Jednodniowa farba do włosów – zmień się na chwilę!

Zmiana koloru włosów na bardziej szalony nie tylko poprawia wygląd, ale w dużej mierze bywa także odpowiedzialna za poprawę nastroju! Nic nie wpływa na nas tak kojąco, jak świadomość ekspresowej zmiany swojego wizerunku. Choćby miała to być tylko śmiała, imprezowa zmiana! Jednodniowa farba do włosów może pomóc w takiej metamorfozie – idealnej na imprezy!

Czym jest jednodniowa farba do włosów?

To produkt najczęściej w formie sprayu koloryzującego. Jest bardzo wygodny w aplikacji – wystarczy osłonić ręcznikiem lub folią miejsca, których nie chce się zafarbować, a pozostałe włosy spryskać z odpowiedniej odległości, starając się o równomierne pokrycie. Bardzo ważne jest to, że jednodniowa farba do włosów nie niszczy ich struktury, bo nie zawiera substancji, które otwierają łuski włosów, aby pigment mógł do nich wniknąć. Działa jedynie powierzchniowo, „obklejając” powierzchnię włosów. Taka farba jest nietrwała – wystarczy jedno umycie głowy, aby kolor całkowicie zniknął!

Zalety nietrwałej koloryzacji

Podstawową zaletą takiej koloryzacji jest jest zapewnione bezpieczeństwo dla włosów. Farba może być więc stosowana u osób z włosami cienkimi i podatnymi na zniszczenia, czego nie zaleca się w przypadku trwałej koloryzacji środkami zawierającymi silne środki takie jak amoniak. Zaleca się jednak, aby przed pierwszym użyciem takiego kosmetyku wykonać test uczuleniowy, spryskując sprayem fragment skóry i odczekując kilkanaście minut. Choć jest to produkt niezawierający substancji podrażniających drogi oddechowe tak jak amoniak, to może zawierać substancje, na które będzie uczulona pewna niewielka grupa osób. Dzięki takiemu sprayowi koloryzującemu można przetestować jakiś kolor, na który zawsze miało się ochotę, ale brakowało odwagi. Bogata gama odważnych, jaskrawych kolorów, na przykład różowego, turkusowego czy fioletowego, sprawia, że raz na jakiś czas można zaszaleć, używając takiej nietrwałej farby!

Przeczytaj także:  Jak przygotować się na noc poślubną?

Nietrwała koloryzacja – na imprezę i nie tylko!

Bardzo często dzieci marzą o tym, by farbować sobie włosy tak jak mamusia. Dla dziewcząt ulubionym kolorem jest zwykle różowy w różnych odcieniach. Mając w ręku spray do jednodniowej koloryzacji, można spełnić dziecięcą fantazję o różowych pasemkach, włosach syrenki czy tęczy na głowie! Choćby tylko na chwilkę – bo intensywne kolory na głowie nie są dobrym wyborem dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Trzeba również brać pod uwagę błyskawicznie zmieniające się upodobania dzieci! Jednodniowa farba do włosów umożliwia też zrobienie się na bóstwo na czas zwariowanej imprezy, kiedy wręcz nie wypada wyglądać zwyczajnie. Kolorowe pasemka czy końcówki na imprezach prezentują się niczym najlepszy makijaż i fantastycznie podkreślają image kobiety w każdym wieku! Panie często wykorzystują też tego rodzaju kosmetyki na różne sesje fotograficzne, przedstawienia, do gry w reklamach czy w filmach – ponieważ jest to bezpieczny sposób na szybkie osiągnięcie nietypowego, odbiegającego od naturalnego koloru.

Farba na jeden dzień – czy to się opłaca?

Można zadać sobie pytanie, czy malowanie włosów po to, aby osiągnąć efekt tylko na jeden dzień, do następnego mycia, jest warte zachodu. Jeśli poszukujesz zmiany na stałe, na przykład pragniesz przyciemnić swój kolor włosów lub dodać sobie jaśniejsze refleksy na swoim naturalnym brązie, skorzystaj z wysokiej jakości trwałych farb do włosów. Ale jeśli twój nowy kolor ma mieć eksperymentalny charakter, bo na przykład chcesz zmienić go tylko na jedną imprezę lub do sesji zdjęciowej, skorzystaj z farby jednodniowej! Istnieją również produkty pośrednie, dające efekt utrzymujący się nawet do 28 dni. To również farby zaliczane do nietrwałych, które pozwalają uzyskać wymarzony kolor (często naprawdę bardzo nietuzinkowy!). Taki kolor zmywa się stopniowo i najintensywniejszy jest zaraz po zafarbowaniu włosów. Jednodniowe farbowanie jest polecane przede wszystkim do zabawy – dla chwilowej zmiany swojego wyglądu i czerpania z tego frajdy!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna