Wiosenne porządki w szafie czas zacząć! Pozbądź się niepotrzebnych ciuchów

wiosenne porządki w szafie

Wiosna dla większości osób kojarzy się z rozkwitającą przyrodą, która po zimowym śnie budzi się do życia. Dłuższy dzień za oknem oraz wyższe temperatury na zewnątrz sprawiają, że również my budzimy się do życia. Jednak tak jak przyroda, również nasze szafy zapadły w sen zimowy. Wiosna jest idealnym czasem na porządki.

Porządek w szafie, czy porządek w garderobie?

Zrobienie porządków w szafie lub garderobie nie zawsze jest łatwe. Bardzo często zalegają w nich sterty zimowych ciuchów, których trzeba się pozbyć. Nadejście wiosny jest najlepszym momentem na to, aby zarówno w szafach, jak i w garderobie zapanował ład.

Bez względu na to, jak bardzo opanowanie zimowego nieładu wydaje się niemożliwe, na początku warto zawsze stworzyć sobie plan, według którego będziemy pracować. Nie warto brać się za porządkowanie wszystkiego od razu, ponieważ bardzo często okazuje się, że zamiast wszystkiego, nie zostało zrobione nic. Stwórzmy sobie plan działania i jeśli trzeba, zastanówmy się nad zakupem organizerów, które są świetnym rozwiązaniem, jeśli dysponujemy mnóstwem drobiazgów. Warto również pamiętać, że takie porządki, są idealne do zweryfikowania ciuchów, które znajdują się w naszym posiadaniu. Jeśli coś jest już niemodne, lub wiemy, że nie będziemy w tym chodzić, warto takie ubranie wystawić na jednym z portali aukcyjnych.

Porządek w szafie dziecka? Świetny pomysł na zabawę!

Jeśli jesteśmy rodzicem, oprócz naszej szafy, warto również zrobić wiosenne porządki w szafach naszych pociech. Przy odrobinie wyobraźni, możemy przekształcić to w fantastyczną zabawę, która zaangażuje dzieci. Dokładnie tak jak w przypadku szaf rodziców, tak i tutaj warto działać według jakiegoś planu.

Przeczytaj także:  Poznaj 4 wskazówki, które pomogą Ci wybrać ekspres na kapsułki

Sprzątanie szafy. No to zaczynamy!

Szafa lub garderoba to miejsce, gdzie mamy do czynienia z bardzo dużą ilością ciuchów, dlatego warto przyjąć jakąś koncepcję, według której będziemy robili porządki. Warto również, przygotować sobie, jakieś pojemniki, ewentualnie worki, do których będziemy mogli wrzucać, ubrania, które chcemy oddać, sprzedać lub wyrzucić.

Zacznijmy od butów

Zimowe buty kojarzą się głównie z obuwiem masywnym i ciężkim. Trapery oraz kozaki to w dalszym ciągu najbardziej popularne zimowe obuwie. Pora zastąpić je półbutami oraz sneakersami. Dobrze jest znaleźć miejsce na kilka par klapek i sandałków. Buty zimowe możemy upchnąć w specjalne organizery, które na niewielkiej przestrzeni pozwalają zmagazynować dużą liczbę par. Co ciekawe również letnie obuwie, wygodniej trzymać w organizerach, dzięki czemu zachowamy porządek i zaoszczędzimy miejsce.

Później torebki

Torebka jest nieodłącznym atutem kobiety. Tak jak buty, również torebki, bardzo często są inne w okresie zimowym, a inne w okresie letnim. W tym przypadku warto zastanowić się nad różnego rodzajami wieszakami, które możemy zamontować do drzwi szafy.

Pora na ubrania

Zima to przede wszystkim ciepłe swetry, grube kurtki oraz getry. Wszystko to z racji swoich właściwości cieplnych potrafi w szafie zajmować bardzo dużo miejsca, na szczęście można to ograniczyć. Coraz częściej w przypadku tego typu ubrań korzysta się, z przechowywania próżniowego. Co to oznacza? Wkładamy grubą kurtkę w specjalny worek, po czym odsysamy z niego powietrze. Dzięki temu ubrania oprócz tego, że zajmuje znacznie mniej miejsca, jest jednocześnie dobrze zabezpieczone przed np.: molami. Segregując ubrania, warto przyjąć jakiś klucz i tak, np.: swetry segregować do swetrów, getry do getrów itd. Niektórzy wolą segregować ubrania kolorami i tak osobno segregują ubrania czarno-białe, a osobno kolorowe.

Przeczytaj także:  Lampy wiszące – czym się charakteryzują?

Na końcu drobiazgi

Wiele stylizacji wymaga różnego rodzaju dodatków. Wraz z wiosną warto zadbać i o nie. Może to czas na nową kosmetyczkę z większą ilością przegródek? W przypadku drobnicy warto przyjąć zasadę, że im więcej przegródek w organizerze, tym lepiej.

Wiosenne porządki w szafie? Konieczność czy fanaberia?

Szafa i garderoba oraz ich zawartość od czasu do czasu wymagają odświeżenia. Wiosna jest najlepszym czasem, aby poprzez sprzątanie szafy, takie odświeżenie zrobić. Warto jednak pamiętać, aby dobrze się do niego przygotować, najlepiej zrobić plan działania oaz zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy, takie jak np.: organizery, dzięki czemu porządek w szafie dość łatwo utrzymać. Wiosna to czas zmian, warto zadbać o nie również w naszych ubraniach.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna