Jakie meble fryzjerskie są najistotniejsze w salonie?

Podobnie jak w mieszkaniu, tak samo w salonie fryzjerskim jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia są meble. Oczywiście, jeżeli mają one służyć w zakładzie przez długie lata i być w pełni funkcjonalne, warto jest przed ich zakupem poznać podstawowe cechy, jakie powinny spełniać. Wygodne w użyciu i łatwe w utrzymaniu meble fryzjerskie stanowić będą z pewnością wyróżniającą na tle konkurencji cechę salonu. Mogą one robić wrażenie na klientach już od momentu przekroczenia progu danego zakładu. Oprócz wysokiej jakości i solidnego wykonania, warto jest postawić na nowoczesny design. Dobrze, jeżeli wybrana kolekcja to zarówno modne, jak i wygodne w użyciu meble, które doceni zarówno klient, jak i obsługa. Jeżeli stoimy przed wyborem wyposażenia do salonu fryzjerskiego, warto jest postawić na renomowane marki takie jak Ayala, Panda czy Uno.

Gdzie można zakupić meble tych marek?

Na rynku jest wiele hurtowni, jak i sklepów specjalistycznych z meblami fryzjerskimi. Często jednak się spotyka w mniejszych sklepach pojedyncze firmy i żeby zakupić wszystko należy robić zakupy w kilku miejscach, co może przełożyć się na większe koszta m.in. ze względu na drogą przesyłkę ponieważ z osobna trzeba płacić duże pieniądze za każdy mebel (nawet po 100zł za wysyłkę). Aby mieć możliwość zapłacenia za przesyłkę jednorazowo trzeba znaleźć firmę, która ma w ofercie wszystkie te firmy. Na rynku jest kilku oficjalnych dystrybutorów m.in pro-sprzet.pl, wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl Po przeglądnięciu znaleźliśmy dystrybutora fryzomania.pl gdzie możesz skorzystać dodatkowo z systemu zbierania punktów, który wydaje się bardzo ciekawy. Meble na ich stronie www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie są również dostępne w 48 godzin dla osób, którym zależy na szybkiej wysyłce.

Jak już wiemy, meble fryzjerskie to najważniejsze wyposażenie każdego salonu. Jeżeli są praktyczne i łatwe w utrzymaniu, bez wątpienia wpłyną one na wygodę i komfort pracy personelu. Klienci zaś z pewnością docenią ich wygląd zewnętrzny oraz komfort użytkowania. Renomowani producenci oferują bogate wzornictwo – w tym różnorodny wybór obić tapicerskich (skajów) czy płyt do mebli. Dzięki temu, bez trudu można dobrać wyposażenie do charakteru wystroju salonu.

Najważniejsze elementy wyposażenia

Jednym z najistotniejszych elementów wśród mebli fryzjerskich jest bez wątpienia fotel. To najbardziej rzucający się w oczy i nadający charakteru salonu element wyposażenia. Do wyboru mamy te zamocowane na pompie gazowej (warto tutaj wspomnieć, że w przypadku podnoszenia takiego  fotela klient musi z niego wstać) i na pompie hydraulicznej (w tym wypadku można podnieść fotel razem z klientem). Wybierając ten mebel należy też zwrócić uwagę na duży wybór podstaw do fotela – w zależności od potrzeb i preferencji, dostępne są kółka, stopki, pięcioramienne gwiazdy, dyski czy kwadratowe bazy.

Jeżeli mowa o fotelach, należy przy okazji wspomnieć o elemencie mu towarzyszącym jak konsoleta. Tutaj także do wyboru mamy wiele rozmaitych wzorów i kolorów płyt. Same lustro powinno zaś być odpowiednio duże, dzięki czemu klient będzie mógł bez problemu obserwować postęp „prac” wykonywanych na jego głowie.

Nie mniej ważnym meblem jest recepcja. To właśnie tutaj udaje się klient po przekroczeniu progu salonu, więc warto zadbać o jego schludny i elegancki wygląd. Każdy profesjonalny zakład powinien zainwestować też w niezbędny i wysoko funkcjonalny sprzęt, jakim jest myjnia. Tutaj wyróżnić można te kompaktowe a także te przeznaczone do konfiguracji. W przypadku tych drugich, można do nich dobrać, według indywidualnych upodobań, siedzisko fotela. Profesjonalna myjnia wyposażona jest w regulowany podnóżek, funkcję masażu i misę (tutaj także wybierać można spośród różnych głębokości i kolorów). Wszystkie te cechy wpływają oczywiście na wygodę klientów. Mając więc na uwadze komfort osób wybierających usługi naszego salonu, warto jest zainwestować, czy to w przypadku myjni, czy innych mebli fryzjerskich, w najlepszej jakości sprzęt renomowanych marek.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna