Myjki fryzjerskie – do czego służą?

Odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego oraz jego wystrój mają ogromny wpływ na to, czy zyska on renomę i zaufanie klientów, którzy chętniej będą do niego przychodzić. Oczywiście, najważniejszy jest czynnik ludzki, a więc umiejętności fryzjerów, jednak przy odpowiednim zgraniu wszystkich tych aspektów można śmiało liczyć na osiągnięcie sukcesu. Podstawowym meblem w zakładach fryzjerskich są fotele oraz konsolety. Nie można jednak zapominać o jeszcze jednym, bardzo istotnym stanowisku – myjce fryzjerskiej.

Komfort pracy i wygoda klientów

Dla wielu klientów mycie włosów jest najprzyjemniejszym momentem wizyty. Służy ona bowiem nie tylko do umycia głowy, ale także wykonania przy tym delikatnego masażu, który relaksuje przed dalszymi zabiegami. Niezbędne jest jednak zapewnienie odpowiedniego modelu myjki fryzjerskiej. Musi ona być wyposażona w wygodny fotel i specjalne wyżłobienie na kark, które nie będzie uwierać klienta.

(https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/myjki-fryzjerskie/ – myjki fryzjerskie)

Ergonomia pracy fryzjera

Myjki fryzjerskie są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego salonu, dzięki któremu można oferować klientom dodatkowe zabiegi, które wpływają na szybsze i łatwiejsze wykonywanie zabiegów fryzjerskich. Ergonomiczne myjki fryzjerskie powinny być także odpowiednio dopasowane wysokością i kształtem, aby w miarę możliwości zapewniać wysoki komfort pracy samym fryzjerom. Jeśli urządzenie będzie źle dobrane, wymusi to na pracowniku przybieranie nienaturalnych pozycji, co w konsekwencji może doprowadzić do wad postawy i obniżeniu efektywności zabiegu.

(https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/konsole-fryzjerskie/ – konsole fryzjerskie)

Praktyczne rozwiązania w myjkach fryzjerskich

Zakup myjki fryzjerskiej wiąże się z przemyślanym wyborem. Przede wszystkim musi być ona funkcjonalna. Producenci oczywiście dbają o takie aspekty, jednak do każdego salonu fryzjerskiego będzie pasować co innego. W zależności od potrzeb stanowiska misa, w którą wyposażone są myjki fryzjerskie, może być głęboka lub płytka. Zarówno jeden, jak i drugi wariant ma swoje wady i zalety. Myjka płytka zapewnia fryzjerowi lepszy i łatwiejszy dostęp do mytych włosów, natomiast głęboka gwarantuje, że woda nie będzie się rozchlapywać na wszystkie strony. Istotne jest także to, aby myjki fryzjerskie miały możliwość regulacji oparcia, wysokości siedziska, a także temperatury wody, aby zarówno praca fryzjera, jak i zabieg dla klienta, były jak najbardziej komfortowe.

Przeczytaj także:  Trudne początki z aparatem ortodontycznym

(Meble fryzjerskie – https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/)

Wytrzymałości myjki fryzjerskiej

Myjki fryzjerskie służą głównie do mycia włosów i wykonywania zabiegu masażu głowy. Wprawiony fryzjer wie, że jednak po jakimś czasie sprzęt ten się zużywa. Istotne jest więc zadbanie o to, aby kupić taki, który będzie w stanie wytrzymać jak najdłużej, nawet przy bardzo częstej eksploatacji.

Nowoczesne myjki fryzjerskie zazwyczaj wykonane są z plastiku lub stali nierdzewnej. Takie obudowy gwarantują, że są odporne na wilgoć, co jest jednym z najistotniejszych aspektów podczas ich zakupu. Ponadto obudowy z tworzywa sztucznego są bardzo łatwe w utrzymaniu i występują w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można je wybrać odpowiednio do aranżacji wnętrza. Myjki fryzjerskie z obudową ze stali nierdzewnej są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także mają bardziej elegancki wygląd.

Wybór odpowiedniej myjki fryzjerskiej powinien więc uwzględnić wszystkie te aspekty. Istotny jest nie tylko jej wygląd, ale również funkcjonalność, praktyczność i co najważniejsze komfort pracy oraz wygoda klienta. Myjki fryzjerskie mają nie tylko służyć do przeprowadzania zabiegów, ale również pozwalać się zrelaksować i odprężyć.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna