Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure wykonywany przy wykorzystaniu lakierów hybrydowych to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów stylizacji paznokci. Cechuje się wysoką trwałością i łatwością aplikacji, a do tego pozwala na uzyskanie świetnych efektów wizualnych. Dowiedz się, jak zrobić hybrydy – krok po kroku!

Zgromadź wszystkie niezbędne produkty

Jak dowiedzieć się można ze strony internetowej sklepu z lakierami hybrydowymi MyLove, manicure tego typu można stworzyć zarówno w gabinecie profesjonalnej stylistki, jak i w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka istotnych produktów. Na liście z pewnością znajdzie się soak off remover, cleaner, pilniczek i polerka do paznokci, bezpyłowe waciki i lampa UV/LED. Poza upragnionymi kolorami lakieru hybrydowego nie obejdzie się także bez produktów w postaci bazy oraz topu. Pierwszy służy do ujednolicenia i wygładzenia powierzchni paznokcia przed aplikacją kolorowego lakieru. Top natomiast pełni funkcję ochronnej warstwy wierzchniej. W zależności od wybranego rodzaju topu możemy nadać paznokciom błyszczące bądź matowe wykończenie.

Wszystkie produkty i akcesoria są już przygotowane? Pora na działanie!

Stylizacja hybrydowa krok po kroku

  1. Pierwszym krokiem będzie odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. To zadanie ma największy wpływ na późniejszą trwałość naszego manicure. Najpierw należy odsunąć bądź wyciąć niewielkie skórki przy nasadzie paznokcia. Następnie warto opiłować paznokcie do uzyskania pożądanego kształtu. Bloczkiem polerskim ostrożnie matowimy powierzchnię płytki, a następnie przecieramy ją odtłuszczaczem (cleanerem).
  2. Kolejny etap to aplikacja pierwszej warstwy, która stanowić będzie bazę całej stylizacji. Warstwę należy utwardzić za pomocą lampy UV bądź LED.
  3. Po utwardzeniu bazy pora na aplikację kolorowego lakieru hybrydowego. Ważne, aby warstwa była cienka i precyzyjnie nałożona. Każdą warstwę utwardzamy w lampie. Większość kolorów wymaga dwóch warstw, aby w pełni pokryć płytkę paznokcia.
  4. Kolejnym krokiem jest wykonanie zdobień. Tu panuje pełna dowolność – wykorzystać można diamenciki, cyrkonie, ozdobne blaszki czy też naklejki typu Nail Art.
  5. Gdy zdobienia są gotowe, pora na zabezpieczenie paznokci za pomocą warstwy wierzchniej – topu. Po utwardzeniu stylizacji w lampie pozostaje przemycie stylizacji wacikiem z cleanerem. Jeśli używasz topu pozbawionego warstwy dyspersyjnej, ostatni krok nie jest konieczny. Twoje paznokcie są gotowe!
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Przeczytaj także:  Prawidłowe oczyszczanie cery trądzikowej podstawą w codziennej pielęgnacji

Dodaj komentarz

Informacja prawna