Najlepszy prezent pod choinkę dla rocznego dziecka

Wybór najlepszego prezentu pod choinkę dla rocznego dziecka to niemałe wyzwanie. To bowiem etap, gdy dziecko zaczyna być coraz bardziej zainteresowane otaczającym go światem, ale jego uwaga jest mocno rozproszona. W tym okresie intensywnie się rozwija i coraz chętniej bawi się nowymi przedmiotami. Dlatego najlepszym pomysłem będą zabawki interaktywne, które jednocześnie bawią i edukują. Posiadają cały szereg zalet, o których warto wspomnieć. Dlaczego sprawdzą się idealnie jako świąteczny prezent pod choinkę?

Świąteczny prezent dla rocznego dziecka musi sprostać jego zainteresowaniu światem i stanowić dodatkowy sposób na poznawanie go. Nie może być zabawką, która po kilku minutach nie będzie nic oferować. Wybieraj przedmioty, które pobudzają ciekawość i stymulują wyobraźnię. Pamiętaj, że istotne jest także ćwiczenie motoryki i stymulowanie wszystkich zmysłów. Kupując prezent pod choinkę, stawiaj więc na jakość – wybierz zabawki interaktywne, które przyniosą znacznie więcej radości niż bezwartościowe plastikowe gadżety. Poznaj ich największe zalety.

Zabawki interaktywne – zalety

Zabawki edukacyjne na roczek sprawdzają się doskonale – trudno o lepiej dobrany prezent świąteczny dla dziecka na tym etapie rozwoju. Warto podkreślić, że są wykonane z trwałych i atestowanych materiałów, a więc mogą być próbowane przez małe rączki na wszystkie sposoby. Roczne dziecko poznaje świat intensywnie i na wiele sposobów, więc wybrany dla niego towarzysz zabaw powinien być dobrej jakości. Zabawki interaktywne są wykonane z materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji – to istotne, gdyż maluch na tym etapie wciąż poznaje świat również za pomocą smaku.

Roczny maluch cechuje się bardzo dużą ciekawością świata i to właśnie sprawia, że zabawki interaktywne stają się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Nowoczesne modele zapewniają bowiem wiele funkcjonalności, dzięki którym nie nudzą się po kilku minutach. Mogą uczyć cyferek, literek, zwrotów w obcych językach czy umiejętności psychospołecznych. Ich walory edukacyjne są niepodważalne. Seria Mali Odkrywcy Tiny Love to okazja do rozwoju motoryki małej, która jednocześnie stymuluje emocje dziecka. To z pewnością wyłącznie sposób na umilenie czasu. Zabawki edukacyjne jednocześnie bawią i edukują, tym samym przekazując wiedzę w najlepszy z możliwych sposobów.

Jeśli odpowiednio dobierzesz zabawki interaktywne na świąteczny prezent dla rocznego dziecka, będą wspierały jego prawidłowy rozwój. Będą wspierały go w pozyskiwaniu nowych umiejętności w najbardziej naturalny sposób. To doskonałe rozwiązanie w pierwszych 3 latach życia, gdy maluszek jest prawdziwie zainteresowany otaczającym go światem i chłonie wiedzę o nim jak gąbka. Zabawki interaktywne są doceniane zarówno przez dzieci, jak i ceniące ich walory edukacyjne rodziców.

Zabawki interaktywne Mali Odkrywcy Tiny Love

Współczesne zabawki interaktywne mogą się między sobą znacząco różnić. Producenci zauważyli bowiem, że to dobre rozwiązanie dla małych dzieci i obecnie prześcigają się w proponowanych funkcjonalnościach. Część modeli w głównej mierze wspiera naukę umiejętności praktycznych (literki, cyferki czy obce języki), inne natomiast kładą nacisk na rozwój psychospołeczny, niejako “zaprzyjaźniając się” z dzieckiem i ucząc prawidłowego reagowania na potrzeby przyjaciela. Seria Mali Odkrywcy Tiny Love stanowi natomiast ich połączenie. Kolorowa zabawka szybko przeistoczy się w wiernego kompana do wspólnego poznawania świata i będzie towarzyszyła dziecku podczas wykonywania codziennych czynności.

Warto podkreślić, że zabawki interaktywne Wonder Buddies zostały przygotowane w konsultacji z ekspertami dziecięcymi. Dzięki temu stymulują jego rozwój na kilku poziomach równocześnie. Rozwijają zdolności komunikacyjne, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, ale także wpływają na emocje. Ich rozmiary i wzory są w pełni dopasowane do potrzeb oraz możliwości dziecka w wieku od roku do 3 lat. Trudno więc o lepszy prezent świąteczny dla takiego malucha.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna