Czym się kierować, wybierając kremy do skóry atopowej?

Suchość, swędzenie, zaczerwienienie i pękanie to widoczne objawy skóry atopowej. Pielęgnacja cery tego typu musi być dobrze prowadzona, by niwelować zmiany chorobowe i nie doprowadzać do ich powstawania. Istotną funkcję pełni tu krem do skóry atopowej. Jak wybrać skuteczny kosmetyk, by jego działanie przyniosło oczekiwane efekty?

Czego potrzebuje skóra atopowa?

Przyczyną powstawania typowych objawów skóry atopowej, a więc suchości, pękania i swędzenia, jest zaburzenie funkcjonowania warstwy hydrolipidowej skóry. To warstwa, która działa niczym płaszcz ochronny, zapobiegając przesuszeniu skóry i chroniąc ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Zaburzenie jej działania powoduje, że skóra traci swoją naturalną tarczę ochronną. To prowadzi do powstawania niepożądanych zmian.
Zadaniem kremów do skóry atopowej jest wsparcie działania warstwy hydrolipidowej i odbudowa tej naturalnej tarczy skóry. Jest to możliwe dzięki dostarczeniu jej odpowiednich składników.

Jaki krem do skóry atopowej wybrać?

Wybierając kremy do skóry atopowej, kieruj się najważniejszym czynnikiem, wpływającym na ich skuteczność – składem. Formuły najlepszych kremów są tak skomponowane, by działać na skórę wielotorowo:

  • kojąc i łagodząc,
  • nawilżając,
  • chroniąc,
  • odżywiając,
  • regenerując.

Czego zatem szukać w kremach do skóry atopowej? Przede wszystkim naturalnych olejów i maseł. To emolienty uczestniczące w odbudowie warstwy hydrolipidowej, które jednocześnie mają dodatkowe działanie pielęgnacyjne. Bogactwo naturalnych olejów w kosmetykach umożliwia kompleksową pielęgnację skóry atopowej.
Warto pamiętać, że skóra atopowa to skóra bardzo wrażliwa. Może reagować na składniki kremu podrażnieniem, a nawet alergią. Można temu zaradzić, wybierając kremy do skóry atopowej o przemyślanym składzie. Mogą to być na przykład kosmetyki zawierające liczne, ale różnorodne substancje czynne o podobnym działaniu. Dzięki temu, że jest ich wiele, mogą występować w mniejszym stężeniu. To sprawia, że wrażliwość skóry na poszczególne składniki jest niemal nieodczuwalna, ale korzystny efekt ich działania jest wyraźnie widoczny.

Tych kosmetyków unikaj

W pielęgnacji skóry atopowej łatwo wpaść w pułapkę nieodpowiednich produktów. Istnieje wiele kosmetyków, które, choć zawierają w swoim składzie substancje wpływające korzystnie na skórę atopową, jednocześnie pełne są składników oddziałujących na nią negatywnie. Konserwanty, wypełniacze i inne składniki o wysuszającym działaniu mogą skutecznie niwelować korzystne działanie składników pielęgnujących. Takie kremy nie tylko nie poprawią kondycji skóry, ale mogą ją nawet pogorszyć. Składniki syntetyczne, alkohole, substancje zapachowe – to niektóre z komponentów, których należy unikać.

Wybieraj więc naturalne kremy do skóry atopowej, z wysoką zawartością olejów i maseł, najlepiej o bogatym, ale przemyślanym składzie. Ta różnorodność przyczynia się do jeszcze skuteczniejszego działania tych produktów. Ważne jest także, by stosować kremy systematycznie – dzięki temu zapewniasz skórze nie tylko działanie lecznicze, ale i profilaktyczne, znacznie zmniejszając ryzyko pojawienia się widocznych, nieprzyjemnych objawów AZS.

Sprawdź więcej na https://samarite.eu/pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna