Jaki strój obowiązuje na termach?

Jaki strój obowiązuje na termach

Wybierasz się na termy i ma to być Twój pierwszy raz w takim obiekcie? Nie dziwimy się, że masz wiele pytań, w tym zupełnie podstawowych. Jedna z najczęstszych wątpliwości dotyczy tego, jaki strój obowiązuje na termach. Wiele zależy tutaj oczywiście od polityki konkretnego kompleksu basenowego, przy czym główne zasady są dość standardowe. Garść przydatnych informacji znajdziesz w naszym poradniku.

Strój kąpielowy – ale jaki?

Nietrudno się domyślić, że na termach obowiązuje strój kąpielowy. W końcu mówimy tutaj o kompleksie basenowym zasilanym wodą termalną. Konieczne jest zatem posiadanie stroju przeznaczonego stricte do kąpieli, który powinien być świeżo wyprany – chodzi tutaj o zachowanie wymaganego poziomu higieny i bezpieczeństwa oraz komfortu wszystkich gości obiektu.

Pytanie tylko, jaki strój kąpielowy zabrać na termy? Nasza rada brzmi: postaw przede wszystkim na wygodę, nie skupiając się aż tak bardzo na kwestiach estetycznych. Zamiast pieczołowicie tworzyć plażową stylizację, wybierz strój, który jest komfortowy, dobrze dopasowany, nie będzie się zsuwać i odsłaniać newralgicznych części ciała podczas szaleństw w wodzie, zwłaszcza na zjeżdżalniach.

Paniom i dziewczynkom zdecydowanie polecamy stroje jednoczęściowe, sportowe, pływackie. Są wygodne, nie zawierają elementów, które mogłyby się zerwać czy kogoś skaleczyć. W takim stroju będziesz się czuć komfortowo i nie zastanawiać, czy przypadkiem coś Ci „nie wystaje”.

Panowie z kolei powinni postawić na klasyczne slipki kąpielowe, bokserki, ewentualnie tzw. jammery, czyli dłuższe spodenki pływackie. Nie polecamy natomiast szortów plażowych – nie dość, że po nasiąknięciu wodą stają się ciężkie i mogą zsuwać się z ciała, to jeszcze utrudniają zjeżdżanie ze zjeżdżalni (dodatkowe tarcie powodowane przez materiał).

Przeczytaj także:  Kilka kolczyków w uchu - nowoczesny trend w modzie!

Czy na termach trzeba mieć czepek?

To jedno z tych zagadnień, które często spędza sen z powiek osobom planującym wypad na termy. Kwestia czepka zawsze jest określona w regulaminie obiektu, przy czym te najlepsze kompleksy basenowe zasilane wodą termalną nie wymagają stosowania ochrony głowy.

Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby założyć czepek z własnej woli. Najczęściej robią to osoby, które przychodzą na termy w celu odbycia treningu pływackiego (czepek poprawia dynamikę, niwelując opory wody).

Co jeszcze warto zabrać na termy?

Wybierając się na termy dobrze będzie poświęcić trochę czasu na spakowanie torby lub plecaka, by później uniknąć niepotrzebnych nerwów – zwłaszcza, jeśli masz do pokonania znaczny dystans samochodem.

Na termy na pewno warto zabrać takie rzeczy, jak:

  • Ręcznik, najlepiej szybkoschnący, który zajmuje mało miejsca po złożeniu;
  • Zapasowy strój kąpielowy, gdyby z pierwszym coś się stało;
  • Szlafrok, co polecamy osobom planującym spędzać czas także poza basenami, na przykład w strefie gastronomicznej czy w strefie saun;
  • Ponczo dla dzieci, które jest dużo wygodniejsze niż ręcznik, pozwala szybko wytrzeć dziecko po wyjściu z wody i zapewnić mu wysoki komfort cieplny;

Wybierasz się na termy z maluszkiem? Nie zapomnij pieluszek do pływania!

Termy są otwarte na gości w każdym wieku, również na niemowlęta. Jeśli planujesz wizytę w takim obiekcie z maluszkiem, to spakuj do torby pieluszki do pływania (nazywane też pieluszkami kąpielowymi). Dzięki temu Ty i Twoja pociecha będziecie mogli komfortowo korzystać z atrakcji term przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach.

Przeczytaj także:  Modne torebki damskie na lato. Co króluje w 2018?

Które termy w Polsce warto odwiedzić w pierwszej kolejności?

Na dobry początek warto postawić na obiekt, który na pewno Cię nie zawiedzie – tak pod względem dostępnych atrakcji, jak i standardu pobytu. Naszym faworytem są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Polsce.

Termy BUKOVINA oferują aż 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, zjeżdżalnie, Strefę Dzieci i Młodzieży, strefę saun, strefę SPA & Wellnes i mnóstwo innych atrakcji (w tym np. codzienne zajęcia z aquaaerobiku, zajęcia dla dzieci, jak lekcje nurkowania i wiele więcej).

W Termach BUKOVINA obowiązuje standardowa polityka dotycząca stroju. Co ważne, na miejscu jest dostępny sklep, w którym możesz kupić wszystko, czego ewentualnie zapomnisz – od strojów kąpielowych, po pieluszki do pływania.

Więcej praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci spakowanie torby czy plecaka na termy, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/jaki-stroj-obowiazuje-na-termach-bukovina.

Wpis gościnny.

Informacja prawna