Jak ubierać się modnie i niskim kosztem odświeżyć zawartość swojej szafy?

Charakterystyczną cechą mody damskiej jest jej powtarzalność. Coś, co kiedyś nosiły nasze mamy i babcie, teraz podbija wybiegi i staje się garderobą wartą setki, a nawet tysiące złotych. Tymczasem jednocześnie nie lubimy przepełnionych szaf, przed którymi każdego dnia stajemy z myślą „Nie mam co na siebie włożyć”. Kiedy pomimo półek wypełnionych po brzegi i wieszaków wygiętych pod ciężarem ubrań nadal nie czujesz się usatysfakcjonowana swoją garderobą – wiedz, że czas na zmianę.

Kobieta zmienną jest – czyli kiedy odświeżyć zawartość swojej szafy

Trendy modowe potrafią zmieniać się nawet co sezon. Zwierzęce wzory, szerokie nogawki spodni czy nakrycia wierzchnie z bufkami, które jeszcze kilka lat temu uznawane były za kiczowate, teraz stają się najbardziej pożądanymi elementami stylizacji. Kto jednak nadal trzyma je w swojej szafie? Złota reguła mówi – jeśli nie założyłaś czegoś przez cały rok, z pewnością już ci się to nie przyda. To dobra zasada, której warto przestrzegać, jeśli nie chcesz, aby twoja garderoba była przepełniona rzeczami, których nie zamieszasz nosić. Jak zatem stale prezentować się modnie i zadbać o świeży design swojej odzieży?

Sprzedaj i zdobądź fundusze

Używanej, a często również ledwo przymierzonej odzieży, nie musisz wyrzucać na śmietnik. Wystarczy odrobina wysiłku, aby bardzo łatwo zwolnić miejsce w swojej szafie, a jednocześnie zapełnić swój portfel funduszami na zakup świeższej garderoby. Korzystając z serwisu Pokato.pl, możesz za darmo wystawić swoje ubrania na sprzedaż, nie płacąc żadnej prowizji od swoich zysków. Brzmi korzystnie, prawda? Kluczem do skutecznej sprzedaży są zdjęcia, dlatego sfotografuj każdy przedmiot bardzo dokładnie, najlepiej również na modelu lub przynajmniej na wieszaku. Bądź również szczera – kłamstwo prędzej, czy później wyjdzie na jaw – i opisz sprzedawany produkt z najdrobniejszymi szczegółami. Konsumenci lubią wiedzieć, co kupują, a duża ilość informacji upewnia ich w przekonaniu, że dostaną dokładnie to, co jest im obiecywane.

Uzupełnij braki

Kiedy uda ci się sprzedać kilka nieużywanych strojów, a w twoim portfelu pojawią się nowe środki – czas na zakupy. Jeśli pragniesz zaopatrzyć się w wiele modnych i jakościowych rzeczy, sprawdź jak działa serwis ogłoszeniowy od drugiej strony. Wejdź na Pokato.pl i wybierz kategorię moda damska. Znajdziesz tam zarówno używane, jak i zupełnie nowe części garderoby. Bardzo często w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie, niż te na sklepowych półkach. To doskonała metoda, aby odświeżyć swoją szafę niskim kosztem, a co najważniejsze – możesz działać w ten sposób praktycznie co sezon, czyli za każdym razem, kiedy pojawią się najgorętsze trendy modowe.

Używana odzież – tak czy nie?

Kupowanie odzieży używanej to temat kontrowersyjny, choć dla wielu osób towary tego typu są znacznie atrakcyjniejsze niż nowe ubrania opatrzone wszystkimi metkami producenta. Dlaczego? Otóż kupując odzież używaną, dbasz nie tylko o zasobność swojego portfela, ale także o środowisko – działasz zgodnie z ideologią Zero Waste i dajesz przedmiotom nowe życie, zmniejszając jednocześnie ilość generowanych odpadów. Co więcej, możesz z łatwością pozwolić sobie na zakup większej ilości odzieży lub znanych marek, które w innym wypadku zrujnowałyby twój domowy budżet. Wiele osób uważa również, że używana odzież to ubrania wyższej jakości niż te ze popularnych sieciówek – w końcu były już wielokrotnie wyprane i nadal wyglądają świetnie. Ponadto, istnieje bardzo mała szansa, że będą farbowały lub uczulały, co często ma miejsce w przypadku nowych ubrań.

Doskonały sposób, aby zawsze prezentować się modnie i świeżo bez przeładowywania swojej garderoby to częsta wymiana jej zawartości. Dzięki serwisom z darmowymi ogłoszeniami, takim jak Pokato.pl możesz w szybki i łatwy sposób zarobić na swoje zakupy, a następnie zaopatrzyć się w niemal taką samą ilość produktów, zaglądając do ogłoszeń innych osób. Używana odzież ma nie tylko niższą cenę, ale pozwala również przyczynić się do ochrony środowiska – sprawdź, jak dobrze możesz się poczuć wiedząc, że twoje decyzje przynoszą tak pozytywną zmianę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna