Nadmierne wypadanie włosów? Diagnostyka ma znacznie

wypadanie wlosow

Zwiększenie ilości wypadających włosów, a także widoczne przerzedzenie pasm na głowie, to problem, z którym boryka się olbrzymia ilość osób. Apteczne i drogeryjne półki wprost pękają w szwach od różnorodnych suplementów diety zawierających w składzie kompleks minerałów i witamin niezbędnych do utrzymania satysfakcjonującego stanu włosów. Jednak mimo to w niektórych przypadkach nawet regularna suplementacja może okazać się niewystarczająca, a prześwity na głowie mogą przybierać na sile. Dodatkowo przerzedzeniom i wypadaniu niejednokrotnie towarzyszy łamliwość, suchość, a także całkowite pozbawienie włosów połysku i blasku. Co zrobić w takiej sytuacji? Całe szczęście na podjęcie odpowiednich działań nigdy nie jest za późno.

Wypadanie włosów a suplementy diety

Nie zapominajmy jednak o tym, że wprowadzenie jakichkolwiek preparatów farmaceutycznych powinno być poprzedzone wykonaniem badań pierwiastkowych. Tylko tym sposobem możliwe jest sprawdzenie, jakie konkretne niedobory mogą być odpowiedzialne za pojawienie się problemu. Suplementy diety mające pomóc w zwalczaniu wypadania włosów, jakie obecnie spotkać można na rynku, obfitują w różnorodne składniki – dlatego też wybór nie powinien być kwestią przypadku. Na tym etapie doskonale byłoby dowiedzieć się, jakie konkretnie składniki odpowiadają za wypadanie włosów. I tak chodzi tu m.in. o:

  • żelazo, 
  • cynk,
  • selen, 
  • krzem, 
  • aminokwasy siarkowe. 
  • witaminy z grupy B. 

Włosy osłabione i wypadające – jakie produkty wybierać?

Nawet najmocniejsze preparaty i produkty pielęgnacyjne okażą się zupełnie nieskuteczne w momencie, gdy zabraknie właściwego wzmocnienia włosów od środka. Bez znalezienia przyczyny wypadania włosów, a następnie – stymulacji porostu nowych kosmyków zahamowanie problemu może okazać się zupełnie niemożliwe. I tak w przypadku, gdy u danego pacjenta zostanie zdiagnozowany niedobór żelaza, a wszystkie pozostałe wyniki będą w normie, należy wówczas rozpocząć przyjmowanie leków zawierających żelazo w dawce 60-120 mg na dobę.

Nieocenione okaże się także wprowadzenie diety bogatej w żelazo. Podobna sytuacja dotyczy wszystkich innych składników. W przypadku witamin zaleca się jednoczesne pogłębienie wiedzy dotyczącej tego, jak należy łączyć ze sobą witaminy, żeby poprawić ich przyswajalność. Gwarantujemy, że tym sposobem efekty będą jeszcze bardziej spektakularne. Suplementację warto również dodatkowo wzbogacić o preparaty pielęgnacyjne dedykowane dla włosów wypadających i osłabionych. Szeroką gamę różnorodnych produktów posiada w swojej ofercie marka Klorane. Z pomocą przyjdzie kuracja przeciw wypadaniu włosów oferująca kosmetyki z chininą i organiczną szarotką. Zróżnicowane produkty od serum po szampon i odżywkę sprawiają, że przywrócenie siły i witalności włosom w zaledwie kilku krokach jest w zasięgu ręki. Aby zapewnić włosom siłę i witalność od środka zaleca się również zażywanie suplementu diety obfitującego we wszystkie mikroelementy niezbędne do wzrostu mocnych i zdrowych włosów.

Badania mają ogromne znaczenie

Zupełnie nie wiesz, co należy zrobić w przypadku, gdy wszelkie niedobory zostały uzupełnione, codzienna pielęgnacja opiera się na produktach mających na celu ograniczenie wypadania włosów, ale problem w dalszym ciągu nie znika? Koniecznością może okazać się wykonanie badań laboratoryjnych krwi w tym m.in. morfologii czy hormonu tarczycy, a także badań włosów – przykładem może być trichogram. Często koniecznością jest również wykonanie biopsji skóry owłosionej. Powód wypadania włosów może mieć ścisły związek np. z przyjmowanymi lekami, ale często również niewłaściwą dietą czy chorobami o podłożu zapalnym i autoimmunologicznym. 

Aby w możliwie jak najlepszy sposób zadbać o nawilżenie i ogólne zregenerowanie włosów najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie jednoczesnych badań na kilku płaszczyznach – oczywiście poprzedzonych wcześniej badaniami i konsultacjami z odpowiednim specjalistą. Leki stosowanie doustnie, a także suplementy zadbają o ich wygląd i odpowiednie tempo wzrostu od wewnątrz. Z kolei właściwie dobrane produkty pielęgnacyjne diametralnie odmienią wygląd włosów na zewnątrz, jednocześnie przyspieszając uzyskanie pożądanego efektu i poprawiając ogólny wygląd włosów. Zwiększenie świadomości związanej z odpowiednią pielęgnacją i suplementacją w gigantycznym stopniu odbije się na wyglądzie włosów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna