Nattokinaza – co to takiego?

Stulecia temu, podczas analizy naukowej popularnego specjału kuchni japońskiej, tj. tradycyjnego dania natto, odkryto specyficzny enzym, który jak się z czasem okazano niesamowicie korzystnie wpływa na kondycję ludzkiego organizmu. Mowa o tak zwanej nattokinazie. Czym jest ten tajemniczy składnik i co dobrego potrafi zdziałać?

Zbawienie dla układu krążenia

W pierwszej piątce najczęstszych problemów zdrowotnych świata znajdują się choroby systemu krążeniowo-naczyniowego. Zatory, zakrzepy i wynikające z tego udary, zawały oraz miażdżyca stanowią główne schorzenia dwudziestego pierwszego wieku. Dlaczego akurat o nich wspominamy? Bowiem to właśnie na nie idealnie wpływa tytułowa nattokinaza. Związek rewelacyjnie radzi sobie z rozpuszczaniem wszelakich skrzepów występujących w układzie krwionośnym, regulując przy tym krążenie krwi. Co ważne- proces normowania przepływu nie wiąże się z żadnymi modyfikacjami w zakresie gęstości, czy też lepkości krwi, co natomiast bardzo często stanowi swego rodzaju skutek uboczny stosowania farmakologicznych medykamentów mających za zadanie niwelować zagrażające życiu zakrzepy. Poza tym, nattokinaza znaleziona w gastronomicznym rarytasie Kraju Kwitnącej Wiśni wspomaga detoksykację ciała, a to z kolei wynika z faktu, że opisywany enzym przyspiesza drenaż organizmu. Wystarczyło zaledwie parę lat po odkryciu nattokinazy, aby specjaliści dowiedli bez najmniejszych wątpliwości, że omawiany składnik znakomicie radzi sobie ze skuteczną walką z nadciśnieniem, chorobami nowotworowymi oraz Alzheimerem. Ułatwia utrzymanie cukru na właściwym poziomie, dlatego jest zalecany cukrzykom oraz profilaktycznie osobom ze skokami ciśnieniowymi. Dobrotliwe oddziaływanie enzymu dostrzec mogą także pacjenci w okresie rekonwalescencji. To prawdziwe antidotum dla szukających sposobu na zmianę swego niezdrowego trybu życia.

Japońskie zdrowie w kapsułce

Wprawdzie trudno byłoby przyrządzić klasyczne azjatyckie natto na polski obiad, ale nie oznacza to, że ze zbawiennego wpływu zawartej w nim nattokinazy nie możemy korzystać. Wystarczy dobrze dobrać suplement diety. Atestowane produkty proponuje między innymi Sklep Swanson. Regularne zażywanie wyżej wspomnianych preparatów według dawkowania zalecanego przez producenta jest równoznaczne z profilaktyką przeciwdziałania wielorakim czynnikom chorobotwórczym. Poza tym, że wygodna w zastosowaniu kapsułka może poprawić pracę naszego układu krążenia, oszczędzając przy tym żołądek i system trawienny, dodatkowo jest to sprawdzony sposób na długowieczność. Biorąc pod uwagę, jak wiele dobrego jest w stanie zdziałać nattokinaza, nie powinno nikogo dziwić, że mieszkańcy odległej Japonii – jako jedno z nielicznych społeczeństw – nie mają kłopotów z układem krążenia nawet gdy mowa o seniorach. Wszystko przez to, że nie zażywają środków farmakologicznych, które może i korzystnie działają w zakresie szkodliwych skrzepów, lecz mimo wszystko negatywnie rzutują na naturalną lepkość krwinek. Nattokinaza zupełnie na te naturalne fizjologiczne właściwości krwi nie wpływa.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna