Włosy farbowane – jak dbać o nie dbać, by kolor utrzymał się dłużej?

jak dbać o farbowane włosy

Farbowanie włosów nadaje im wspaniały kolor, pokrywa siwiznę, pozwala podkreślić urodę, odświeżyć wygląd lub nawet całkowicie zmienić wizerunek. Włosy farbowane wymagają jednak specjalnie dobranej, troskliwej pielęgnacji, by zachować zdrowy wygląd, blask i intensywny kolor. Jak utrzymać kolor włosów farbowanych na długo?

Wypłukiwanie farby z włosów przy każdym kolejnym myciu to zmora zwłaszcza posiadaczek pasm w odcieniach czerwieni. Tego rodzaju koloryzacja wymaga mocnego napigmentowania, by zachwycać. Jasne, zwłaszcza chłodne odcienie blondu są bardzo trudne w utrzymaniu. Pielęgnacja włosów farbowanych wymaga wiedzy i cierpliwości oraz stosowania odpowiednio dobranych do koloru i rodzaju włosów produktów.

Farbowanie włosów – jak to działa?

Proces trwałego, chemicznego farbowania włosów polega na wypłukaniu naturalnego koloru z włosów i zastąpienia go barwnikami o wybranym odcieniu. Efekt ten uzyskiwany jest po naruszeniu struktury włosa przez składniki mieszanek koloryzujących i utleniacza. Aby kolor pozostał na włosach na dłużej, bardzo istotna jest właśnie pielęgnacja na co dzień i zadbanie o to, by włosy pozostawały w dobrej kondycji. Zdrowe i zadbane włosy lśnią, ich końce nie rozdwajają się, a pasma nie puszą i nie plączą. Wszystkie te warunki zostają spełnione, kiedy łuski włosów są pozamykane, struktura włosa gładka i nawilżona. Barwniki zawarte w farbie i „wtłoczone” do wnętrza włosa w procesie farbowania mają szansę na dłużej utrzymać intensywność właśnie dzięki zapewnieniu zdrowia naszym pasmom. Czy istnieje „bezpieczna farba do włosów”? Każde farbowanie ma wpływ na zdrowie i strukturę włosa, jednak stosowanie produktów dobrej jakości i odpowiednia pielęgnacja przed i po kolejnych zabiegach koloryzacji pozwala utrzymać dobrą kondycję włosów i intensywny kolor na długo. Farby do włosów Avon z balsamem pielęgnacyjnym w zestawie zawierają składniki chroniące i odżywiające pasma, zapewniając koloryzację na wysokim poziomie.

Przeczytaj także:  MESOSES – PIELĘGNACJA INSPIROWANA MEZOTERAPIĄ

Jak dbać o włosy farbowane?

Włosy po każdym farbowaniu wymagają intensywnego nawilżenia i wygładzenia. Istotne jest także odżywianie włosów na co dzień, by były one odporne na działanie czynników zewnętrznych i lepiej znosiły wszelkie zabiegi stylizacyjne, w tym farbowanie. Włosy „lubią” odpowiednio dobrane odżywki i maski, które należy stosować po każdym myciu. Szampony do włosów służą do oczyszczania pasm i skóry głowy, oczywiście mają one składniki pielęgnacyjne, jednak to właśnie odżywki i maski do włosów pozostawiane na pasmach na kilka lub kilkanaście minut po myciu dostarczają włosom składników odżywczych, pomagają odpowiednio je nawilżyć i wygładzić mikroskopijne łuski, tak ważne dla utrzymania koloru i blasku fryzury. Pośród kosmetyków do włosów Avon znajdziemy odżywki i maski odpowiednie do włosów farbowanych w rożnych odcieniach, a także nawilżające olejki i kuracje dostarczające włosom naturalnych składników odżywczych, witamin i aminokwasów.

Myjąc włosy farbowane, warto pamiętać o tym, by nie szarpać ich mocno podczas nakładania szamponu, a jedynie delikatnie masować skórę głowy. Pasma zostaną umyte pianą spływającą z głowy. Odżywka najlepiej wchłania się w pasma nałożona na lekko osuszone miękkim ręcznikiem włosy. Warto ostatnie płukanie wykonać przy pomocy chłodnej wody – pomoże ona domknąć łuski włosa i przyjemnie nas orzeźwi.

Na co dzień warto dbać o ochronę włosów przed promieniowaniem UV, które może wpływać na wypłowienie koloru pod wpływem słońca. Kosmetyki, na przykład mgiełki z filtrem SPF, oraz nakrycia głowy stosowane zwłaszcza latem pomogą ochronić włosy przed blaknięciem koloru.

Przeczytaj także:  Kompleksowa pielęgnacja twarzy w domu

Mgiełki i inne preparaty nawilżające włosy pomagają zachować ich zdrową strukturę i zapobiegać wypłukiwaniu się koloru przy kolejnych myciach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna