Dobre buty przyciągają nie tylko fasonem, ale także wygodą!

Kolor, fason, a może charakterystyczny dodatek? Te cechy na pewno spowodują, że na nasze buty spojrzy każdy. Coraz więcej osób twierdzi, że oceniając stylizację, w pierwszej kolejności patrzy nie na sukienkę, spodnie czy dodatki, tylko właśnie na obuwie. Dlaczego? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wybór butów bardzo wiele mówi o nas samych. Osoby, które kierują się nie tylko fasonem i stylem, ale biorą pod uwagę także ich wygodę i funkcjonalność, postrzegane są jako bardziej wiarygodne i godne zaufania. Warto więc uwzględnić w swoich wyborach również tę kwestię.

Na co zwracać uwagę przy wyborze butów?

Wybierając obuwie, szczególną uwagę należy zwrócić na jego wygodę – często spędzamy w nich kilka godzin, więc nie mogą sprawiać dyskomfortu. Na pewno muszą być wykonane ze  swobodnie oddychającego materiału, przez co nasze stopy nie będą się pocić i unikniemy wilgoci. Jeżeli będziemy mogli poruszać w nich palcami, zapewnimy odpowiednie krążenie krwi. Na pewno porzućmy noszenie za małych butów. to, że nie ma naszego rozmiaru nie oznacza, że musimy kupić za małe. Mówi się trudno, nie te to następne. Zapewne otarcia, odciski, a nawet płaskostopie nie jest czymś o czym marzymy. Komfort noszenia obuwia, które umożliwia przepływ powietrza i jest zrobione z właściwych materiałów jest znacznie większy. Rozmiar jest ważny, ale także i kształt. Musimy wybrać takie buty, aby uwzględniały wszystkie cechy naszych stóp. Również dużą wagę należy przyłożyć do wkładek i podeszwy -im grubsza tym ma lepszą amortyzację. Przed zakupami pamiętajmy, aby przymierzyć oba buty. Często nasze stopy charakteryzuje asymetria, przez co przymierzenie jednego buta nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Przeczytaj także:  O butach słów kilka - czyli jak je nosić, by się nie nanosić

Wybór obuwia do pracy wcale nie jest taki łatwy

Większość dnia spędzamy poza domem, a jak poza domem to głównie w pracy. Wiele godzin na nogach, więc obuwie jest tutaj kluczową kwestią. Aby wybrać wygodne buty, zwróćmy szczególną uwagę ich funkcjonalność. Jeżeli obejmowane stanowisko nam na to pozwala sięgnijmy po obuwie sportowe. Charakteryzuje się wyprofilowaną wkładką oraz elastyczną, grubą podeszwą. Sportowe buty przepuszczają dobrze powietrze, dzięki czemu unikniemy w nich nadmiernej potliwości. Jeśli potrzebujemy bardziej eleganckiej, wyrafinowanej wersji, postawmy na modele wykonane z dobrych materiałów. Nie należy oszczędzać podczas zakupów tego typu, ponieważ dobre obuwie chroni nas przed chorobami stóp, obtarciami i odciskami. Zapewni nam również komfort w codziennym funkcjonowaniu, co w pracy jest najważniejsze.

Obcasy jak najbardziej, ale tylko z głową

Szczególną uwagę zwróćmy na buty na obcasie. Mają one swój wpływ nie tylko na nasze stopy, ale także i kręgosłup. Ich dopasowanie powinno być więc priorytetem. Dobrym pomysłem będą dodatkowe paseczki, które stabilizują naszą stopę i się jej trzymają, zmniejszając ryzyko kontuzji. Bardzo wysokie obcasy, o nienaturalnym kącie pochylenia są sporym obciążeniem dla naszych pleców. Decydując się na takie, dobrym posunięciem będzie wybranie modeli z platformą z przodu. Dzięki której kąt się zmniejszy, a ciężar ciała zostanie rozłożony na całą powierzchnię stopy. Nie przesadzajmy także z długością noszenia wysokich butów. Nośmy je tylko tyle ile potrzeba, a później dajmy naszym stopom chwilę wytchnienia i relaksu. Wszystko jest dla ludzi, ale korzystajmy z tego z rozwagą.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna