Manicure hybrydowy – czy nakładanie go musi trwać długo?

Hybrydowy manicure cieszy się coraz większym uznaniem zarówno manicurzystek, jak i kobiet, które noszą hybrydy, będąc niezwykle zadowolonymi z ich wyglądu i trwałości. Wiele klientek salonów kosmetycznych narzeka jednak na długość wizyty, podczas której stylistka nakłada hybrydę. Czy nakładanie hybrydy musi trwać długo? Poznaj lakiery hybrydowe ProNails, które znacznie skracają czas wykonywania stylizacji.

Co wpływa na czas nakładania hybrydy?

Stylistka może nakładać hybrydę zarówno ponad dwie godziny, jak również 30 minut z niewielkim nakładem. Czas ten zależy bowiem od kilku czynników, do których zaliczamy zarówno kwestię sprzętu i lakierów, umiejętności stylistki, jak również oczekiwań klientki.

  • Jakość lub rodzaj lakieru – lakiery hybrydowe cechują się bardzo zróżnicowanymi właściwościami, jedna z nich to czas utwardzania. Czas wykonywania hybryd jest dość mocno uzależniony od czasu utwardzania lakieru. Lakiery hybrydowe Sopolish od ProNails wymagają znacznie krótszego czasu utwardzania szczególnie w lampie Smart Light.
  • Kształt pędzelka – odpowiednio wyprofilowany pędzelek zdecydowanie ułatwia rozprowadzenie lakieru na płytce cienką i naturalnie wyglądającą warstwą.
  • Rodzaj lampy – do niedawna stylistki używały lamp UV, jednak w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują lampy LED, które utwardzają lakiery hybrydowe nawet w 30 sekund.
  • Doświadczenie stylistek – wiadomo, że im mniejsze doświadczenie, tym wolniej stylistka osiągnie zamierzony efekt hybrydy. Dlatego warto dobierać lakiery do swoich umiejętności. Im rzadsze lakiery, tym wymagają więcej precyzji, w związku z czym sprawnie posługują się nimi bardziej doświadczone stylistki. Dla początkujących kosmetyczek przeznaczone są nieco gęstsze lakiery hybrydowe, które nie rozlewają się samoistnie po płytce paznokcia.
  • Oczekiwania klientek – jednokolorowe hybrydy nałożysz znacznie szybciej, natomiast wzory i zdobienia będą wymagały poświęcenia większej ilości czasu.
Przeczytaj także:  Czy zabiegi odmładzające istnieją?

Dlaczego warto przyspieszyć czas wykonywania stylizacji?

Oczywiście dla klientek salonów stylizacji paznokci najważniejszy jest efekt. Udając się do studia, liczą na to, że po wyjściu ich paznokcie będą wyglądać pięknie, olśniewająco i seksownie. Jednakże przy dzisiejszym zawrotnym tempie życia, przez które każdy ma na głowie nawał obowiązków, krótki czas wizyty na pewno będzie dodatkowym argumentem, by wybrać właśnie Twój salon.

Dla Ciebie również niesie to wymierne korzyści. Jeżeli wybierzesz wysokiej jakości lakiery, zdobędziesz doświadczenie i opanujesz pracę z rzadszymi lakierami, które utwardzają się szybciej oraz zainwestujesz w wysokiej jakości lampy LED, czas wykonywania hybrydy może skrócić się nawet około 30 minut. Pozwoli Ci to obsłużyć znacznie więcej klientek w ciągu jednego dnia, co oczywiście przyniesie policzalne korzyści.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna