Karboksyterapia – czym jest i dla kogo jest przeznaczona?

Gabinety zajmujące się kosmetyką oraz medycyną estetyczną nieustannie zaskakują nas nowymi możliwościami w tych dziedzinach. Nowoczesny sprzęt oraz techniki umożliwiają wykonywanie zabiegów, które nie tylko przynoszą spektakularne efekty, ale również są w pełni bezpieczne dla pacjenta. Jednym z tego typu zabiegów jest coraz bardziej popularna w ostatnim czasie karboksyterapiaCzym ona właściwie jest i dla kogo jest wskazana? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy poniżej.

Na czym polega karboksyterapia?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na jego wprowadzeniu pod skórę. Następnie gaz rozchodzi się po tkankach, co sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzają się. Dzięki temu komórki naszego ciała są odpowiednio dotlenione i odżywione a skóra wygląda znacznie lepiej. Okazuje się również, że najczulsze na karboksyterapię są komórki tłuszczowe. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla powoduje bowiem rozpad tłuszczu, inaczej nazywany lipolizą.

Zabieg ten nie jest dedykowany wyłącznie jednemu obszarowi ciała. Dzięki swojej wszechstronności świetnie sprawdzi się w przypadku problemów skóry, twarzy, nóg oraz brzucha. To właśnie ze względu na tak rozległe zastosowanie terapia dwutlenkiem węgla stanowi obecnie jedno z największych odkryć w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Koszt jednego zabiegu zależy od partii ciała, na jakiej zostanie on zastosowany. Można jednak zauważyć, że obecnie na rynku ceny zaczynają się już od 200 zł.

Dla kogo karboksyterapia?

Śmiało można stwierdzić, że ten rodzaj terapii poradzi sobie niemal z każdym problemem skórnym, z jakim przychodzi nam się współcześnie mierzyć. Najlepsze efekty są jednak zauważalne przede wszystkim w przypadku rozstępów, cellulitu oraz cieni pod oczami. Ponadto, terapia dwutlenkiem węgla świetnie sprawdzi się u osób, które walczą z:

 • rozszerzonymi i widocznymi naczynkami,
 • bliznami potrądzikowymi,
 • bliznami pozabiegowymi,
 • zmarszczkami,
 • nadmiarem tkanki tłuszczowej,
 • łuszczycą,
 • zwiotczałą skórą,
 • wypadaniem włosów.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że aby uzyskać wymarzony efekt, nie wystarczy jeden czy dwa zabiegi. Optymalna ich ilość to od 5 do 10. Dopiero wtedy możemy liczyć na uzyskanie spektakularnych efektów nie tylko wizualnych, ale również zdrowotnych.

Przeciwwskazania do zastosowania karboksyterapii

Tak jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, również tutaj pojawia się lista przeciwwskazań do jego zastosowania. Do najważniejszych należą:

 • problemy z ciśnieniem krwi,
 • przebyty udar lub zawał,
 • padaczka,
 • choroby płuc,
 • hemofilia.

Z terapii dwutlenkiem węgla powinny również zrezygnować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Z zabiegu nie mogą także korzystać osoby na stałe przyjmujące leki przeciwzapalne i aspirynę. Do przeciwwskazań zalicza się również trądzik różowaty, infekcje skórne i zaburzenia związane z gojeniem ran. Co ważne, karboksyterapia nie zostanie również wykonana u osoby, która ma opryszczkę.

Co zrobić, aby zabieg karboksyterapii był bezpieczny?

Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku zakup odpowiedniego sprzętu. Aby zabieg był skuteczny i bezpieczny, osoba, która go przeprowadza powinna mieć możliwość kontrolowania dawki gazu oraz szybkości jego podawania. Bardzo ważną kwestią jest również dobór odpowiednich parametrów adekwatnie do części ciała, na jakich zostanie zastosowany dwutlenek węgla. Świetnym rozwiązaniem w tej kwestii jest wyposażenie gabinetu w urządzenie, które ma już zaprogramowane wspomniane parametry na konkretne partie ciała. W ten sposób zyskamy pewność, że między innymi temperatura gazu będzie odpowiednia a jego ciśnienie nie zaszkodzi osobie poddającej się zabiegowi.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna