Jakie usługi wchodzą w skład abonamentu medycznego?

Abonament dla pacjentów to w Polsce dość nowa inicjatywa, które wydaje się rozsądnym wyjściem z patowej sytuacji. Polska służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia, stąd pomysł, by rozwijać zakres prywatnych usług. No właśnie, a jakie najczęściej znajdują się w abonamencie medycznym?

Czym jest abonament medyczny?

Zanim dowiesz się, jaki abonament jest dostępny dla Ciebie, warto byś wiedział, czym w ogóle jest abonament medyczny. To specjalne usługi zawarte w jednym pakiecie, które obejmują różne zabiegi, konsultacje oraz badania dla pacjentów. Zamiast więc płacić wysokie sumy za pojedyncze wizyty u specjalisty, warto zwrócić uwagę na pakiety, które zagwarantują dostępność do wielu usług w ramach opłaty abonamentowej.

Pakiet podstawowy

Jest wiele różnych abonamentów w wielu placówkach i przychodniach prywatnych w Warszawie i innych miastach Polski. Podstawowy pakiet obejmuje jednak tylko kilka aspektów ochrony zdrowia. Są to między innymi nieograniczone konsultacje internistyczne, dostęp do kilku specjalistów i ich porad bez opłaty oraz nielimitowany dostęp do badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Dodatkowym plusem w tego rodzaju pakiecie są niskie dopłaty do zabiegów, np. USG czy rezonansu.

Pakiet optymalny i kompleksowy

Różnie się nazywają, bowiem może to być pakiet premium, pełny lub optimum. Jest ich wiele. Średni pakiet zwykle podwaja liczbę specjalistów, do których dostęp jest nielimitowany oraz gwarantuje szerszy zakres zabiegów i badań nieobjętych dodatkową opłatą. W przypadku pakietu maksymalnego mamy do czynienia z zabiegami w cenie abonamentu oraz niskimi dopłatami do niektórych badań. To sprawia, że taki pakiet jest najbardziej kompleksowy.

Różne możliwości dodatkowe

Są także inne opcje, które mogą być stosowane czasowo. Np. specjalistyczny pakiet rehabilitacyjny jest przewidziany dla osób potrzebujących rehabilitacji oraz dla seniorów. Oddzielny jest także pakiet dla seniorów, który jest obostrzony wiekiem oraz pakiet ciążowy, który skierowany jest do młodych mam.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna