Rower elektryczny za drogi? Rozważ zestaw do konwersji roweru!

Popularność rowerów elektrycznych rośnie lawinowo, podobnie jak napędzanych silnikiem hulajnóg, które stają się codziennością miejskiego krajobrazu. Fani jednośladów z całą pewnością wiedzą, jak wiele wysiłku w letnie upały kosztuje nawet krótka przejażdżka na zakupy lub do pracy. Niektórzy muszą wręcz rezygnować w tym czasie z ukochanej aktywności. Rozwiązaniem jest konwersja roweru na elektryczny – samodzielna przeróbka, która otwiera nowe możliwości i daje mnóstwo korzyści w bardzo fajnej cenie. Zapraszamy do lektury!

Jak przerobić rower na elektryczny?

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym niewiele różnią się od klasycznych jednośladów. Mechanizm ma za zadanie wspomagać rowerzystę w nabieraniu prędkości – dzięki temu, przy bardzo niewielkim nakładzie pracy rower sprawnie się porusza i pokonuje kolejne kilometry, także na trudnym terenie.

Konwersja roweru na elektryczny z gotowym zestawem (np. polskiej marki ZibiBike), pozwala przerobić tradycyjny rower w e-bike. Jak zrobić rower elektryczny? Wystarczy zakupić zestaw elektryczny do roweru, na który składa się silnik, bateria z kontrolerem oraz przewód (lub przewody). Silnik elektryczny do roweru można samodzielnie zamontować w piaście przedniego lub tylnego koła. W ofercie ZibiBike znaleźliśmy ponadto opcję gotowego, zaplecionego koła z silnikiem, wówczas instalacja polega tylko na wymianie koła. Baterię z kontrolerem montuje się w miejscu bidonu lub na bagażniku, na specjalnie przystosowanym do tego stelażu. O sposobie montażu i rodzaju baterii decyduje jej pojemność. Zestaw elektryczny do roweru uzupełnia jeden (napęd na przednie koło) lub dwa (napęd na tylne koło) przewody, które pozwalają połączyć silnik z baterią. I… gotowe!

Poniżej ekspresowa przeróbka roweru na elektryczny z zestawem od ZibiBike.pl

Ile kosztuje przerobienie roweru na elektryczny?

Do zastosowań miejskich firma ZibiBike zaleca rower elektryczny z napędem na przednie koło. Zestaw kosztuje około 2 tysięcy złotych i zawiera komplet elementów wraz z manualem – przerobienie roweru na elektryczny trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, z gotowym modułem (silnik zapleciony w kole) zdecydowanie krócej. Producent udostępnia swoim klientom darmową aplikację na systemy Android i iOS, dzięki niej możliwe jest monitorowanie warunków jazdy i stanu zestawu elektrycznego do roweru (np. poziom baterii).

Czy warto przerobić rower na elektryczny?

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym otwierają przed nami nowe możliwości jazdy. Wspomaganie pedałowania to wariant opcjonalny, zawsze można użytkować rower w tradycyjny sposób. Silnik elektryczny do roweru jest jednak nieoceniony, gdy musimy pokonać duże wzniesienie, spory dystans, lub czeka nas przejażdżka w największym upale. Zestaw elektryczny do roweru jest wówczas zbawienny – pozwala zachować cenne siły i świeżość.

Napęd elektryczny do roweru to doskonała inwestycja także dla osób, które ze względu na swoją kondycję zdrowotną lub ograniczoną sprawność, musiały odstawić tradycyjny rower w kąt. Przerobienie roweru na elektryczny daje mu nową funkcjonalność – poruszanie się po okolicy nie jest już wyczerpujące, a ponownie przynosi przyjemność i staje się wartościowym środkiem transportu zarówno w miastach jak i na wsiach.

Oceń artykuł
[Suma: 4 Średnia: 5]
Informacja prawna