W poszukiwaniu straconej wskazówki

Gdybyśmy się zapytali, jak zatrzymać czas, każdy udzieliłby innej odpowiedzi dopasowanej do stylu życia, charakteru, relacji z innymi. To właśnie nas wyróżnia – sposób budowania świata wokół siebie. Tak samo jest z zegarkami, które tworzą dla każdego z nas zupełnie inną linię czasową.

Flirt z czasem

Czy warto odmierzać czas? Warto wiedzieć o upływie miliarda sekund? Nie da się odpowiedzieć na pytania tak mocno zakorzenione w kulturze. Nie możemy zapomnieć o czasie, ponieważ każde święto, uroczystość czy własne urodziny przypominają nam o upływie cennych wdechów i wydechów zegarka. Zamiast jednak zastanawiać się nad wartością autoteliczną czasu, lepiej skupić się nad jego paradoksalną „ponadczasowością”.

Charakterystyczne tykanie towarzyszy nam bowiem wszędzie. W domu, w pracy, w autobusie. Tykanie usłyszymy w nocy, ponieważ nasze serce bije niczym dzwon, również przypominając nam o upływie czasu. Czy możemy temu zapobiec? Czy wolno nam zatrzymać upływ czasu? Absolutnie nie! Możemy jednak wyruszyć na poszukiwanie straconych i utraconych wskazówek, które pomogą nam flirtować z czasem, w czym pomocne nam będą zegarki Tag Heuer w Noble Place.

Upojenie sekundą

Kiedy spoglądamy na zegarek, patrzymy w oczy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jednocześnie zahaczamy o trzy punkty na granicy jestestwa. Moment, w którym się znajdujemy oraz moment, w którym odczytujemy wskazówki z tarczy zegarka, należy bowiem do przeszłości.

Gdy więc odsłaniamy nadgarstek, by rozliczyć wskazówki na tarczy wszechświata, skupmy się na sekundzie, w której jesteśmy zakotwiczeni. Choć raz spróbujmy odnaleźć się w danym momencie i popatrzeć w oczy czasu ze stanowczym westchnieniem. Czas to broń, ale również przeciwnik. Naszym celem niech będzie zamiana wskazówek na tarczy z poddańczych na w pełni panujących motywatorów. Czas w tym wypadku powinien być symbolem działania. Patrząc na tarczę, przypominamy sobie, gdzie jesteśmy.

Możemy spróbować przeprogramować zadania lub upewnić się o słuszności podejmowanych decyzji. O naszych umiejętnościach niech świadczy próba zapanowania nad czasem. Rozmówcy powinni o tym wiedzieć. Nie chodzi tutaj jednak o wyższość, tylko o pewność siebie, którą zapewni nam idealne zsynchronizowanie piękna tworzywa z misternym wykonaniem przedmiotu, w którym zamknięta jest każda najmniejsza jednostka wiecznie przemijającego czasu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna