Granatowe spodnie – jaka marynarka?

Zastanawiasz się nad kupnem granatowych spodni, lecz nie wiesz jak dobrać marynarkę? A może szukasz stylizacji na najbliższą uroczystość? Sprawdź, do czego pasują granatowe spodnie.

Spodnie męskie granatowe

Kolor granatowy zajmuje w modzie męskiej miejsce szczególne. Z jednej strony uchodzi za bardzo wytworny i elegancki, z drugiej jednak garderobę o tej barwie dość łatwo łączyć z dodatkami bardziej casualowymi. Ogromną popularnością cieszą się m.in. granatowe garnitury, często taki zestaw zakłada np. pan młody podczas ceremonii ślubnej. Warto jednak wiedzieć, że garnituru nie trzeba wcale nosić jako kompletu. Łącząc ze sobą samodzielnie spodnie i marynarkę otrzymujesz tzw. zestaw koordynowany, a jego charakter staje się bardziej casualowy.

Zgodnie z klasycznymi zasadami jasne spodnie powinny być zestawiane z ciemnymi marynarkami. Coraz częściej jednak można spotkać się z odwrotnymi połączeniami, jak np. marynarka męska szara i spodnie męskie granatowe. Dzieje się tak m.in. dlatego, że kolor granatowy w modzie uważany jest za chyba najbardziej uniwersalny. Dlatego też spodnie męskie granatowe otwierają ogromną liczbę możliwości jeśli chodzi o dopasowanie marynarki. W ten sposób można wręcz bawić się modą i tworzyć własne, wspaniałe stylizacje.

Jaka marynarka do granatowych spodni?

Warto przyjrzeć się nieco dokładniej wybranym połączeniom, aby w ten sposób wybrać najlepsze dla siebie. Liczba możliwości jest ogromna, dlatego z pewnością znajdziesz kolor marynarki na miarę swoich potrzeb. Zacznijmy od klasyki, czyli najciemniejszej barwy; czarna marynarka w połączeniu z granatowymi spodniami jest pomysłem dość ryzykownym. Wynika to z faktu, że takie połączenie kolorystyczne bywa odbierane jako mało atrakcyjne i nieco ponure. Jeśli jednak spodnie są w jaśniejszym odcieniu koloru granatowego, są duże szanse, że taki miks będzie wyglądał naprawdę znakomicie. Najlepiej jednak, aby nie były to spodnie w kant, a raczej spodnie męskie granatowe takie jak chinosy lub jeansy.

Duża popularnością cieszy się też zestaw taki jak spodnie męskie granatowe + marynarka męska szara. Taki komplet to rewelacyjny pomysł na lato, szczególnie jeśli wybierzesz lnianą, przewiewną marynarkę, np. w kratę. Aby dopełnić stylizację możesz założyć też granatowy krawat o takim samym odcieniu jak spodnie oraz np. brązowe obuwie. W ten sposób będziesz wyglądał nieco mniej formalnie, choć wciąż niezwykle elegancko i szykownie.

A co jeśli połączysz spodnie męskie granatowe z granatową marynarką? To prawdziwa klasyka, którą można spotkać wszędzie, wliczając w to nawet największe gwiazdy telewizji, prezenterów czy polityków. I co najważniejsze – pomimo tak dużej powszechności tego zestawu, zupełnie nie traci on swojej wyjątkowości ani nie wychodzi z mody. Kolor granatowy budzi zaufanie i jest znacznie mniej posępny niż np. czerń. Należy jednak pamiętać o jednym – odcienie spodni i marynarki powinny być takie same, aby tworzyć spójną całość. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupno gotowego garnituru.

Zestawieniem bardzo kontrastowym jest biała marynarka z granatowymi spodniami. Choć takie połączenie jest estetyczne, mężczyźni raczej powinni go unikać – o wiele lepiej prezentują się w nim kobiety, choć jeśli pragniesz nieco większej dawki ekstrawagancji, z pewnością warto go rozważyć.

Każdą stylizacją trzeba też uzupełnić o buty. W przypadku granatowych spodni odpowiednie jest niemal każde obuwie. Znakomicie sprawdzą się zarówno czarne pantofle, jak i buty brązowe czy burgundowe. Trudno tu o gafę, gdyż kolor granatowy jest nadzwyczaj przyjazny i uniwersalny. Dlatego też w szafie każdego mężczyzny powinny znaleźć się granatowe spodnie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna