Fryzjerstwo – modne fryzury dla Pań i Panów

Idealna fryzura dla wielu osób jest wyznacznikiem atrakcyjności i aparycji. O ile jeszcze kilka lat temu, główną klientelą tej branży stanowiły panie, to dziś również panowie coraz częściej dbają o swoje włosy. Jak zatem wygląda męskie fryzjerstwo i czy polega ono jedynie na tradycyjnym strzyżeniu?

Dla pań i dla panów

Kiedyś fryzjerstwo było głównie skierowanie do kobiet. Ułożenie fryzury, jej pielęgnacja i regulacja jest niemal czymś obowiązkowym w świecie pań. U mężczyzn do niedawna ograniczało się do jedynie do klasycznego strzyżenia i to jak najkrócej, aby fryzjera odwiedzać możliwie najrzadziej. W ostatnich latach trend ten nieco się zmienił. Wynika to przede wszystkim z tego, iż panowie zwracają coraz większa uwagę na swój wygląd. Złośliwi uważają, że mężczyźni, którzy o siebie dbają są mało męscy. Jest to błędne i bardzo płytkie myślenie. Każdy ma prawo dobrze i atrakcyjnie wyglądać, zwłaszcza w czasach, w których wizualność jest dość ważnym aspektem życia. Poza tym poczucie atrakcyjności dodaje pewności siebie, która z kolei może przełożyć się na efektywność w życiu prywatnym i oczywiście zawodowym. Dbanie o wygląd wynika również z tego, że coraz bardziej popularne i dostępne staje się męskie fryzjerstwo lub tzw. barberzy, gdzie oferta skierowana jest wyłącznie do panów.

Jakie fryzury dominują u mężczyzn?

Jedną z dominujących i najbardziej popularnych fryzur u mężczyzn jest zostawienie u góry dłuższych włosów zaczesanych na bok lub do tyłu oraz mocno wygolone i wycieniowane boki. Jakiś czas temu panowała moda na brak wycieniowania pomiędzy górą a dołem – granica była wyraźnie zaznaczona charakterystycznym odcięciem. Dziś powoli się od tego odchodzi. Do łask zaczyna wracać klasyczna fryzura z przedziałkiem, która zawsze wygląda modnie i estetycznie. Jednym z najnowszych trendów jest krótkie golenie głowy z tyłu i po bokach, zostawianie odrobinę dłuższych na górze głowy oraz zaczesanie ich do przodu, tak aby powstała krótka i idealnie równa grzywka.

Przeczytaj także:  Nie bój się bronzera

To co modne nie zawsze okazuje się estetyczne i gustowne. Powyższy trend może zostać zastosowany u młodzieży. U dorosłych i dojrzałych panów lepiej jest stosować klasyczną fryzurę, która będzie pasować przede wszystkim do wieku jak również ubioru i stylizacji. Męskie fryzjerstwo nie polega jedynie na ostrzyżeniu włosów, ale również na ich ułożeniu, a nawet stosowaniu środków utrwalających fryzurę (zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie http://www.fryzjerdaisy.pl). Dziś nie jest to niczym niezwykłym, a panowie coraz chętniej korzystają z profesjonalnych stylizacji, które są dopasowane do ich kształtu twarzy, głowy oczy stylu ubioru.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna