Jak przebiega nauka zdalna w MSKPU?

MSKPU czyli Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy od kilku lat sukcesywnie realizuje kształcenie w trybie zdalnym. E-learning był planowany przez szkołę jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. W dużej mierze wynika to z faktu, że preferencje młodzieży dynamicznie się zmieniają. Coraz więcej osób kształcących się nie chce poświęcać się wyłącznie edukacji. Pogodzenie nauki z pracą oraz prowadzeniem domu wcale nie musi być trudne! To wielka szansa również dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na przeprowadzkę do stolicy lub regularne dojazdy. Zastanawiasz się, czy warto? Zapoznaj się z dalszą częścią publikacja – z pewnością twoje wątpliwości zostaną rozwiane!

Nowoczesna platforma e-learningowa MSKPU

Opinie o MSKPU dowodzą, że proces kształcenia online wyróżnia się wysoką efektywnością. Szkoła dba o komfort swoich podopiecznych, co usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Nauka na odległość również może nieść za sobą wymierne efekty. Zdalną edukację umożliwia nowoczesna platforma e-learningowa. Jest ona nie tylko intuicyjna w obsłudze, ale również niezawodna. Zmniejsza to ryzyko awarii w najmniej spodziewanym momencie. Trzeba wspomnieć, że wszelkie usterki eliminowane są tak szybko, jak to tylko możliwe, aby nie zakłócić przebiegu zajęć.

MSKPU posiada także autorską aplikację mobilną. Dzięki niej użytkownicy smartfonów oraz tabletów otrzymują nieograniczony dostęp do najważniejszych informacji oraz powiadomień. Niweluje to ryzyko przeoczenia ważnych wiadomości. Wspomniana aplikacja stanowi wydajne narzędzie, które umożliwia łatwą komunikację. Zdecydowana większość osób uczących się ma przy sobie telefon z dostępem do internetu, co przekłada się na stały kontakt z kadrą pedagogiczną czy też pracownikami administracyjnymi.

Nauka zdalna w MSKPU rozpoczęła się po wybuchu pandemii. Należy jednak zaznaczyć, że plany wdrożenia platformy edukacyjnej online narodziły się o wiele wcześniej, jednak spotkały się z oporem osób stawiających na klasyczne formy nauczania. Od 2020 roku edukacja na odległość stała się obowiązkowa, jednak szkoła doskonale poradziła sobie z tym wyzwaniem. Czas pokazał, że kształcenie online również może być przyjemne, a zarazem skuteczne! Wszystko zależy od zaangażowania obu stron. Sposób prowadzenia zajęć ma bezpośredni wpływ na osiągnięcia uczniów.

Zalety nauczania zdalnego w MSKPU – opinie studentów

Studia online oferowane przez MSKPU cieszą się ogromną popularnością, potwierdzają to pozytywne opinie studentów. To wyśmienita propozycja dla osób, które z różnych powodów nie mogą uczyć się w trybie stacjonarnym. Należy również podkreślić, że w dzisiejszych czasach decyzje rządu o zamknięciu szkół wyższych zapadają z dnia na dzień. Brak stabilności sprawia, że młodzież obawia się tej formy kształcenia. E-learning daje pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Dzięki niemu gospodarowanie czasem stanie się prostsze.

– Dostęp do materiałów edukacyjnych – MSKPU gwarantuje nieograniczony dostęp do autorskich materiałów edukacyjnych, dzięki czemu przyswojenie oraz utrwalenie treści nie będzie stanowić żadnego wyzwania. W przypadku nauki stacjonarnej często zachodziła konieczność np. kserowania notatek. E-learning wymaga jedynie kilku kliknięć! Pliki mogą zostać pobrane w dowolnym momencie, co również stanowi zaletę. Warto wspomnieć, że osoba prowadząca zajęcia może błyskawicznie udostępnić je dużej liczbie studentów – przekłada się to na oszczędność czasu.
– Nieprzeciętna wygoda – nauka zdalna zapewnia wysoki poziom komfortu. Bez wychodzenia z domu można wziąć udział w wykładach oraz zajęciach. Jest to idealna opcja dla tych, którzy mieszkają w znacznej odległości od siedziby stacjonarnej szkoły. Można zapomnieć o czasochłonnych i męczących dojazdach. Na uwagę zasługuje także maksymalna swoboda. Przeziębienie nie wyklucza uczestnictwa w zajęciach. W dobie pandemii łatwo o zaległości w kształceniu, a studia internetowe pozwalają ich uniknąć.
– Kontakt z kadrą pedagogiczną – mogłoby się wydawać, że nauka zdalna znacząco utrudnia kontakt z prowadzącymi wykłady/zajęcia. Nic bardziej mylnego! MSKPU umożliwia wirtualne spotkania, podczas których studenci mogą zadać nurtujące ich pytania, a także uzyskać szczegółowe informacje na dany temat. Warto wspomnieć także o kontakcie mailowym oraz telefonicznym. Kadra pedagogiczna jest wyjątkowo zaangażowana w proces kształcenia, dzięki czemu osoby uczące się mogą liczyć na kompleksowe wsparcie.
– Nauka samodzielności – e-learning posiada wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość zdobycia nowych doświadczeń. Studenci online uczą się samodyscypliny oraz organizacji. Jest to pierwszy krok do sukcesu! Faktem jest, że nauka w domu przebiega inaczej, jednak może nieść za sobą znakomite rezultaty.
– Oszczędność pieniędzy – decydując się na studia online w MSKPU można zaoszczędzić mnóstwo gotówki. Nie ma konieczności przeprowadzki do innego miasta, ani płacenia za miejsca noclegowe. Atutem jest również brak opłat za dojazdy. Z pewnością przypadnie to do gustu studentom z mocno ograniczonym budżetem, którzy nie mogą pozwolić sobie na takie wydatki.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna