Kubeczek menstruacyjny – jak zadbać o higienę podczas miesiączki

Kubeczek menstruacyjny stał się ekologiczną alternatywą dla zwykłych podpasek bądź tamponów. Kobiety coraz częściej rezygnują ze środków higienicznych, które są pokryte niebezpiecznym dla ciała chlorem. Jak działa kubeczek menstruacyjny i czy jest bezpieczny?

  1. Kubeczek menstruacyjny – co to jest i jak działa
  2. Kubeczki menstruacyjne – jak używać
  3. Kubeczek menstruacyjny opinie

Kubeczek menstruacyjny – co to jest i jak działa

Kubeczek menstruacyjny to elastyczna miseczka wykonana z bezpiecznych materiałów, takich jak lateks bądź silikon. Kobiety używają go podczas krwawienia menstruacyjnego zamiast tamponów lub podpasek. Silikonowe środki higieniczne nie wchłaniają krwi, tylko ją zbierają. Dlatego kubeczek należy co jakiś czas opróżniać. Można ich używać wiele razy, są hipoalergiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Większość kobiet prawdopodobnie myśli, że kubeczki to nowe produkty. W rzeczywistości pierwsze podobne artykuły zostały opatentowane w latach 30. XX wieku. W 2018 roku pierwsza polska firma Perfect Cup wprowadziła tego typu produkty na rynek.

Kubeczki menstruacyjne – jak używać

Kubeczki menstruacyjne powinny być opróżniane co kilka godzin. Po wylaniu zawartości produkt musi być umyty pod bieżącą wodą oraz osuszony. Wtedy można go ponownie użyć. Zmieniając środki higieniczne, warto pamiętać o zachowaniu higieny, co pozwoli uniknąć możliwych infekcji intymnych. Zaleca się noszenie przy sobie 2 kubeczków. Nie zawsze istnieje możliwość dokładnego umycia artykułu, zwłaszcza w przypadku korzystania z toalet publicznych. A jak używać kubeczków menstruacyjnych?

Przed aplikacją kubeczka umyj dokładnie ręce i rozluźnij się. Produkt należy wkładać otworem do wnętrza ciała. Przytrzymaj kubeczek menstruacyjny palcem wskazującym oraz kciukiem tak, aby utworzył kształt litery U bądź S. Następnie ustaw się wygodnie i delikatnie wprowadź kubeczek do pochwy. Pamiętaj przy tym, aby nie wkładać go zbyt głęboko, ponieważ krew menstruacyjna będzie wyciekać. Jeżeli chcesz usunąć środek higieniczny, to chwyć za jego końcówkę i powoli pociągnij w dół. Zbyt gwałtowne ruchy mogą sprawić, że krew się rozleje. Przed pierwszym użyciem, na początku okresu oraz po jego zakończeniu artykuł musi zostać wysterylizowany.

Kubeczek Menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny opinie

Kubeczek menstruacyjny opinie ma coraz lepsze. Wiele kobiet skorzystało już z produktów firmy Perfect Cup i podkreśla, że to był najlepszy wybór. Przede wszystkim nie trzeba kupować co miesiąc podpasek, które nie tylko są szkodliwe dla środowiska, ale również podrażają skórę. Istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Kobiety przed 30. rokiem życia, które nigdy nie rodziły, są szczupłe i delikatnej budowy powinny zaopatrzyć się w produkt oznaczony symbolem S. Panie po porodach, o większej i masywniejszej posturze mają do wyboru rozmiary M, L oraz XL.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna