Jak wybrać biżuterię na co dzień?

Nasze codzienne stylizacje często są dość przewidywalne, szczególnie wtedy, gdy w miejscu pracy obowiązuje nas określony dress code. Wówczas, aby dodać naszemu outfitowi nieco charakteru, warto sięgnąć po biżuterię. Niewielkie dodatki w postaci kolczyków, bransoletek i naszyjników mogą sprawić, że nawet najprostszy look okaże się niezwykle efektowny. Musimy jednak pamiętać o tym, aby podczas zakupów zachować umiar i wybierać eleganckie modele.

Subtelna i delikatna biżuteria jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Oczywiście należy pamiętać o tym, że kwestia doboru ozdób w dużej mierze zależy od naszych osobistych preferencji i pozostałych elementów ubioru. Warto także zapoznać się z uniwersalnymi zasadami, na które powinnyśmy zwrócić uwagę podczas wyboru biżuterii do ponadczasowych stylizacji.

Biżuteria na każdą okazję – czy to możliwe? 

Najczęściej popełniane błędy podczas wyboru biżuterii to brak umiejętności dobrania jej do okazji, a także ubrań, które zamierzamy założyć. Wybierając strój codzienny, warto ograniczyć się np. do niewielkich i delikatnych kolczyków. Panie mogą zainwestować także w cienki i subtelny naszyjnik. Srebrna biżuteria może być także łączona z różnymi rzemykami. Pamiętajmy jednak o tym, aby nigdy nie łączyć ze sobą modeli z różnego rodzaju kruszców, a zwłaszcza złota i srebra.

Po pierwsze – kruszec 

Biżuteria, którą nosimy na co dzień, powinna być przede wszystkim funkcjonalna. No właśnie, funkcjonalna, czyli jaka? Chodzi o to, że nie może być ona zbyt strojna, powinien być to delikatny model, którego nie zobaczymy na pierwszy rzut oka. Warto także skupić się na tym, aby kruszec, z którego wykonano np. kolczyki, był odporny na zniszczenia i zabrudzenia.

W dużej mierze chodzi o to, aby nasza biżuteria była w pierwszej kolejności dla nas, a nie dla innych. Dlatego dobrze jest zdecydować się na białe lub żółte złoto. Pamiętajmy jednak o tym, aby zwracać uwagę na to, ilu karatowe jest złoto oraz na jego jakość. W przypadku biżuterii na co dzień jest to niezwykle istotne.

Odkryj swój styl 

Kolejną kwestią, którą panie powinny wziąć pod uwagę, są codzienne ubrania, a także rodzaj biżuterii, jaką aktualnie preferujemy. Warto zastanowić się nad tym, w jakim stylu czujemy się najlepiej, jaki mamy rodzaj wizerunku oraz jaki styl życia prowadzimy. Która biżuteria sprawdzi się więc w konkretnych stylach?

  • styl elegancki – dominuje on przede wszystkim wśród pań, które na co dzień pracują w biurze i obowiązuje je dress code, a ich strój codzienny wygląda wręcz jak wieczorowy. W tym przypadku mamy do czynienia z obcasami, torebkami i perłami, a także makijażem. W stylu eleganckim świetnie sprawdzi się srebrna biżuteria, np. delikatna bransoletka lub spinka do mankietów,
  • styl mniej znaczy więcej – panie, które są nieśmiałe, często ubierają się w zwykłe i proste ubrania, które nie przyciągają zbytnio spojrzeń. W tej sytuacji możemy pozwolić sobie na biżuterię, która nie tylko wyróżni nas z tłumu, lecz także podkreśli ogólny i jednostajny wygląd. Najlepszym rozwiązaniem będzie atrakcyjna biżuteria srebrna, czyli naszyjnik, kolczyki lub bransoletka. Bransoletkę możemy dopasować do naszyjnika, jednak pamiętajmy o tym, aby nie przesadzić. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w różne zestawy i codziennie, dowolnie je wymieniać, by dopasować do konkretnej stylizacji w danym dniu.

Poznaj najnowsze trendy 

Aby wybrana przez nas biżuteria wpasowała się w najnowsze trendy, powinnyśmy regularnie czytać miesięczniki związane z modą. Będziemy wtedy wiedzieć, co aktualnie jest trendy, oraz w jakie wzory i kolory warto zainwestować. Dostępne na rynku czasopisma, takie jak np. Vogue przekazują najświeższe nowinki, dlatego warto od czasu do czasu je przejrzeć. Jeśli zdecydujemy się czytać je regularnie, bez zawahania zdecydujemy się na zakup konkretnego i przede wszystkim modnego modelu biżuterii w sklepie.

Biżuteria, którą nosimy na co dzień, musi przede wszystkim dodawać nam szyku i eksponować atuty. Delikatne i subtelne modele, które podkreślają styl i osobowość, to wręcz idealne dopełnienie codziennych stylizacji. Jeśli zachowamy umiar, z pewnością dodamy sobie szyku i elegancji.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna