Makijaż oczu na co dzień

Zbyt często przy wykonywaniu codziennego makijażu pomijamy oczy albo nie poświęcamy im wystarczająco dużo uwagi. Warto będzie to zmienić i dopasować cienie do koloru naszych oczu. Poniżej makijaż oczu piwnych krok po kroku.

Jakie cienie do brązowych oczu?

Na początek warto określić, jaki odcień mają nasze tęczówki. Można pomyśleć, że brąz to brąz, ale to może być zarówno ciemny, głęboki kolor, jak i nieco jaśniejszy, bardziej piwny czy orzechowy, ze złotymi cętkami. Rozważając, jakie cienie do brązowych oczu będą pasować najbardziej, warto wziąć pod uwagę miedź, srebro, złoto, kobalt, róż, grafit czy fiolet. Dobrze jest postawić na odcienie kontrastujące z naturalnym kolorem oczu, ale jednocześnie dobierać barwy występujące w naturze.

Makijaż oczu piwnych krok po kroku

Na początek przyda się żelowa kredka typu Tattoo Liner o kolorze srebrnym. Jest mocno napigmentowana, a do tego dość miękka, dlatego łatwo się rozciera, ale też pozwala stworzyć bardzo wyraźną, graficzną kreskę. Zacznij od roztarcia kredki na powiece. Następnie wybierz paletkę z kolorami nude, ale w chłodnych odcieniach. Kolor lila róż dobrze skomponuje się z wcześniej nałożonym srebrem. Nałóż go na sam środek ruchomej powieki w niewielkiej ilości. Nieco ciemniejszym, matowym kolorem zaznacz załamanie powieki. Szerszym, bardziej puchatym pędzlem zblenduj cienie, by zatrzeć widoczne odcięcia pomiędzy nimi. Zachowaj delikatne, łagodne przejście z cieni do powiek do skóry. Eyeliner z kolei przyda się do optycznego zagęszczenia linii rzęs. Do brązowych oczu będzie pasował zdecydowanie czarny kolor linera.

Nie zapominaj o dolnej linii rzęs!

Nie można jej pominąć, choć często o tym zapominamy. Tymczasem kobaltowy kolor cieni rozprowadzony w niewielkiej ilości w okolicach dolnej linii rzęs pozwoli na wydobycie barwy oczu. W wewnętrznym kąciku zastosuj znów żelową kredkę w kolorze srebra. W kącikach zewnętrznych możesz z kolei wykorzystać nieco ciemniejszy, np. granatowy odcień, który doda spojrzeniu głębi. Makijaż wykończysz, tuszując rzęsy. Dobra maskara pomoże podkreślić oprawę oczu, zwiększyć objętość rzęs i ich długość. Nie zapomnij też o delikatnym podkreśleniu brwi i ust. Brwi uzupełnij, dorysowując pojedyncze włoski i wypełniając w ten sposób ich kontur. Chłodny odcień różu będzie idealny na ustach. Tak wykonany makijaż oczu piwnych krok po kroku okaże się hitem nie tylko na specjalne okazje, ale też na co dzień. Pamiętaj, że chłodne kolory są idealne dla brązowych i piwnych oczu!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna