2 wskazówki, jak wybrać idealne plecaki dla dzieci do szkoły

Wybór właściwego plecaka to kwestia nie tylko wygody dziecka, ale również jego zdrowia i bezpieczeństwa. Rodzice muszą więc często szukać kompromisów pomiędzy modelami wysokiej jakości a tym, co podoba się dziecku. Wielu producentów ułatwia wybór, oferując bezpieczne i dekoracyjne plecaki dla dzieci do szkoły.

  1. Odpowiednia budowa i waga
  2. Funkcjonalność i estetyka wykonania

Nacisk, jaki obecnie kładzie się na zdrowie dzieci, doprowadził do tego, że producenci zwracają baczną uwagę na jakość swoich wyrobów i ich dostosowanie do wymagań zarówno rodziców, jak i małych użytkowników. Na szeroką skalę prowadzone są badania i opracowywane technologie, które mają zapewnić dzieciom komfortowe użytkowanie plecaka, bez wyrządzania szkód dla ich rozwijających się organizmów.

Odpowiednia budowa i waga

Budowa i waga to dwa kluczowe kryteria, według których każdy rodzic powinien dobierać plecak szkolny dla swojego dziecka. Dobre plecaki dla dzieci do szkoły posiadają usztywnione plecy, dopasowane do anatomicznego kształtu ludzkich pleców, a także regulowane, szerokie szelki, które zapewniają równomierny rozkład obciążenia na obu ramionach. Liczy się również waga. Według Głównego Inspektora Sanitarnego, odpowiednia waga plecaka to taka, która nie przekracza 15% masy ciała dziecka.

Ergonomiczna budowa plecaka może być potwierdzona odpowiednim certyfikatem, dotyczącym zarówno funkcjonalności, jak i jakości plecaka. Przyznane certyfikaty są świadectwem, że plecak przeszedł niezależne testy, sprawdzające bezpieczeństwo wyrobów oraz ich dopasowanie do potrzeb dzieci.

Funkcjonalność i estetyka wykonania

Młody uczeń będzie korzystał z plecaka na co dzień, a więc równie ważna jak odpowiednia budowa i waga, jest funkcjonalność. Dzieci szczególnie doceniają duża ilość różnej wielkości komór, w których można schować nie tylko książki czy szkolne przybory, ale również ulubione drobiazgi czy potrzebne akcesoria, jak choćby chusteczki higieniczne. Dobrze, jeśli plecak jest wyposażony w osobną przegródkę na śniadaniówkę oraz kieszeń na bidon lub butelkę z napojem. Przydatne jest także miejsce na identyfikator we wnętrzu plecaka.

Kropką nad “i” powinien być design. To cecha, na którą dzieci szczególnie zwracają uwagę. Chcąc kupić uczniowi plecak, z którego będzie chętnie korzystał, warto pozwolić mu dokonać wyboru stylu i wyglądu plecaka. Decydując się na modele od renomowanych producentów, nie trzeba obawiać się o jakość wykonania i bezpieczeństwo plecaka, dlatego można swobodnie pozostawić wybór dziecku.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna