Dlaczego wosk jest lepszy od maszynki do golenia?

Najpopularniejszym sposobem na pozbywanie się zbędnego owłosienia jest używanie maszynki jednorazowej. Trudno się dziwić, ponieważ jest to narzędzie znane od lat, a przy tym ogólnodostępne i tanie. Mimo że istnieje wiele alternatyw dla tradycyjnego golenia, to mnóstwo osób nadal się przed nimi wzbrania. Niepotrzebnie! Poznaj powody, dla których wosk jest lepszą alternatywą dla maszynki.

Efekt na dłużej!

Naturalną rzeczą jest, że włos wyrwany odrośnie później niż ten usunięty poprzez golenie. Depilacja woskiem daje idealną gładkość nie tylko do kilku dni po zabiegu, ale aż na 3 tygodnie. Maszynka jednorazowa wymaga sporej ilości poświęconego czasu, aby otrzymać zadowalający rezultat, a dodatkowo utrzyma się on na bardzo krótko. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się, czy warto wypróbować depilację woskiem, to odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Warto poświęcić od kilku do kilkudziesięciu minut, aby zachować gładką skórę aż na miesiąc. Dodatkowo po zabiegu otrzymasz szereg wskazówek, jak dbać o skórę i co zrobić, aby depilować się jeszcze rzadziej!

Odrastające włoski są słabsze

Kolejną przewagą depilacji woskiem nad tradycyjnymi metodami jest wolniejsze odrastanie włosków oraz ich mniejsza twardość. Jedna z największych wad golenia są bardzo twarde i szorstkie włosy, które pojawiają się nawet już dobę po zabiegu. Przy depilacji woskiem ten problem nie istnieje, ponieważ włos wyrwany odrasta słabszy i nie ma ostro zakończonej końcówki. Co więcej, regularna depilacja woskiem sprawia, że owłosienie będzie się sukcesywnie osłabiać. Już po pierwszym zabiegu będzie ono delikatniejsze w dotyku i mniej zauważalne.

Depilacja delikatnych miejsc? Tylko wosk!

Wiele kobiet, posiadających delikatną skórę narzeka na podrażnienia występujące po używaniu maszynki do golenia lub pęsety. Nic w tym dziwnego, ponieważ ostrze w kontakcie z ciałem może powodować mikrouszkodzenia, które nawet przez kilka dni mogą sprawiać dyskomfort. W salonach Time for Wax to normalne, że wykonujemy takie zabiegi jak depilacja woskiem piersi. W tej partii ciała to jedyna słuszna metoda usuwania nieestetycznego owłosienia, ponieważ wosk jest elastyczny, dobrze dopasowuje się do ciała i nie rani skóry. Pozbywanie się owłosienie z tułowia też nie powinno odbywać się za pomocą maszynki, ponieważ ostre odrastające włosy mogą sprawiać niesamowity dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania. Depilacja woskiem brzucha w profesjonalnym studiu jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż samodzielne próby robienia tego w domu. Zabieg wykonany przez profesjonalną kosmetyczkę daje maksimum efektu przy minimalnym ryzyku wystąpienia podrażnień. W salonach Time for Wax możesz wybrać dokładną partię ciała, jaką chcesz depilować, może być to cały tułów lub np. depilacja woskiem ścieżki albo innego dowolnego obszaru.

Wiele argumentów przemawia za tym, że golenia ciała przy pomocy maszynki powinno odejść do lamusa. Jeżeli nadal zastanawiasz się jaki rodzaj rodzaj depilacji wybrać, to wejść na stronę timeforwax.pl i poznaj naszą ofertę oraz metody.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna