Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji ciała – czym się różnią od drogeryjnych?

Wybór kosmetyków jest dziś naprawdę szeroki. Poszukując skutecznych produktów do pielęgnacji ciała, staje się więc przed trudnym wyborem. Co kupić, by naprawdę zauważyć efekty? Czy warto zdecydować się na profesjonalne produkty? Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała wybrać, żeby te odpowiedziały na potrzeby konkretnej skóry? Przeczytaj nasz poradnik – przedstawiamy najważniejsze różnice między kosmetykami gabinetowymi i drogeryjnymi.

Jak dbać o skórę ciała? Dobry skład kosmetyków to podstawa!

Przeglądając produkty do pielęgnacji, możemy wybierać spośród setek marek. Różnice widzimy między innymi w zastosowaniu i komponentach. Czynników jest wiele, do najważniejszych należą jednak: skład i liczba oraz rodzaj przeprowadzonych z użyciem produktu badań.

Składniki: jakość

Rozpoczynając od składników, na ostateczną skuteczność kosmetyku wpływa przede wszystkim ich jakość, stężenie oraz metody pozyskiwania. Produkty gabinetowe różnią się od drogeryjnych na przykład zawartością składników aktywnych. W tych pierwszych ich stężenie jest zdecydowanie wyższe. Nie mniej istotna jest ich czystość mikrobiologiczna i chemiczna; im wyższa, tym bezpieczniejszy i skuteczniejszy staje się kosmetyk. Wspomniane metody pozyskiwania, a więc źródło danego składnika aktywnego czy bazowego ma równie istotny wpływ na jego działanie, jak stężenie. Do jednych z najlepszych metod zalicza się obecnie biotechnologię, dziedzinę, która chętnie wykorzystywana jest właśnie w świecie kosmetyków gabinetowych.

Badania: bezpieczeństwo

Drugą kwestią są badania. Każdy kosmetyk musi przejść przez te najbardziej podstawowe, by zostać dopuszczonym do sprzedaży. Jednak ekskluzywne kosmetyki do ciała wiążą się zwykle z ich podwyższoną ilością lub jakością. Co więcej, profesjonalne produkty to zazwyczaj dermokosmetyki, a więc te opracowywane nie tylko przez kosmetologów, ale także dermatologów i chemików

Wszystkie te czynniki wpływają na jakość i bezpieczeństwo danego produktu. Profesjonalne kosmetyki do ciała to pewność dobrego wpływu na skórę, ze znacznie zmniejszonym ryzykiem wystąpienia podrażnień (w przypadku dermokosmetyków praktycznie zerowym) i realną skutecznością działania.

źródło: https://sklep.diegodallapalmapro.pl/pl/c/Pielegnacja-ciala/23

Czym różnią się formuły kosmetyków drogeryjnych od profesjonalnych? Biotechnologia to słowo-klucz

Trzymając w dłoni dwa balsamy: drogeryjny i profesjonalny, dedykowany wykorzystaniu przy gabinetowych zabiegach kosmetycznych, na pierwszy rzut oka można nie zauważyć większej różnicy. Największa tkwi bowiem w samym procesie ich produkcji, a dokładniej w metodach pozyskiwania składników aktywnych.

Podstawą powstawania kosmetyków profesjonalnych jest wiedza czerpana z dziedzin biotechnologii, biologii molekularnej oraz mikrobiologii. Jej zastosowanie w kosmetologii w znacznym stopniu zwiększa skuteczność działania produktów, czyniąc kosmetyki nie tylko drogą do poprawienia wyglądu skóry, ale także nadając im cech leczniczych. Wykorzystanie mikroorganizmów oraz komórek roślin czy zwierząt, czym między innymi zajmuje się właśnie biotechnologia, jest podstawą wytwarzania antybiotyków, szczepionek czy probiotyków. Zastosowanie tych samych metod pozyskiwania składników do produkcji kosmetyków znacznie podnosi więc ich jakość – i przede wszystkim skuteczność działania. Wszystko to związane jest ze wcześniej wspomnianymi badaniami; kosmetyki drogeryjne nie podlegają tak dokładnym jak profesjonalne chociażby właśnie na brak zastosowania biotechnologii.

Przykładowym składnikiem aktywnym kosmetyków pielęgnacyjnych, którego pozyskanie przy zastosowaniu tej dziedziny okazuje się znacznie bardziej efektywne, jest np. popularny kolagen odpowiedzialny za zatrzymywanie procesów starzeniowych skóry. Do najpopularniejszych jego typów należy bydlęcy oraz świński. Okazuje się jednak, że z wykorzystaniem biotechnologii możliwe jest wyodrębnienie kolagenu ludzkiego! Różnice między kosmetykami drogeryjnymi a profesjonalnymi są więc ogromne – choć widoczne głównie pod mikroskopem.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała wybrać? Składniki na miarę twoich potrzeb

A czym kierować się przy wyborze kosmetyków profesjonalnych? Przede wszystkim dopasowaniem do potrzeb Twojej skóry. Na samym początku określ więc swoje oczekiwania względem produktu. Poniżej przykłady częstych kłopotów skórnych i odpowiadających im składników:

  • Przesuszanie się skóry – białe ślady pozostające na rękach czy nogach po lekkim zadrapaniu, pękająca skóra, wysoka wrażliwość na chłód, ciągłe pieczenie czy swędzenie – to najczęstsze objawy przesuszonej skóry. Właściwa pielęgnacja ciała wymaga w tym przypadku oczywiście dogłębnego nawilżenia. Warte uwagi są kosmetyki z naturalnymi ekstraktami roślinnymi, które dodatkowo pielęgnują podrażnioną skórę: olej arganowy, wyciąg z granatu czy ostryżu, szałwia, witamina E. Doskonałym ich przykładem jest dermo-krem BIOENERGY krem supernawilżający.
  • Rozstępy – problem, który wymaga zdecydowanego działania. To staje się kłopotliwe, gdy rozstępy pojawiają się, kiedy kobieta spodziewa się dziecka. Pielęgnacja ciała w ciąży oznacza bowiem konieczność odpowiedniego doboru składników: tak, by te nie wpływały negatywnie na jej przebieg. Warte uwagi są ampułki ToneUp przeciw rozstępom z linii BIOENERGY; zawierają wyciąg z jemioły, chlorellę oraz hydroksyprolinę. To składniki, które stymulują produkcję elastyny, przyspieszają regenerację skóry oraz poprawiają jej elastyczność. Co więcej – są bezpieczne zarówno w trakcie ciąży, jak i podczas karmienia piersią!
  • Cellulit – w walce z cellulitem sprawdza się między innymi wyciąg z żeń-szenia, algi, kofeina czy borowina. To składniki, które wygładzają skórę, wspierają jej regenerację i hamują zatrzymywanie się wody. Zawarte są na przykład w antycellulitowej piance błotnej z linii BIOENERGY włoskiej marki kosmetyków gabinetowych Diego dalla Palma Professional.

Wybierając nowe kosmetyki, pamiętaj więc o dwóch kwestiach: postaw na najwyższą jakość i posłuchaj potrzeb swojego ciała. Bardzo dobre i dobrane do Twojego typu skóry składniki to najprostsza droga do pięknej, zdrowej skóry!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna