One night stand – co oznacza i na czym polega?

One night stand

Relacje międzyludzkie, w których pojawiają się uczucia lub potrzeby seksualne zmieniają się wraz z wiekiem, statusem społecznym i kształtują się zależnie od naszych preferencji. W czasie, gdy pęd zarabiania pieniędzy i brak czasu na życie prywatne są codziennością, a dostęp do Internetu jest praktycznie nieograniczony wiele zmieniło się w zakresie związków partnerskich. Nie wszyscy poszukują długotrwałych relacji, które chcą pieczołowicie budować z drugą osobą. Alternatywą jest one night stand.

Co to jest one night stand?

One night stand to termin, wywodzący się z amerykańskiego trendu wśród młodych osób, dotyczącego umawiania się na niezobowiązujące spotkanie w z góry ustalonym celu. Partnerzy świadomie umawiają się na szybki seks jednorazowo, bez możliwości kolejnego spotkania. Ten trend zyskuje coraz szersze grono zwolenników, którzy z jakiegoś powodu nie angażują się w związek emocjonalny. Potrzeby seksualne na jedną noc mogą dotyczyć również osób, które na stałe są w związkach emocjonalnych. Dla nich to odskocznia bez konieczności kontynuowania kontaktu z przygodnym partnerem/partnerką.

One night stand – partner na jedną noc, poznany online

Pary, spotykające się na one night stand najczęściej poznają się online, na portalach randkowych. Wiele z takich przestrzeni oferuje osobom, zainteresowanym tylko spotkaniem o charakterze seksualnym opcje, które w łatwy i szybki sposób pozwolą znaleźć osobę o podobnych potrzebach. To nie wszystko. Na portalach istnieje możliwość określenia swoich preferencji i oczekiwań, co zawęża krąg poszukiwania i pozwala spotkać się z osobą o podobnych potrzebach i gustach. Spotkanie z osobą, poznaną online na jedną noc powinno odbyć się w bezpiecznej atmosferze, dlatego zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni zachowywać czujność oraz rozsądek. Najlepiej przed wspólną nocą umówić się w miejscu, w którym są inni ludzie. W ten sposób wstępnie można zweryfikować intencje danej osoby.

Przeczytaj także:  Znajdź miłość na szybkich randkach

Związek na jedną noc – dla kogo to dobra opcja?

One night stand jest świetnym sposobem na rozładowanie potrzeb seksualnych singli, którzy nie mają czasu oraz ochoty wiązać się z kimś na stałe. Osoby, które poszukują nowych wrażeń, chcą poeksperymentować, sprawdzić jak to jest na jednorazowym spotkaniu nie zawiodą się i z pewnością dostarczą sobie dużej dawki adrenaliny i endorfin. Spotkanie na jednorazową przygodę zupełnie wyłącza zaangażowanie emocjonalne obojga partnerów, co szczególnie przydatne jest w podróży, dla osób na stałe związanych oraz tych, którzy boją się niezasadnego zaangażowania drugiej strony. Na tego typu spotkaniu wszystko jest jasne, a zasady z góry ustalone. Nie ma konieczności podrywania, poszukiwania szansy na seks. Bez straty czasu i energii na podchody.

Zalety i wady one night stand

Niewątpliwą zaletą one night stand jest jasność zasad i proste reguły gry. Osoby, które świadomie decydują się na tę jednorazową relację doskonale wiedzą, że nie będzie miała ona kontynuacji. W tym przypadku nie warto zatem łudzić się, że poprzez umówienie się na one night stand online przypadkiem uda się stworzyć dłuższą relację, a nawet stały związek. Zalety tego typu spotkań to również możliwość przełamania swojej nieśmiałości, poprawa samooceny, samopoczucia oraz sposób na rozładowanie napięcia seksualnego u singla. Wadą relacji one night stand może okazać się ryzyko zakażenia chorobą weneryczną, jednak w tym przypadku prezerwatywa stanowi niezbędnik. Nie pozwala na uzyskanie stuprocentowej pewności, ale minimalizuje skutecznie to ryzyko. Dla niektórych osób takie spotkanie może okazać się niewystarczające i mimo postanowienia, by się nie angażować emocjonalnie, spotkana osoba może okazać się wyjątkowo atrakcyjna fizycznie lub intelektualnie. Wtedy ryzyko zaangażowania, a następnie tęsknoty, cierpienia i smutku może przyćmić wspaniałe, upojne chwile, przeżyte podczas spotkania na szybki seks. Wadą tego typu randek może być również zbyt mała liczba zdecydowanych i pewnych swojego celu kobiet. W większości na szybki seks chcą umawiać się mężczyźni.

Przeczytaj także:  Jak odzyskać byłego chłopaka? 3 proste kroki
Informacja prawna