pożądanego koloru włosom i skórze bez szkodliwego dla organizmu działania. Do najważniejszych składników henny pudrowej można zaliczyć przede wszystkim:

  • wyciąg z liści lawsonii,
  • wyciąg z liści indygo,
  • minerały,
  • przeciwutleniacze.

Zalety henny pudrowej

Wykorzystanie henny pudrowej do stylizacji brwi posiada cały szereg zalet. Przede wszystkim jest to koloryzacja naturalna, która nie osłabia brwi. Podczas przygotowywania preparatu nie zachodzi konieczność wykorzystania szkodliwej wody utlenionej, co ma miejsce w przypadku henny klasycznej. Z uwagi na cechy odżywiające i pielęgnacyjne, brwi nabierają blasku i odżywienia. Jest to metoda, która jest polecana także dla osób, które z różnych powodów posiadają ubytki lub rzadkie brwi. Henna pudrowa w przeciwieństwie do henny klasycznej utrzymuje się o wiele dłużej. W przypadku skóry efekt koloryzacji utrzymuje się przez dwa tygodnie. Z kolei na samych włoskach jest dobrze widoczna przez okres aż 6 tygodni, a u osób bez tendencji do przetłuszczania skóry twarzy nawet przez 8 tygodni. W rezultacie zachodzi konieczność rzadszego przeprowadzania zabiegu, co znacznie oszczędza czas.

Z henny pudrowej mogą skorzystać osoby, które dążą do otrzymania różnych kolorów z uwagi na obszerną gamę kolorystyczną preparatów. W rezultacie można dopasować hennę pudrową do każdego odcienia skóry i tonacji. Skorzystać z henny pudrowej mogą zarówno blondynki, brunetki i posiadaczki rudych włosów. Decydując się na skorzystanie z usługi gabinetu kosmetycznego, można jednocześnie skorzystać ze stylizacji brwi, co pozwala nie tylko na dopasowanie koloru, ale także uzyskanie najbardziej odpowiedniego do twarzy kształtu, dopasowanego zgodnie z indywidualnymi cechami. W niektórych przypadkach można całkowicie odmienić wygląd twarzy i odmłodzić o kilka lat.

Henna pudrowa jest doskonałym rozwiązaniem także dla kobiet, które zamierzają poddać się lub nie mogą skorzystać z wykonania makijażu permanentnego brwi. Pozwala na odnalezienie idealnego kształtu i koloru. Jeżeli dane rozwiązanie nie sprawdzi się tak jak oczekiwano, wówczas czas utrzymywania się jest o wiele krótszy, a cena zabiegu jest zdecydowanie niższa. Równolegle jest to rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się pięknymi brwiami, a aktualnie nie mogą pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset złotych. Henna pudrowa, w przeciwieństwie do makijażu permanentnego jest całkowicie bezbolesna podczas wykonywania, dlatego polecana jest dla osób, które obawiają się długotrwałego dyskomfortu i bólu podczas zabiegu.

Przeczytaj także:  Manicure hybrydowy - czy można zrobić go samodzielnie?

Jak przygotować się do wykonania henny pudrowej?

Na efekt końcowy wykonania henny pudrowej w dużej mierze posiadają predyspozycje danej osoby, a przede wszystkim tendencja skóry do przetłuszczania i alergii. W szczególności warto umówić się na przeprowadzenie wcześniejszej próby uczuleniowej. Najlepiej na 48 godzin przed samym zabiegiem, co pozwala na określenie ewentualnych reakcji alergicznych organizmu i uniknięcie niepożądanych konsekwencji. Wystąpienie alergii po wykonanym zabiegu może przynieść ogromne starty wizerunkowe i konieczność udania się do dermatologa. W szczególności jest to polecane dla osób, które posiadają nadmiernie wrażliwą skórę, nigdy nie poddawały się analogicznym zabiegom, a nawet nigdy nie farbowały włosów. Dotyczy to również kobiet w ciąży, ponieważ zmiany w gospodarce hormonalnej mogą sprawić, że uzyskany kolor będzie znacznie różnił się od oczekiwanego.

Wystąpienie reakcji alergicznej organizmu stanowi przeciwwskazanie do wykonania henny pudrowej. Jednocześnie do bezwzględnych przeciwwskazań należy zaliczyć: stan zapalny spojówek, powiek i miejsc okolicznych brwi, zmaganie się z chorobami skórnymi (również łuszczyca), posiadanie otarć lub urazów okolic brwi, wystąpienie opuchlizny, posiadanie poparzenia słonecznego, a także wcześniejsze wykonanie zabiegu złuszczającego naskórek na skórze twarzy. Niedawne operacje oczu, twarzy lub głowy także wykluczają możliwość wykonania henny pudrowej brwi. Z henny pudrowej nie mogą skorzystać dobrowolnie osoby po chemioterapii, ponieważ powinny wcześniej omówić to z lekarzem.

Henna pudrowa – jak przebiega zabieg?

