Jak kompleksowo zadbać o cerę trądzikową?

pielęgnacja cery trądzikowej

Nie od dziś wiadomo, że promienna, wolna od niedoskonałości cera jest wizytówką każdej przedstawicielki płci pięknej. Niestety, nie każda kobieta posiada cerę normalną. Niektóre panie mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry twarzy, a także z wypryskami. Możliwa jest na szczęście odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej, dzięki czemu będzie ona prezentowała się zdrowo.

Zadbaj o odpowiednie oczyszczenie

W pielęgnacji cery trądzikowej najważniejsza jest dbałość o odpowiednie jej oczyszczanie. W tym celu należy wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Przyda nam się płyn micelarny, a także żel oczyszczający. Warto zadbać o to, aby wszystkie produkty były dobrej jakości. Należy unikać kosmetyków nadmiernie wysuszających, z dużą ilością detergentów. Tego rodzaju produkty mogą bowiem doprowadzić do nadmiernej pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie do powstawania nowych zmian zapalnych. Dobrze jest postawić na kosmetyki dedykowane cerom wrażliwym. Postarajmy się, aby w składzie kosmetyków oczyszczających znajdowały się substancje o potencjale antybakteryjnym. Mowa tu chociażby o olejku z drzewa herbacianego. Warto zwrócić również uwagę na dobroczynne ekstrakty roślinne takie jak na przykład ekstrakt z fiołka trójbarwnego, który ogranicza nadmierny łojotok oraz ekstrakt z zielonej herbaty o właściwościach antyoksydacyjnych.

Zastosuj dobry krem!

Po oczyszczeniu twarzy ze wszelkich zanieczyszczeń konieczne jest nałożenie kremu pielęgnacyjnego. Powinien on nie tylko dbać o nawilżenie skóry, którego cera trądzikowa również potrzebuje, ale także redukować zmiany trądzikowe. Dobrym rozwiązaniem będą kremy z zawartością kwasu migdałowego, a także azelainowego. Kwasy mają nie tylko potencjał przeciwzapalny, ale również antybakteryjny i rozjaśniający. Kosmetyki z ich zawartością są w stanie spłycić także powstałe w przebiegu trądziku blizny. Podobnie jak w kosmetykach oczyszczających, również w kremach warto szukać substancji pochodzenia roślinnego. Oprócz wspomnianej już zielonej herbaty i fiołka trójbarwnego, cerom trądzikowym może pomóc ekstrakt z arniki o właściwościach rozjaśniających i wzmacniających. Na pewno w kremach przeciwtrądzikowych dobrze jest poszukiwać również cynku, który przyśpieszy gojenie się zmian. Kompleksowa dbałość o cerę trądzikową wymaga także cierpliwości. Pierwsze efekty możemy dostrzec nie wcześniej niż po kilku tygodniach systematycznej pielęgnacji, na którą składa się staranne oczyszczanie skóry oraz aplikowanie odpowiednich kremów.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna