Ubranka dla dzieci – na co zwracać uwagę przy zakupie?

W dziecięcej wyprawce nie może zabraknąć ubranek na każdą okazję. Ich zakup jednak może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Dowiedz się, jak zapewnić najmłodszym maksymalny komfort i na co szczególnie zwracać uwagę wybierając dla nich ubrania.

Garderoba małego dziecka

Dzień przyjścia na świat nowego członka rodziny poprzedza ogrom przygotowań. Dotyczy to nie tylko przygotowania psychicznego do nowej roli rodzica, ale także zadbania o odpowiednią aranżację dziecięcego pokoju, zakup niezbędnych akcesoriów oraz ubrań. Wyposażanie się w poszczególne elementy garderoby, w pierwszych latach życia dziecka, odbywa się właściwie przez cały rok. Powodem tego jest przede wszystkim dość szybki wzrost maluszka, a także dość intensywna eksploatacja ubrań.

W garderobie małego człowieka powinno znaleźć się przynajmniej kilka sztuk odzieży z każdego typu. Mowa tutaj o śpioszkach, body, pajacykach, rampersach czy kaftanikach. Każdy z tych elementów, aby zapewniać dziecku najwyższy poziom komfortu, powinien być idealnie dopasowany i wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Ubranka dla dzieci – jak kupować?

Naturalne materiały

Najważniejszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę kupując ubrania przeznaczone dla dzieci jest materiał. Przede wszystkim należy unikać materiałów sztucznych. Bardzo często są one bowiem przyczyną wielu bolesnych otarć, odparzeń i alergii. Najlepiej, gdy w składzie ubrań przeważają naturalne materiały. Dobrze sprawdzi się zarówno bawełna, jak i len. Zaletą tego typu tkanin jest ich przewiewność. Dzięki nim delikatna i wrażliwa skóra dziecka może swobodnie oddychać. Ponadto naturalne materiały są antyalergiczne i niezwykle przyjemne w dotyku. W większości ubranek dla dzieci spotkać można także elastan, który sprawia, że poszczególne element garderoby są trwałe i odporne na różne warunki. Niewielkie ilośc tego typu materiału w połączeniu np. z bawełną jest bezpieczna dla dziecka.

Przeczytaj także:  Witamina D3 gwarantem prawidłowego rozwoju dzieci

Guziczki, napy i elementy ozdobne

Oprócz materiału niezwykle ważne są także elementy dodatkowe ubrania. Aby zapewnić dziecku najwyższy poziom komfortu należy ubierać je w rzeczy, które nie krępują ruchów i nie powodują bolesnych odgnieceń. W przypadku noworodków należy zrezygnować z ubrań zapinanych na plecach, a także z cekinów, koralików, guziczków czy naklejek. Starszym dzieciom drobne ozdobne elementy nie powinny sprawiać problemu. Uwagę warto zwrócić także na bezniklowe napy, które nie będą powodowały u dzieci podrażnień i alergii skórnych.

Rozmiar ubrań dziecięcych

Kolejnym elementem jest rozmiar. Z uwagi na to, że dzieci, szczególnie na początku, rosną w zawrotnym tempie, warto dokonywać zakupów na bieżąco – kupować ubrania, które potrzebne są dokładnie w tym momencie. Pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych rozczarowań związanych z niedopasowaniem rozmiaru. Wybierając się na zakupy należy dokładnie zmierzyć dotychczasowe elementy garderoby i kierować się informacjami podanymi przez producenta na metkach. Dotyczy to zarówno zakupów stacjonarnych, jak i internetowych.

Estetyczne i wygodne ubrania dla dzieci

Idealne ubrania dla dzieci to takie, które łączą w sobie zarówno wysoką jakość materiału, jak i walory estetyczne. Prosty krój i pastelowe kolory sprawią, że poszczególne elementy garderoby są uniwersalne i ponadczasowe. Kupując ubrania z wysokiej jakości materiałów można być niemal pewnym, że skorzysta z nich więcej niż jedno dziecko. Wyjątkowe, utrzymane w stylistyce retro ubrania dla dzieci dostępne są w sklepie internetowym Duendespace.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna