Moda Plus Size nabiera tempa. Poznaj wszystkie rodzaje sukienek

Moda Plus Size w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Świat przestał się wstydzić krągłości i zaczął traktować je jako ideały. Nic więc dziwnego, że coraz częściej możemy spotkać ciuchy w większych rozmiarach, a w sklepach online popularne staje się przedstawianie odzieży na modelkach plus size. Okrągłe kształty najlepiej podkreślają sukienki, szczególnie te, które zostały stworzone i zaprojektowane z myślą o osobach XXL. Wyróżnia się kilka ich rodzajów, dlatego warto poznać je wszystkie.

Rodzaje sukienek Plus Size

Sukienki plus size występują w kilku rodzajach, które różnią się nieco od sukienek w normalnych rozmiarach. Przede wszystkim mają one pełnić odmienną rolę, a mianowicie – dobrze prezentować się na kobietach z krągłościami i pomagać maskować niedoskonałości. Warto zatem wyróżnić przede wszystkim:

  • sukienki w kształcie litery A;
  • sukienki w kształcie litery X;
  • szmizjerki;
  • sukienki maxi;
  • sukienki kopertowe;
  • sukienki maskujące brzuch.

Moda Plus Size oferuje również zdecydowanie więcej rodzajów sukienek. Wyżej wymienione jednak są najczęściej wybierane i najchętniej kupowane przez kobiety o rozmiarze XXL. Każda podkreśla inne atuty i maskuje odmienne niedoskonałości.

Sukienki w kształcie litery A

Sukienki w kształcie A posiadają rozkloszowanie, które ciągnie się od góry w dół. Dzięki takiemu zabiegowi, sukienka wyszczupla pośladki, uda, a także biodra oraz dobrze radzi sobie z maskowaniem lekko zaokrąglonego brzucha. Do tego typu sukienek zalicza się między innymi dzwonki, które nadają się dla kobiet o mniejszych piersiach i wąskich ramionach, gruszki (dla osób o małym biuście, ale szerokich biodrach oraz krąglejszych kształtów pupy), wiolonczele (dla obfitych piersi, dużych ud i masywnej pupy oraz bioder), klepsydry (podobne wymiarowo biust i biodra) oraz kolumny (podobne wymiary ud, ramion, bioder oraz biustu).

Sukienki w kształcie „A” są polecane także osobom, które posiadają typ sylwetki kolumny albo cegły. Wszystko dlatego, że ich kształt trapez tworzy złudzenie wcięcia w talii i wypełnia biodra.

Sukienki w kształcie litery X

Sukienki o kształcie litery X posiadają krój często przypominający krój retro. Ten rodzaj charakteryzuje się luźnym dołem oraz dekoltem tworzącym literę V. Idealnie nadaje się do kształtów cegły oraz kolumny. Szczególnie chętnie zakładają ją kobiety, które chcą podkreślić wcięcie w talii, a równocześnie poczuć się komfortowo. Do tych sukienek zalicza się także typ sylwetki o nazwie kręgiel, wyróżniający się wąskimi ramionami i średnim rozmiarem biustu, a równocześnie dość widocznym wcięciem w talii oraz masywnymi udami.

Sukienki maxi

Sukienki plus size maxi świetnie prezentują się głównie na kobietach wysokich, które chcą zakryć swoje krągłości, ale jednocześnie podkreślić wcięcie w talii. Ten rodzaj sukienek sięga aż do ziemi i posiada luźny krój, który świetnie maskuje zarówno masywne uda, okrągły brzuch, jak i szeroką pupę. Równocześnie Maxi podkreśla atuty kobiecych piersi.

Sukienki maxi plus size to między innymi sukienki oversize, czyli proste, a równocześnie w żadnym wypadku nie opinające ciała. Mają one za zadanie optycznie wyszczuplać sylwetkę i dawać pewnego rodzaju wrażenie, że kobiece ciało jest mniejsze, niż w rzeczywistości. Głównie sukienki te polecane są wiolonczeli, klepsydrom i jabłkom.

Szmizjerki

Moda Plus Size posiada również sukienki w postaci szmizjerek. Ten rodzaj doskonale nadaje się dla figury o typie gruszki, dzwona i kręgli. Są one bardzo popularne i lubiane przez kobiety o rozmiarze XXL przede wszystkim za połączenie elegancji ze sportowym wyglądem. Szmizjerki przypominają swoim krojem męskie koszule, bowiem są często przepasane w talii pasem, który dodatkowo ją podkreśla, posiadają kołnierzyk oraz wygodne kieszenie.

Luźna góra sprawia, że wzrok innych skupia się na torsie, a nie na biodrach czy udach, które mogą być dużym kompleksem dla niektórych kobiet. Sukienki szmizjerki można nosić na co dzień, na przykład do pracy albo na spotkanie ze znajomymi, ponieważ są wygodne, a równocześnie dość eleganckie.

Sukienki kopertowe

Sukienki kopertowe posiadają tak zwany dekolt na zakładkę, przypominający literę V, która optycznie zmniejsza piersi. Świetnie nadają się dla kobiet o figurze lizaka albo jabłka. Kopertówki posiadają dwa rodzaje dolnej partii – mogą przylegać do ciała, bądź też mogą być rozkloszowane.

Sukienki maskujące brzuch

Sukienki maskujące brzuch posiada niemal każdy sklep Plus Size. Przede wszystkim do tego rodzaju zaliczamy sukienki zarówno rozkloszowane ku dołowi, jak i oversize. Co istotne jednak, wystający brzuszek można zamaskować z pomocą sukienek wzorzystych. Często kobiety o rozmiarze XXL zakładają takie, które posiadają liczne wzroki kwiatów, kratek i tym podobne. Mają one za zadanie maskować właśnie wspomniany brzuch, optycznie pomniejszać go, a równocześnie odwracać wzrok innych od niedoskonałości w tej partii ciała za pomocą ciekawej kolorystyki. Zwykle sukienki tego typu posiadają dekolt w kształcie literu U albo V i rękawy 3/4.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna