Pędzle do makijażu, który do czego służy? Jak ich używać?

pędzle do makijażu

Prawidłowe wykonanie makijażu wymaga umiejętności, wiedzy i praktyki. W tym artykule poruszamy temat pędzli do makijażu. Dlaczego? Ponieważ wiele kobiet nie wie jak używać tych akcesoriów. Występują w postaci kulki, ścięte i płaskie, a także pędzle do makijażu przypominające duże i małe miotełki, a to dopiero początek. Różnorodność główek pędzla o dziwnych kształtach może wprawić w zakłopotanie nie jedną amatorkę makijażu. Jak wybrać pędzel do makijażu? Inny rodzaj pędzli do aplikowania cieni (przykładowe pędzle do aplikowania cieni można znaleźć tutaj), pudru, różu i pozostałych kosmetyków, to nieoceniona pomoc w makijażu, warto wiedzieć, który, do czego służy.

Jaki pędzel do podkładu i korektora?

Nakładając podkład na wcześniej przygotowaną skórę twarzy, trzeba dobrze rozprowadzić kosmetyk i zapewnić odpowiednie krycie całej powierzchni. Chcemy uniknąć efektu “drugiej twarzy” oraz wrażenia, że mamy maskę. Podkład pełni funkcję drugiej skóry i powinien być odpowiednio dobrany do karnacji, rodzaju skóry i wieku.

Dlatego pędzel do podkładu płynnego będzie lekko spłaszczony, nie szerszy niż 3 cm. Długa rączka umożliwia swobodne operowanie i wygodnie leży w dłoni. Kosmetyk kremowy łatwiej aplikuje się pędzlem ze ściętą główką. A jeśli stosujemy podkład sypki, warto wypróbować pędzel okrągły niczym kula, z krótką rączką. Dla podkładów mineralnych sprawdzi się wersja okrągłego pędzla ostro ściętego pod kątem, co ułatwia aplikację podkładu mineralnego. Często obok podkładu stosujemy również korektor, który kryje cienie pod oczami i inne niedoskonałości na twarzy. Jeśli korzystamy z korektora i zależy nam na połączeniu z podkładem, najkorzystniej będzie zastosować do jego aplikacji płasko ścięty pędzel. Korygowanie drobnych defektów może wymagać mniejszego rozmiaru pędzla, dlatego do korektora użyjemy pędzla proporcjonalnego do obszaru twarzy. Im większa powierzchnia, tym większy rozmiar pędzla.

Przeczytaj także:  Jednodniowa farba do włosów – zmień się na chwilę!

Który pędzel do pudru, różu i bronzera?

Pędzle do kosmetyków, których używamy już pod koniec makijażu do nałożenia pudru, różu czy bronzera mają charakterystyczny kulisty kształt i zazwyczaj krótką rączkę. Niektóre są nie tylko kuliste, ale są też lekko ścięte z dwóch stron. Stosujemy je do omiatania wybranych powierzchni twarzy niewielką ilością kosmetyku. Właśnie dzięki kulistemu kształtowi pędzel do pudru, różu i bronzera tylko muska skórę, pozostawiając na niej idealną ilość kosmetyku, jednocześnie lekko rozcierając pigment. Obszary twarzy, które omiatamy okrągłym miękkim pudrem to policzki, czoło, nos i broda.

Pędzel kabuki

Jedną z odmian pędzla do makijażu większych powierzchni twarzy jest pędzel typu kabuki. Czym charakteryzują się pędzle kabuki? Występują w wielu rozmiarach, jednak zawsze mają okrągłą, miękką i przyjemną w kontakcie ze skórą użytkownika główkę. Najmniejsze pędzle kabuki, nazywane są niekiedy “baby kabuki”, co tylko oddaje sympatię użytkowniczek do tych akcesoriów. Pędzle kabuki są dostępne z różnym kątem cięcia włosia, doskonale sprawdzają się do blendowania twarzy, do pudru, różu i bronzera.

Do czego służy pędzel wachlarzowy?

Wachlarz albo pędzel miotełka, tak nazywany jest przez użytkowniczki pędzel typu wachlarzowego. Służy do nakładania rozświetlacza, bronzera lub różu, ale mamy tu na myśli ostateczny szlif, dosłownie tę chwilę, gdy chcemy w makijażu postawić “kropkę nad i” kilkoma finalnymi pociągnięciami. Pędzel miotełka doskonale sprawdza się w usuwaniu nadmiaru osypujących się kosmetyków np. nadmiaru cienia lub tych, które zbierają się w zagięciach nosa, kącikach ust. Pędzel miotełka może być z powodzeniem wykorzystywany do nakładania płynnych maseczek, ładnie i równomiernie rozprowadza taki kosmetyk na powierzchni całej twarzy.

Na co zwrócić uwagę wybierając pędzle do makijażu oczu?

Makijaż oka to sztuka, do której możemy wykorzystać wiele narzędzi, w tym przypadku pędzli, pędzelków, a nawet gąbeczek. Nakładanie cieni na powieki przypomina malowanie obrazu, najpierw baza, później wybrane barwy i ostateczny szlif. Dlatego istnieje tak wiele odmian pędzli do cieni. Większe i nieco spłaszczone posłużą do nałożenia jaśniejszych odcieni, pokrywających większą część powieki, im mniejszy rozmiar pędzelka, tym bardziej szczegółowa operacja możliwa do przeprowadzenia. Jeśli cień jest kremowy, warto wypróbować pędzelek lekko zaokrąglony, wtedy kosmetyk ładnie pokryje powiekę. Wymienimy rodzaje niezbędnych akcesoriów do makijażu oka: do namalowania kreski, do uzyskania efektu smokey eye, do modelowania kształtu oka.

Przeczytaj także:  Depilacja laserowa - przydatne informacje

Jak używać pędzelków do makijażu brwi?

Małe i szerokie maksymalnie na 1 cm, ich zadanie to precyzyjnie nanieść kosmetyk na łuk brwiowy, dlatego mają krótkie i ścięte włosie. Do konturowania najlepiej sprawdzi się podłużny pędzelek do brwi, zaś lekko ścięty pędzel służy do nakładania wybranego cienia na brwi. Jeśli przesadziłyśmy z aplikacją jakiegoś kosmetyku, spiralna szczoteczka do brwi pomoże usunąć nadmiar cienia, pomady lub wosku na brwiach.

Czym charakteryzuje się pędzelek do makijażu ust?

Charakterystyczne bardzo krótkie włosie o lekko stożkowym zakończeniu. Takim pędzelkiem do ust z łatwością nałożymy pomadkę lub błyszczyk. Nie ma obawy, że nadmiar kosmetyku pozostanie na ustach, ponieważ pędzelek do ust umożliwia nabieranie niewielkich ilości produktu.

Artykuł powstał we współpracy z drogerią internetową Olmed, która w swojej ofercie posiada między innymi pędzle do makijażu jak i setki innych produktów pomocnych przy makup’ie. Więcej kosmetyków do makijażu dostępne jest pod adresem: https://www.drogeriaolmed.pl/

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna