Lecznicza kuracja formą przyjemnego relaksu dla ciała i duszy

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do sanatorium, gdzie można wypocząć i skorzystać z zabiegów uwzględniających przeróżne metody lecznicze. W takich miejscach panuj naturalne warunki sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia i pełni sił. Uzdrowiska posiadają zasoby wód mineralnych, gazów, borowin. Często usytuowane są w parkach. Goście mogą liczyć na rozbudowaną strefę wellness. Uzdrowiska towarzyszą człowiekowi już od starożytności – Rzymianie wypoczywali w nich, regenerowali siły, poprawiali swoją urodę. Była to przyjemność przeznaczona wyłącznie dla elit, ale obecnie niemalże każdy z nas może pozwolić sobie na takie luksusowe wakacje w sanatorium.

Dlaczego warto skorzystać z oferty polskiego uzdrowiska?

W Polsce dostępnych jest aż kilkadziesiąt miejscowości uzdrowiskowych, szczególnie na terenach górskich. W miejscach tych obowiązkowo muszą panować odpowiednie warunki klimatyczne, złoża wód mineralnych itd. Sanatoria lecznicze oferują wielorakie zabiegi, umożliwiają uprawianie turystyki i rekreacji. Nie brakuje w takich miejscach ciekawych rozrywek kulturalnych, w których można brać czynny udział. Oferowane metody lecznicze opierają się na balneoterapii, są całkowicie naturalne. Dobiera się je indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta, mając na uwadze jego stan zdrowia i rodzaj schorzenia.

Wody mineralne wykorzystywane są w krenoterapii ze względu na ich prozdrowotne działanie, w kąpielach, inhalacjach. Służą też do irygacji. Z kolei borowina okazuje się być nieoceniona w przypadku problemów ze schorzeniami reumatycznymi i niektórymi chorobami kobiecymi. W uzdrowiskach znalazły szerokie zastosowanie gazy lecznicze takie jak siarkowodór, tlen czy dwutlenek węgla. Zaletą pobytu w takim miejscu jest to, że uzyskane efekty są długotrwałe i nie trzeba martwić się żadnymi skutkami ubocznymi. Zabiegi sanatoryjne sprzyjają usprawnieniu pracy wielu narządów, znoszą szereg dolegliwości, przyspieszają rekonwalescencję, poprawiają kondycję i pozwalają powrócić do normalnego trybu życia.

Przeczytaj także:  Zaproszenia ślubne - na jakie się zdecydować?

Pełen komfort i kompleksowa oferta – postaw na sprawdzone rozwiązania

Decyzja o wyborze ośrodka uzdrowiskowego powinna być dobrze przemyślana. W Polsce wybór jest spory, dzięki czemu każdy znajdzie da siebie coś odpowiedniego. Na szczególną uwagę zasługuje Sanatorium Bristol w Busku Zdrój, które cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Jest to luksusowe sanatorium znajdujące się obok parku zdrojowego. Pacjenci mogą skorzystać z tradycyjnych zabiegów sanatoryjnych, podczas których sięga się po innowacyjne rozwiązania technologiczne w leczeniu. Wykonywane są one przez wykwalifikowany personel przy pomocy wysokiej jakości sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Można mieć pewność, że pobyt w takim miejscu wpłynie pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Do dyspozycji są nie tylko gabinet lekarski i zabiegowy, ale też gabinety medyczne i salon odnowy biologicznej.

Na podstawie lekarskiego wywiadu, badań medycznych i testów funkcjonalnych możliwe staje się postawienie prawidłowej diagnozy, dobranie odpowiedniej metody rehabilitacji. Sanatorium Bristol w Busku Zdrój cenione jest przez gości ze względu na indywidualne podejście i wykorzystywanie sprowadzonych, skutecznych metod. Wykonywane są zabiegi z balneologii, fizykoterapii, hydroterapii i masażu klasycznego – wszystko to służy odzyskaniu utraconego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jako, że obiekt znajduje się w malowniczym parku, panuje tam cisza i spokój, co sprzyja relaksowi i regeneracji. Można skorzystać z basenu oczyszczanego nanosrebrem, antygrawitacyjnej bieżni, sauny,

Informacja prawna