Jaki portfel wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Mimo że coraz częściej w życiu codziennym posługujemy się płatnościami bezgotówkowymi, płacąc telefonem lub kartami bankomatowymi, to znajdą się również osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez posiadania tradycyjnego portfela. Nic w tym dziwnego – portfel to nie tylko miejsce na przechowywanie pieniędzy. Trzymamy w nim również ważne dokumenty, wizytówki czy karty płatnicze. Podpowiadamy więc na co zwrócić uwagę podczas zakupu portfela.

Rodzaj skóry, z której jest wykonany

Poszycie portfela jest niezwykle ważne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że portfel to przedmiot codziennego użytku. Im wyższej jakości materiał, tym dłuższe użytkowanie portfela bez uszkodzeń. Oczywiście najlepszym wyborem jest portfel skórzany, który wykonany jest z wysokiej jakości skóry odpornej na pęknięcia czy inne mechaniczne uszkodzenia. Producenci portfeli najczęściej wybierają skórę bydlęcą lub cielęcą, która jest niezwykle miękka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia. Jaki portfel więc wybrać? Jednym z czołowych modeli są Peterson portfele, które wyróżniają się wysoką jakością poszycia i eleganckim wyglądem.

Wybierając skórzany portfel, nie można zapomnieć oczywiście o jego właściwej pielęgnacji. W sklepach dostępne są specjalne środki do czyszczenia i impregnacji skóry, które pozwalają zachować nienaganny wygląd portfela na długi czas.

Wielkość portfela – jaką wybrać?

Decydując się na zakup portfela, warto zastanowić się nad wieloma kwestiami, które będą miały kluczowy wpływ na wybór odpowiedniego modelu. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej wielkości portfela, warto przemyśleć, ile miejsca jest nam potrzebne. Jeśli w portfelu zazwyczaj nosimy tylko dokumenty i karty płatnicze, warto wybrać niewielki model portfela, który będzie wygodny do noszenia w kieszeni. Taki model przede wszystkim wybierają panowie, dlatego godnym polecenia modelem jest Wittchen portfel męski. Modele od Wittchen to połączenie wygody, elegancji i klasy.

Mężczyźni zazwyczaj stawiają na klasykę i wybierają niewielkie, praktyczne portfele. Panie natomiast zwracają uwagę nie tylko na poszycie i wielkość, ale przede wszystkim na kolor. Zauważyć można, że coraz więcej kobiet sięga po modne i zdecydowane kolory czerwieni. Chętnie wybierane są również pastele. A co do wielkości – damskie portfele są zazwyczaj nieco większe od klasycznych portfeli męskich. Różnica ta wynika przede wszystkim z faktu, że kobiety noszą portfele w torebkach. W stylu kopertówki, zapinane na zamek lub na napę – w takim portfelu można pomieścić bez problemu wiele kart gotówkowych, bilon czy dokumenty. Dla pań, które utożsamiają się z powiedzeniem “małe jest piękne” polecamy klasyczne, niewielkie modele portfeli, które zmieszczą się nawet do małej torebki.

Portfel jako świetny pomysł na prezent

Kupowanie prezentów zazwyczaj jest kłopotliwe- nie wiemy, jaki rodzaj prezentu wybrać i czy spodoba się osobie, której planujemy go wręczyć. Portfel jest o tyle uniwersalnym pomysłem na prezent, że przyda się każdemu. Szczególnie kobiety posiadając portfel, lubią zmieniać rodzaje i kolory, dopasowując je do torebki czy konkretnej stylizacji. Wybierając portfel męski, nie mamy aż takiego problemu – panowie zazwyczaj podążają za klasycznymi modelami. Najbardziej popularne są portfele czarne i brązowe. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór niewielkiego modelu, który bez problemu zmieści się w tylnej kieszeni spodni, czyli tam, gdzie zazwyczaj jest noszony przez mężczyzn.

Oceń artykuł
[Suma: 6 Średnia: 5]
Informacja prawna