Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy?

jak facet sprawdza czy kobiecie zależy

Czy druga osoba jest mną zainteresowana? Czy jej się podobam? Czy mam u niej szanse – każdy z nas od czasu do czasu zadaje sobie takie pytania. Kobiety i mężczyźni mają własne sposoby na poszukiwanie odpowiedzi (choć pewnie w niektórych elementach one się zazębiają). Dziś przyjrzymy się temu, jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy.

Każdy etap relacji damsko-męskiej ma swoją specyfikę, dlatego nie sposób zrobić jednej listy, która będzie pasowała dla każdego z nich. Na co innego należy zwrócić uwagę, kiedy dopiero się poznajemy, inaczej jest, gdy jesteśmy na kolejnej randce, a jeszcze inaczej, gdy związek zaczyna przeradzać się w „coś poważnego”. W odmiennej sytuacji są też pary będące razem od dłuższego czasu, czasem od wielu lat. Również wtedy w ich życiu zdarzają się momenty, w których mężczyzna potrzebuje się upewnić, że kobiecie nadal na nim zależy. Co zatem warto wiedzieć na temat męskich „testów”, którym świadomie lub nie – od czasu do czasu nas poddają?

Jak faceci „testują” kobiety na etapie poznawania się?

Tu w grę wchodzi co najmniej kilka kwestii, które mężczyźni mogą brać pod uwagę. W tym miejscu wymienimy cztery.

 • Reakcja na spojrzenie
  Mężczyźni są wzrokowcami, w związku w tym z reguły bardzo uważnie obserwują swoją wybrankę. Zwracają uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również na sposób, w jaki reaguje na ich spojrzenia. Czy nawiąże kontakt wzrokowy? Może się uśmiechnie? Spuści oczy, lekko zawstydzona? A może po prostu odwróci obojętnie wzrok lub uśmiechnie się nieco tryumfalnie – świadoma tego, że oto spodobała się kolejnemu facetowi…
 • Reakcja na bliskość i dotyk
Przeczytaj także:  Zegarki Ted Baker - piękny dodatek na każdą okazję

To „test” który może wchodzić w grę przy nieco bliższej relacji… lub wtedy, gdy nadarzy się ku temu okazja. Mężczyźni sprawdzają, jak zareagujesz, kiedy zbliżą się do ciebie nieco bardziej, niż wymagałaby tego sytuacja lub kiedy – niby przypadkowo – dotkną twojej ręki, ramienia lub przytrzymają dłużej dłoń na plecach.

 • Rozmowa

Ile razy słyszałaś od kumpla lub brata, że jakaś dziewczyna podobała im się, dopóki nie zaczęli z nią rozmawiać? Na początkowym etapie w trakcie rozmowy mężczyźni testują bowiem zarówno twoje zaangażowanie, jaki i to, czy im samym spodoba się to, co masz do powiedzenia.

 • Demony przeszłości”

Warto pamiętać, że kiedy mężczyzna chce się upewnić, że kobieta która mu się podoba również jest zaangażowana, bardzo często, nawet bezwiednie, porównuje jej zachowanie z zachowaniem innych dziewczyn, z którymi się spotykał. Czasem więc możesz zrobić coś, co dla ciebie nie będzie miało żadnego znaczenia, a oni odbiorą to jako sygnał, że mogą liczyć na coś więcej (lub wręcz przeciwnie).

Jak mężczyzna sprawdza zaangażowanie kobiety, gdy związek staje się poważniejszy?

Tu również w grę mogą wchodzić różne zachowania. Jeśli twój chłopak angażuje się coraz bardziej w waszą relację, przed wykonaniem kolejnego kroku prawdopodobnie zechce się upewnić, że tobie również coraz bardziej na nim zależy. Co facet może zrobić, by sprawdzić, że kobieta również traktuje poważnie ich relację?

 • Szuka okazji, by poznać jej znajomych i rodzinę. Jeżeli się na to zgodzi, daje sygnał, że widzi dla niego miejsce w swoim życiu.
 • Upewnia się, że ona sama również chętnie inicjujesz ich spotkania.
 • Dopytuje się o jej plany życiowe.
 • Proponuje np. wspólne wakacje.
 • Przedstawia ją swojej rodzinie i znajomym – i uważnie obserwuje, czy zachowanie wybranki może świadczyć o tym, że stara się zrobić na nich dobre wrażenie.
Przeczytaj także:  Jak najlepiej przyrządzać ryby, aby zachowały jak najwięcej cennych właściwości?

Zaangażowanie w długotrwałym związku

Tak, nawet w wieloletnich relacjach obie strony od czasu do czasu nadal się „testują”. W przypadku mężczyzn może być to np. sprawdzanie, jak kobieta reaguje na okazywanie sobie czułości w publicznym miejscu lub na seks inicjowany w nietypowym miejscu czy o nietypowej porze. Dla mężczyzny ważnym wskaźnikiem, że jego żonie czy partnerce na nim zależy jest jej dbałość o własny wygląd (fakt, że faceci często nie potrafią połączyć tego ostatniego z brakiem czasu, zmęczeniem czy kłopotami finansowymi – to temat na oddzielny materiał).

Na zakończenie warto podkreślić, że każdy z wymienionych sposobów, w jaki facet sprawdza, czy kobiecie zależy może być używany nieświadomie. Duże wyrachowanie w tym względzie może świadczyć o tym, że ktoś nie ma wobec nas czystych intencji. Ważne jest też by pamiętać, że to tylko pewne sugestie i wskazówki. Każdy z nas ma własne wzorce zachowań, poglądy oraz przekonania – i to właśnie zgodnie z nimi działa. Żaden na świecie poradnik nie jest w stanie objąć ich wszystkich.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w serwisie: SzafaInspiracji.pl

Informacja prawna