Czym jest karboksyterapia? Wyjaśniamy!

Czy dwutlenek węgla może mieć działanie lecznicze i pielęgnacyjne? Okazuje się, że tak! Zabiegiem z dziedziny kosmetologii, który wykorzystuje CO2, jest bardzo popularna w ostatnim czasie karboksyterapia. Jak wygląda i z jakimi problemami sobie radzi? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i poznaj odpowiedzi na wszystkie swoje pytania związane z karboksyterapią!

Jak działa karboksyterapia?

Wiesz już, że karboksyterapia wykorzystuje do terapii dwutlenek węgla. Jak jednak wygląda to w praktyce? Mianowicie zabieg ten polega na wstrzykiwaniu pod skórę niczego innego, a właśnie dwutlenku węgla. Robi się to za pomocą specjalnego urządzenia, które kontroluje temperaturę i ilość wprowadzanego pod skórę gazu. CO2, które rozchodzi się w tkankach, powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Umożliwia to dotlenienie oraz odżywienie komórek skóry. Przy okazji zabiegu dochodzi również do procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii

Uważa się, że karboksyterapia jest w stanie uporać się z większością problemów skórnych. Najlepsze rezultaty są jednak widoczne w terapii cellulitu i cieni pod oczami. Omawiany przez nas zabieg może być stosowany tak naprawdę na całym ciele. Z jego pomocą pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu czy rozstępów z okolic brzucha, ud bądź też pośladków. Zmarszczki, zwiotczała skóra, widoczne naczynka czy blizny potrądzikowe również nie będą już dłużej problemem dla Twojej cery. Karboksyterapia ma też przeciwdziałać wypadaniu włosów u osób, które zdecydują się na zastosowanie tego zabiegu na skórze głowy.

Czy karboksyterapia jest skuteczna?

Wprowadzenie pod skórę cząsteczek dwutlenku węgla jest nie tylko bardzo skuteczne, ale również bezpieczne. CO2 jest wydalane po zabiegu z organizmu jako produkt wymiany gazowej. Wcześniej jednak dochodzi do dobroczynnych dla skóry procesów regeneracji tkanek, produkcji kolagenu oraz elastyny, a także poprawy mikrokrążenia czy rozbicia komórek tłuszczu. Wszystko to sprawia, że walka z problemami skórnymi staje się zdecydowanie łatwiejsza. Liczby mówią o aż 97% udanych terapii rozstępów z wykorzystaniem karboksyterapii. W przypadku cieni pod oczami jest to 90%, a cellulitu – 89%.

Jakie efekty daje karboksyterapia?

Do najważniejszych rezultatów karboksyterapii należą procesy odmładzające. Skóra jest dzięki niej wygładzona, ujędrniona, a także wygląda świeżo i promiennie. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę pomaga również zwalczyć cellulit i rozstępy, a także zniwelować widoczność blizn. Zabieg pozwala też na redukcję tkanki tłuszczowej oraz uporanie się z wypadającymi włosami. Karboksyterapia jest polecana dla osób, które chcą być posiadaczami pięknej, młodej, dotlenionej skóry, bez oznak zmęczenia i starzenia.

Czy karboksyterapia boli?

Jeśli jesteś posiadaczem dość wrażliwej cery, to na samym początku przygody z zabiegiem możesz czuć, że jest on dość nieprzyjemny. Nakłuwanie twarzy czy innych części ciała, tak aby powstał tam leczniczy dla skóry, lekki stan zapalny, może wiązać się z niewielkim bólem. Będzie on jednak coraz mniej odczuwalny wraz z każdym kolejnym zabiegiem.

Kiedy nie należy poddawać się karboksyterapii?

Zabieg z użyciem dwutlenku węgla przynosi wiele skutecznych rezultatów. Nie jest on jednak dla wszystkich. Głównymi przeciwwskazaniami do skorzystania z karboksyterapii są: ciąża, choroby płuc, nerek oraz serca, a także cukrzyca, hemofilia, nowotwory, zator płuc oraz zapalenie żył. Zabiegu nie powinno się także przeprowadzać u osób po niedawno przebytym zawale, udarze mózgu czy z ostrym zakażeniem opryszczką.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna