W sportowym stylu

Zegarek jest nieodłącznym elementem wyposażenia naszych szaf, ozdobą obecną na niemalże każdym nadgarstku. Dodatkowo coraz częściej pełni on nie tylko funkcję czasomierza- bywa niezastąpionym urządzeniem wielofunkcyjnym. Na rynku mamy szeroki wybór modeli zegarków, jeśli jednak charakteryzuje cię styl sportowy, wybór jest tylko jeden.

Casio G- Shock

Mowa tu o zegarku Casio G- Shock, najbardziej wytrzymałym zegarku świata. W linii  G- Shock znajdziemy modele, które odpowiedzą na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Te zegarki sprawdzą się doskonale na co dzień, na treningu, w podróży, a nawet podczas prac fizycznych. Zależnie od wybranego modelu, na przejrzystej, dużej tarczy zegarka, odczytamy interesujące nas parametry. Mamy tu kalendarz, kompas, stoper, możemy poznać temperaturę otoczenia, sprawdzić liczbę pokonanych kroków, a nawet nurkować. Zegarki z tej linii to urządzenia charakteryzujące się niezwykłą funkcjonalnością, ale i niebanalnym designem. Koperta zegarka może być wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej czy połączenia włókien węglowych i żywicy. To na pewno nie pozostaje bez znaczenia przy wyborze zegarka, podobnie jak sama marka Casio.

Historia marki Casio

Początki brandu to rok 1946, kiedy to jeden z braci Kashio rozpoczyna produkcję… kalkulatorów. Zdobywając niezbędne doświadczenie i nie szczędząc wysiłków i zaangażowania dwadzieścia lat później otwiera, wraz z braćmi, swoją pierwszą fabrykę w Europie i tak rozpoczyna się międzynarodowa historia imperium Casio. Motto tej japońskiej firmy- ” kreatywność i wkład” wciąż jest aktualne a marce trudno odmówić precyzji wykonania i zamiłowania do stosowania nowoczesnych technologii. Na przestrzeni tych ponad siedemdziesięciu lat firma produkuje m.in. wspomniane już kalkulatory, kasy fiskalne, elektroniczne słowniki, aparaty cyfrowe, projektory, a nawet muzyczne instrumenty elektroniczne. To co jednak najlepiej utożsamiane jest z brandem Casio to zegarki, sztandarowe produkty firmy.

Zegarek Casio G-Shock to produkt niemal kultowy. Za niewielkie, od kilkuset złotych począwszy, pieniądze możemy mieć uniwersalny ale i designerski zegarek, wpisujący się w aktualne trendy. Nie bez powodu jest on uważany za najbardziej wytrzymaly zegarek, nie tylko w dorobku marki Casio, już pierwsza jego wersja, w 1983 roku- roku debiutu na rynku, bez szwanku wyszła z upadku z wysokości kilku pięter, a to zobowiązuje. To chyba najbardziej rozpoznawalny zegarek na całym świecie, po który chętnie sięgają miłośnicy dobrego stylu i funkcjonalności, nie zależnie od płci i wieku. Zegarki z tej linii możemy zobaczyć na rękach artystów, sportowców, biznesmenów.

G- Shock dla dzieci

Niespodzianką może jednak ten model okazać się na drobnym nadgarstku dziecka, ale nawet jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, G- Shock błyskawicznie je rozwieje. To zegarek wręcz stworzony dla dzieci, jest przecież wodoszczelny i wstrząsoodporny. Chcemy, żeby przede wszystkim spełniał swoją rolę, bez stawiania przed jego najmłodszymi użytkownikami tak często trudnych do spełnienia wymagań zachowania ostrożności. To na co zwrócą uwagę najmłodsi to na pewno fluorescencyjne wskazówki ( te mogą się okazać wygodną funkcjonalnością dla wszystkich użytkowników) i fantastyczne kolory modeli dedykowanych dla dzieci. Czego chcieć więcej?

Rodzaje czapek z daszkiem

Elementem garderoby doskonale  uzupełniającym stylizacje w stylu sportowym jest czapka z daszkiem. Na popularności zyskała, kiedy pojawiła się na bejsbolowych boiskach, choć dziś absolutnie nie jest ani kojarzona, ani zarezerwowana wyłącznie dla sportowców.

Do wyboru mamy kilka rodzajów czapek z daszkiem, obok najpopularniejszych, klasycznych bejsbolówek z zaokrąglonym daszkiem, mamy też czapki typu snapback, z prostym daszkiem,  podobnie jak te klasyczne, mają z tyłu pasek umożliwiający regulację rozmiaru. Nie trudno się domyślić, że skoro wspominamy o czapkach z możliwością zmiany rozmiaru, muszą być i takie, przy których takiej opcji nie ma- to czapki typu fullcap, z tyłu zabudowane, występujące zarówno z prostym jak i zaokrąglonym daszkiem. W szerokiej gamie tych niewymuszonych, charakteryzujących swobodny styl, nakryć głowy, znajdziemy też coś dla miłośników militariów. Mowa o patrolówce, czapce z prostym, zaledwie lekko zaokrąglonym na brzegach, daszkiem. Jeszcze inną, ciekawą alternatywą dla klasycznej bejsbolówki może być trakerka- czapka inspirowana tymi, jakie nosili amerykańscy kierowcy ciężarówek. Ten rodzaj czapek może większym zainteresowaniem cieszyć się latem, ze względu na swoją budowę- tył i boki czapki zrobione są z siatki, co jak wiadomo, znacznie wpływa na komfort noszenia.

Najpopularniejsze nakrycie głowy

Czapka z daszkiem to taki dodatek, na który, jeśli już się zdecydowaliśmy, pozostajemy mu wierni. Pasuje niemalże do wszystkiego, doskonale wygląda w towarzystwie dżinsów, kurtki bomberki i trampek jak i koszuli i szortów.

Czapka to, podobnie jak zegarek Casio G-Shock, fantastyczne uzupełnienie każdego outfitu w sportowym stylu. Oba te dodatki mogą stać się jego wyznacznikiem, naszą wizytówką, powiedzmy sobie szczerze, najlepszą wizytówką.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna