Gdzie i jak zorganizować pokaz mody?

Pokazy mody to wydarzenia niezwykle ekscytujące dla ich uczestników i zawsze przyciągają tłumy osób ciekawych aktualnych trendów modowych tak damskich, jak i męskich. A jednak organizacja tego wydarzenia może być źródłem niemałego stresu dla jego organizatorów – dla osiągnięcia założonego celu potrzebna jest odpowiednio przestronna i dobrze wyposażona sala pozwalająca zmieścić wybieg oraz miejsca dla widowni. Koniecznością jest również wygodne zaplecze skrywające wszystko to, czego goście zobaczyć nie powinni.

Jak zorganizować pokazy mody godne paryskich czy mediolańskich wybiegów? Takie, które będą wydarzeniem na długo zapadającym w pamięci jego uczestników i staną się sukcesem Twojej marki? Oto zbiór najważniejszych informacji na ten temat.

Jak wybrać lokal na pokazy mody?

Organizacja pokazów mody wymaga przede wszystkim umiejętnego rozplanowania dostępnej przestrzeni. Miejsce idealne na pokazy modowe to przede wszystkim miejsce odpowiednio przestronne. Już sam wybieg zajmuje mnóstwo miejsca (wystarczy rzucić okiem na dowolne pokazy mody 2018), a trzeba także zapewnić komfortową przestrzeń dla zaproszonych gości. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na metraż lokalu, ale także na ilość sposobów  aranżacji dostępnej powierzchni. Klub oferujący przestronne wnętrze to doskonały wybór – możemy usytuować wybieg centralnie, a wokół niego ustawić krzesła dla obserwatorów. Jak duży powinien więc być lokal na pokazy mody? Można śmiało powiedzieć, że im większy, tym lepszy.

modelka na pokazie mody

Do najważniejszych aspektów pokazów mody należy także zapewnienie odpowiedniego oświetlenia oraz nagłośnienia. Modelki oraz prezentowana przez nie odzież muszą być doskonale widoczne, a prowadzący – idealnie słyszany. Zadania te stają się zupełnie proste, jeśli wybierzemy klub, który dysponuje własnym, profesjonalnym sprzętem oraz ekipą ekspertów, którzy zadbają o to, aby wszystko pod tym względem zostało dopięte na ostatni guzik.

Warto również zasięgnąć informacji na temat najważniejszych parametrów i dostępnych w lokalu efektów świetlnych – różnorodne aranżacje mogą znacząco podnieść atrakcyjność wydarzenia, a pokaz stanie się nieschematyczny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dla osiągnięcia celu, jakim jest perfekcyjnie zorganizowany pokaz, możesz pokusić się również o dekoracje nawiązujące do motywu przewodniego wydarzenia. W ten sposób całość stworzy kompletną, harmonijną kompozycję, a kolekcja zostanie pozytywnie odebrana nawet przez doświadczonych uczestników pokazu. Ważne także, aby właściciel i ekipa lokalu byli otwarci na Twoje indywidualne potrzeby i pomysły.

Pokazy mody na długo zapadają w pamięci ich gości – teraz masz już najważniejsze informacje o wyborze miejsca odpowiedniego do ich zorganizowania.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna