Używane ubranka dla dziecka – gdzie kupować i na co uważać?

ubranka dla dziecka

Coraz więcej rodziców wybiera dla swoich pociech ubrania używane zamiast kupować nowe. Trend ten cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim dlatego, że pozwala sporo zaoszczędzić, jednocześnie wybierając rozwiązanie dobre dla środowiska. Gdzie kupować używane ubrania dla dzieci i na co zwłaszcza warto uważać?

Dlaczego warto wybierać używane ubranka?

Używane ubranka dziecięce to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy z jednej strony chcieliby nieco zaoszczędzić, z drugiej strony chcą żyć w zgodzie z naturą, nie marnując nadmiernych ilości wody czy energii elektrycznej. Te bowiem są niezbędne do wytworzenia nowych ubrań, nawet w mniejszych rozmiarach. Używane ubranka dla niemowlaka często są nawet o połowę tańsze w stosunku do modeli dostępnych na sklepowych półkach. Warto wziąć pod uwagę, że dzieci z reguły nie noszą zbyt długo jednego rozmiaru, zatem w przypadku braku młodszego rodzeństwa tej samej płci, nowe ubranka, często zdatne do użytku, trzeba zwyczajnie zutylizować. Używana odzież najczęściej wciąż nadaje się do noszenia – każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wiele ubrań dziecko ma na sobie jedynie jeden czy dwa razy. Dlatego też odzież z drugiej ręki cieszy się dziś coraz większą popularnością – warto wybierać ją nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pociech.

Gdzie kupować używane ubranka dla dzieci?

Używane ubranka dla dzieci można zakupić w wielu miejscach. Z pomocą przychodzi przede wszystkim internet i różnego typu portale ogłoszeniowe, na których rodzice sprzedają używane rzeczy swoich pociech, w tym również odzież. Liczne ogłoszenia znajdziemy także na portalach społecznościowych. Dobrym rozwiązaniem jest też second hand dla dzieci – tego rodzaju sklepy znajdują się w niemal każdym większym mieście. W tradycyjnych second handach również znajdziemy działy dziecięce, z tym że dostępnej odzieży jest w nich nieco mniejsza ilość. Coraz prężniej działa second hand dla dzieci online, w którym zakupów można dokonywać przez internet. Na rynku funkcjonuje obecnie kilka takich sklepów, a ich oferta poszerza się w coraz większym stopniu. Dzięki temu dziecko będzie ubrane od stóp do głów, a rodzice nie zapłacą zbyt wiele za ubrania. Używane ubranka w internecie stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dostępu do sklepów stacjonarnych z odzieżą z drugiej ręki bądź sprzedawane w nich ubrania nie spełniają oczekiwanych standardów.

Przeczytaj także:  Komfort i wygoda podczas uprawiania sportu - postaw na dobrej jakości buty sportowe!

Odzież używana dla dzieci – na co uważać?

Zakup odzieży używanej dla dzieci nie stanowi dziś większego problemu – możemy skorzystać zarówno z oferty specjalistycznych sklepów, jak i ofert prywatnych. Warto jednak kupować ubrania z głową, tak aby uniknąć niepełnowartościowych egzemplarzy. Przede wszystkim zawsze zwracajmy uwagę na stan techniczny ubranek. Odzież używana dla dzieci nie powinna mieć dziurek czy plam, a wszelkiego rodzaju zamki i zapięcia muszą działać sprawnie. W przypadku zakupów online nie mamy możliwości obejrzenia rzeczy na żywo, jednak w razie wątpliwości nie wahajmy się zadać pytania sprzedawcy. Kupując kurtki czy buty, zawsze sprawdźmy, na jaką porę roku są one przeznaczone. Zakres używanych ubrań, jakie możemy nabyć, jest bardzo szeroki, jednak unikajmy kupowania bielizny z drugiej ręki. Tego typu rzeczy muszą być nowe, chociażby ze względów higienicznych. Używana odzież dla dzieci powinna być wyprana w 60 stopniach, chyba że mamy do czynienia z bardzo delikatnymi tkaninami – wtedy można przeprać je w 40 stopniach. Pamiętajmy, że odzież używaną kupioną online, która nie jest zgodna z opisem, możemy zareklamować i odesłać, natomiast sprzedawca powinien zwrócić pieniądze. Dotyczy to jednak wyłącznie sklepów, a nie ogłoszeń osób prywatnych. Zawsze sprawdzajmy też, w jakich mniej więcej cenach można nabyć nowe produkty – odzież używana powinna być przynajmniej o połowę tańsza. Wyjątkiem są ubrania, które były używane wyłącznie kilka razy i prezentują się jak nowe. W takim przypadku ich cena powinna być o około 30% niższa od ceny wyjściowej. W przeciwnym razie, kupując odzież używaną, przepłacimy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna