Oczyszczanie twarzy – podstawa skutecznej pielęgnacji

Regularne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem to podstawowe działania pielęgnacyjne – podobnie jak tonizowanie oraz nawilżanie. Warto o tym pamiętać, aby zadbać o zdrowy i ładny wygląd skóry twarzy. Podpowiadamy, jak to zrobić, a także jakich kosmetyków warto używać.

Na skórę codziennie oddziałują niekorzystne czynniki zewnętrzne, m.in. kurz, spaliny, dym papierosowy, smog, promieniowanie słoneczne UV, klimatyzacja latem, a centralne ogrzewanie w zimie. Niepożądane działanie ma też niewystarczające nawilżenie, źle zbilansowana dieta i obciążający makijaż. Warto zapewnić jej jak najlepszą pielęgnację, zaczynając od odpowiedniego oczyszczania. Do mycia twarzy stosuj odpowiednie kosmetyki Nivea, Eveline, Garnier – płyn micelarny, żel, mleczko itp.

Co zamiast mydła? Skuteczny demakijaż

Płyn micelarny. Przede wszystkim należy dopasować odpowiedni preparat do swojego typu skóry – wrażliwej, suchej lub normalnej. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele odpowiednich produktów, m.in. Garnier płyn micelarny 3 w 1 – to szybki i łatwy w aplikacji kosmetyk, który skutecznie usuwa makijaż i oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, kurzu i nadmiaru sebum, a także koi. Jest niezwykle wygodny w użyciu, gdyż nie wymaga spłukiwania. Garnier płyn micelarny to inteligentny produkt oczyszczający, w którym wykorzystano technologię miceli.

Ich działanie jest niezwykle korzystne – pochłaniają one tłuszcz w postaci nadmiaru sebum, a pozostałe zanieczyszczenia rozpuszczają. Co ważne, nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka. Wiele kosmetyków zawiera też dodatkowo substancje aktywne wspomagające ich działanie. Płyn micelarny nie pozostawia na skórze tłustego filmu, który po demakijażu mleczkiem, pianką czy żelem trzeba zmyć tonikiem.

Mleczko do demakijażu. Również mleczko zmywa make-up oraz nawilża skórę. Warto oczyszczać cerę dwa razy dziennie, gdyż nawet dobre kremy i sera nie zapewnią spodziewanych rezultatów, jeśli będą aplikowane na zanieczyszczoną skórę. Konsystencja mleczka jest tłusta, dzięki czemu działa szybko, ale także nawilża. Warto wziąć pod uwagę także kremy do oczyszczania skóry twarzy oraz pianki o konsystencji kremu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto codziennie stosować kosmetyk wybranego producenta – np. Bielenda czy Garnier. Płyn micelarny, żel do mycia twarzy, pianka czy mleczko będą znacznie lepsze niż tradycyjne mydło, które wysusza. Dodatkowo dbaj o regularne nawilżanie skóry, używaj bawełnianych ręczników lub delikatnych chusteczek, nie dotykaj twarzy (wypryski zwykle pojawiają się w miejscach, które często dotykasz), a także dokonaj zmian w stylu odżywiania.

Odpowiednie oczyszczanie to podstawa i pierwszy krok w pielęgnacji twarzy, ale lepsze efekty zapewni w połączeniu ze zdrowym stylem życia i urozmaiconą dietą.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna