Koniec wakacji – pora wrócić na siłownię!

Wakacje dobiegły końca, dlatego koniec z wymówkami! Nie odkładaj na później, nie zastanawiaj się, kiedy zacząć robić formę na kolejne lato, lecz już teraz zacznij dbać o swoje zdrowie i ciało! Co wybrać – siłownię czy zajęcia fitness? Jak określić cel treningowy? Poznaj nasze wskazówki!

Wybierz siłownię lub klub fitness, w którym poczujesz się swobodnie

Jeśli przed wakacjami już rozpocząłeś swoją przygodę w jakimś klubie, możesz oczywiście ją tam kontynuować. Jeśli jednak nie byłeś usatysfakcjonowany lub po prostu szukasz miejsca, gdzie będziesz ćwiczyć w najbliższych miesiącach, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

  • Łatwy dojazd lub bliska lokalizacja – wybierz miejsce, do którego dostaniesz się bez większych trudności – samochodem, rowerem, na rolkach, tramwajem, pieszo albo autobusem. Ograniczysz wówczas wymówki, że znowu tyle czasu zajmuje dojazd do klubu albo że jest za zimno i za daleko do siłowni.
  • Szeroka oferta – upewnij się, że w danym klubie jest to, na czym Ci zależy. Chcesz zgubić tkankę tłuszczową – dobrze, aby była tam bogato wyposażona strefa cardio. Planujesz budować muskulaturę – przydadzą się maszyny, strefa funkcjonalna i strefa wolnych ciężarów. Chcesz ćwiczyć pod okiem trenera – w takim razie upewnij się, że są organizowane zajęcia fitness albo treningi personalne.
  • Opłaty – sprawdź, jaka jest oferta karnetów lub jednorazowych wejściówek. Być może trafisz na atrakcyjną promocję. Co więcej, wiele klubów uczestniczy w różnych programach sportowych. Na przykład dostępna jest karta Multisport w Total Fitness, na podstawie której, bez dodatkowych opłat, możesz wchodzić do wszystkich klubów na siłownię lub uczestniczyć w organizowanych zajęciach fitness.
Przeczytaj także:  Trądzik – dlaczego powstaje i czy jest przed nim ratunek?

Wyznacz cel treningowy

Zanim przejdziesz do ćwiczeń, warto ustalić swój cel. Chcesz zgubić kilka kilogramów? Poprawić kondycję? A może przybrać na masie mięśniowej lub po prostu lepiej poczuć się we własnym ciele? Ustal swój cel. Wcale nie musi być wygórowany. Nie musisz zrzucić 10 kilogramów do następnych wakacji, ale możesz np. obiecać sobie, że będziesz trenować 3 razy w tygodniu, aby zmieścić się w mniejszy rozmiar ubrań albo że zrobisz wszystko, by wejście na 5. piętro w odwiedziny do babci nie powodowało u Ciebie zadyszki. Musisz być wobec siebie bardziej rygorystyczny? W takim razie może warto skontaktować się z trenerem personalnym, który ułoży dla Ciebie plan treningowy, oraz z dietetykiem, który zatroszczy się o jadłospis. Pamiętaj także, że być może potrzebujesz dodatkowych bodźców treningowych, dlatego warto próbować nowych aktywności. Zawsze ćwiczysz samotnie na siłowni? Spróbuj pójść na zajęcia, a prawdopodobnie Twój organizm odwdzięczy się efektami za uruchomienie kolejnych mięśni czy wyższą intensywność treningu!

Mamy nadzieję, że już szykujesz się na swój pierwszy powakacyjny trening! Postaraj się o aktywność przynajmniej 3 razy w tygodniu, a z pewnością poczujesz się lepiej i szybko zauważysz efekty. Potrzebujesz motywacji albo wsparcia w ćwiczeniach? Warto skorzystać z pomocy trenera personalnego! Rusz się z kanapy – powodzenia!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna