5 Makijażowych trendów rządzących w 2020 roku

makijaż

Jak co roku moda proponuje nowe rozwiązania dotyczące ubioru, wyglądu a także makijażu. Co zatem w tym roku będzie największym makijażowym trendem? Zebraliśmy 5 propozycji naprawdę wartych uwagi.

Makijażowe trendy 2020 – Biały eyeliner

Jest to kontynuacja trendu zawierającego kolorowe eyelinery. Białe kreski to rozwiązanie, które będzie idealnie współgrać z cerą rozświetloną pudrem opalizującym. Jest to także zdecydowanie delikatniejsza alternatywa dla stosowania kresek o znacznie ciemniejszych kolorach. Białe kreski nadadzą makijażowi lekkości a także niezwykle go odświeżą. Zanim jednak zaczniemy używać tego rozwiązania warto zastanowić się czy mamy wystarczającą wprawę w makijażu. Dzieje się tak ponieważ każda nawet najmniejsza nierówność będzie widoczna na powierzchni powieki.

Makijażowe trendy 2020 – Makijaż monochromatyczny

Jest to trend, który najprawdopodobniej zostanie z nami przez jeszcze pewien czas. Jego wykonanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Chodzi w nim o to aby zarówno na usta, policzki i powieki nałożyć kosmetyki o tym samym odcieniu. W tym celu warto zastosować jeden wielofunkcyjny produkt (obecnie na rynku można znaleźć wiele taki propozycji)

Makijażowe trendy 2020 – Minimalizm

Minimalizm rządzi obecnie w modzie a teraz nastał czas kiedy to i zaczyna przewodzić w kwestii urody oraz makijażu. Jak się okazuje nakładanie wielu warstw różnych kosmetyków zarówno rano jak i wieczorem nie u każdej z pań się sprawdza. Stare dobre przysłowie „mniej znaczy więcej” pasuje w tym przypadku jak ulał. Każda kobieta, która zmaga się obecnie z jakimikolwiek problemami skórnymi powinna spróbować wyeliminować jeden kosmetyk. Należy bowiem szukać kosmetyków o naturalnym składzie, który nie będzie szkodził a służył cerze.

Makijażowe trendy 2020 – Niebieskie oko

Trend ten jest nawiązaniem a zarazem powrotu do mody z lat 70. Niebieski cień do powiek, można wykorzystać na wiele sposobów. Na wieczór idealnie sprawdzi się niebieskie smoke eyes. Alternatywnie można użyć do tego celu także eyelinera o niebieskiej barwie.

Makijażowe trendy 2020 – Zaakcentowane usta

Makijaż typu saute wraz z podkreślonymi ustami to już nie tylko świetny patent na prosty i dość szybki makijaż ale także jedne z największych trendów tego roku. Kolorami cieszącymi się największą popularnością w tej kwestii jest czerwień, róż a także bordo. Do tego sprawdzi się także delikatny podkład dający wrażenie „drugiej skóry” oraz naturalnego glow. Ewentualnie można podkreślić jeszcze subtelnie rzęsy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna