Pielęgnacja skóry zimą podczas weekendu w Spa nad morzem

Szczególnie zimą, gdy jesteśmy narażeni na niskie temperatury, skóra każdego człowieka jest podatna na przesuszanie się, pękanie i utratę jędrności. Należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o nią nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Skóra stanowi naturalną barierę zabezpieczającą nasz organizm od czynników zewnętrznych, patogenów, bakterii i wirusów. Właśnie dlatego dobra kondycja naszej skóry jest bardzo ważna, gdy chcemy zachować zdrowie.

Jak dbać o skórę zimą? – najlepsze metody na codzienną pielęgnację

Codzienna pielęgnacja polega na odpowiednim oczyszczaniu skóry, a potem nawilżaniu jej. Oczyszczanie skóry twarzy powinno odbywać się bez jej wysuszania. Najlepiej używać w tym celu delikatnych preparatów myjących, a unikać żelu do mycia i mydeł. Nawilżanie skóry twarzy przy pomocy odpowiednich kremów dedykowanych, do używania w zimie zapewni nam odporność preparatu na niskie temperatury. Tego typu kosmetyki zawierają szereg substancji zatrzymujących wodę w skórze takich jak: glicerynę, ceramidy, czy kwas hialuronowy oraz łagodzące podrażnienia, które mogą się zdarzać przy ekspozycji skóry na niskie temperatury (aloes, alantoina itp.).
Skóra na ustach wymaga szczególnie w okresie zimowym wykonywania regularnych pilingów i nawilżania balsamami do ust. Całe ciało, szczególnie w miejscach, gdzie mamy tendencje do przesuszania się skóry należy regularnie smarować balsamami nawilżającymi. Dłonie i stopy smarujemy kremami z dużą ilością gliceryny.

Zabiegi kosmetyczne dla skóry, które warto wykonać zimą w SPA

Oprócz codziennej pielęgnacji nasza skóra wymaga również kilku regeneracyjnych zabiegów w każdym sezonie zimowym. Można pozwolić sobie na parę krótkich wyjazdów weekendowych, gdzie profesjonalna kadra zadba o odbudowę, nawilżenie i elastyczność naszej skóry twarzy i całego ciała. Przykładowo w Resort Gwiazda Morza we Władysławowie jest możliwość skorzystania z krótkiego, weekendowego pobytu, w trakcie którego następuje kompleksowe zregenerowanie i odmłodzenie skóry: https://www.gwiazdamorza.com/spa-wellness/weekend-SPA-nad-morzem. Po kilku zabiegach skóra jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne, łatwiej o nią dbać i nasyca się substancjami, które ją chronią na dłużej. Profesjonalne złuszczanie naskórka laserem lub za pomocą mikrodermabrazji daje efekt odmłodzenia, wygładzenia zmarszczek, a także zamykania się porów.

O czym należy pamiętać zarówno w domu, jak i w SPA, by chronić naszą skórę w zimie?

Zawsze, bez względu na pogodę powinniśmy chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zapewnią nam to odpowiednie kremy z filtrem. Zarówno w SPA, jak i w domu stosujmy tylko kremy dobrej jakości, które regenerują i nawilżają skórę. Pamiętajmy, że nie każdy krem jest tolerowany przez naszą skórę. Dlatego warto wybierać SPA, w którym znajdują się specjaliści pomagający w wyborze odpowiednich preparatów.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 3.7]

Dodaj komentarz

Informacja prawna