Decydując się na przeprowadzenie zabiegu henny pudrowej należy przeznaczyć około 60 minut, ponieważ całość składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności przeprowadzana jest rozmowa, która umożliwia ustalenie przez stylistkę jak powinien wyglądać efekt końcowy, czyli kolor i kształt brwi. Następnie konieczne jest przeprowadzenie pełnego demakijażu brwi i oczu i przeprowadzenie właściwej pielęgnacji, która wpływa na uzyskany efekt końcowy i czas utrzymywania się henny na skórze. W kolejnym etapie kosmetyczka wykorzystuje specjalne miary i nici, które ułatwiają jej ustalenie najlepszego kształtu brwi. Po określeniu kształtu, kontury i część skóry jest zabezpieczona białą pastą, która uniemożliwia zafarbowanie okolic brwi. Później dopiero jest moment, kiedy henna pudrowa nanoszona jest na brwi i skórę. W zależności od oczekiwanej intensywności, pozostawiana jest na skórze od kilkunastu do 30 minut. Po upływie tego czasu preparat jest zmywany. W ostatecznym etapie przechodzi się do wykonania regulacji brwi, co często jest usługą dodatkowo płatną. W zależności od preferencji i oferty świadczonych usług, może to być wykonane przy pomocy pęsety, wosku, nici, a także pasty cukrowej.

Przeczytaj także:  Trening personalny – czym jest i jak wygląda?

Ile kosztuje wykonanie henny pudrowej?

Na cenę zabiegu przy wykorzystaniu henny pudrowej w głównej mierze składa się wielkość miasta. W mniejszych miejscowościach, gdzie ceny najmu są o wiele niższe, można spotkać się z usługą wykonania henny pudrowej za 40 złotych. Zupełnie inaczej ceny kształtują się w dużych miastach. W Warszawie wykonanie henny pudrowej może kosztować nawet 120 złotych. Na cenę ogromny wpływ posiada również renoma salonu kosmetycznego, ilość ukończonych kursów i szkoleń przez kosmetyczkę, produkty na których bazują, a także fakt wykonania dodatkowej regulacji brwi. Wybierając gabinet kosmetyczny należy sugerować się nie tylko ceną oferowanej usługi, ale doświadczeniem, wiedzą i uzyskanymi certyfikatami osoby wykonującej hennę pudrową.

Hennę pudrową można z powodzeniem wykonywać w domu, jednak w tym celu należy kupić kilka specjalistycznych preparatów, nie tylko samą hennę, ale także środki do właściwego oczyszczenia i pielęgnacji skóry brwi. Przygotowana mieszanka musi posiadać konsystencję zbliżoną do sosu sojowego. Wówczas można także regulować intensywność henny. Warto każdy ruch pędzelkiem wykonywać w sposób pewny, ale i przemyślany, ponieważ bardzo szybko udaje jej się zafarbować niezabezpieczoną pastą skórę.

Jak postępować i dbać o skórę po hennie pudrowej?

Na długość utrzymywania się henny pudrowej na skórze i włoskach ogromny wpływ posiada przestrzeganie zasad właściwej pielęgnacji, o czym powinna poinformować każda kosmetyczka. Na końcowy rezultat kolorystyczny należy czekać nawet 24 godziny, dlatego w tym czasie należy szczególnie obchodzić się z tymi miejscami. Przestrzeganie wymienionych reguł posiada nieodzowny wpływ na efekt końcowy. Zalecane jest wówczas powstrzymanie się od aplikowania jakichkolwiek preparatów służących do makijażu brwi, ponieważ mogą wejść w interakcję z henną pudrową. Jednocześnie niezwykle ważne jest, aby unikać pocierania i dotykania brwi. Szczególną ostrożność należy zachować podczas mycia włosów i nakładania odżywki, aby te specyfiki nie miały kontaktu ze świeżo wykonaną henną. W dniu wykonania zabiegu i na następny dzień należy powstrzymać się od aktywności na basenie i wizyt w saunie. Ważne jest, aby chronić te miejsca przed działaniem promieni słonecznych. Osoby, które dostosują się do tych zaleceń mogą cieszyć się przez dłuższy czas efektami nałożonej henny pudrowej.

Henna pudrowa – opinie kobiet

Wzrastająca popularność henny pudrowej wpływa na ilość opinii o preparacie i samym zabiegu umieszczanych o zabiegu w Internecie. Do największych zalet kobiety zaliczają m.in.:

  • trwałość,
  • skuteczne maskowanie niedoborów włosów na brwiach,
  • bezbolesność,
  • komfort w trakcie wykonywania,
  • optyczną poprawę rysów twarzy i okolic oczu.

Ponadto pojawiają się głosy, które wskazują, że stosowanie henny pudrowej nie tylko wzmocniło włosy w tej okolicy, ale przede wszystkim doprowadziło do wzrostu nowych. Co więcej, nowo wyrastające włosy są nie tylko grubsze, ale także posiadają niespotykany wcześniej blask. Bez wątpliwości, popularność i przystępna cena zachęca do skorzystania z usługi wykonania henny pudrowej brwi i poznania własnych odczuć o tej formie koloryzacji. Uzyskany efekt sprawia, że każdego ranka przez kilka tygodni kobiety oszczędzają bezcenny czas przeznaczony dotychczas na stylizację brwi.

Informacja prawna