Majtki bawełniane łączą estetykę i komfort

Bawełniana bielizna ma dobre opinie. Znana jest głównie z tego, że świetnie współpracuje z ciałem, dzięki czemu zachowuje się pełen komfort i higienę. Jednak czasami można spotkać się z myśleniem, że majtki z bawełny są nieatrakcyjne i zarezerwowane dla emerytek i rencistek. To oczywiście duże uproszczenie, ale chodzi o kojarzenie bawełnianej bielizny ze starością, w której walory estetyczne miałyby się nie liczyć. Warto uświadomić sobie, że czasy się zmieniają, a projektanci przykładają wagę do łączenia tego, co ładne z tym, co bezpieczne oraz praktyczne. Z tego względu bielizna bawełniana powinna stać się podstawą naszej szafy – jeśli zależy nam na komforcie i zdrowiu miejsc intymnych. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Być może rzeczywiście niektóre modele wykonane z koronki i świecącego, sztucznego materiału będą wydawały się dużo ciekawsze, jednak kluczem jest zawsze sztuka kompromisu. Spośród bawełnianych majtek spokojnie wybierzemy też taki gatunek i projekt, który zaspokoi potrzeby atrakcyjności.

Wygoda i higiena – dlaczego warto nosić bawełniane majtki?

Majtki bawełniane są wygodne – nie obcierają, nie wżynają się w ciało. Jeśli wybierzemy właściwy dla nas rozmiar, możemy liczyć na to, że majtki będą dopasowywały się do każdego ruchu, nie dając o sobie znać. W sklepach dostępne są modele bezszwowe, co oznacza, że dobierzemy je do bardzo dopasowanych spodni, sukienek czy spódnic. Linia majtek nie będzie przedostawała się przez ubranie, a bielizna pozostanie w pełni dyskretna. Zaleta wygody przemawia też za aktywnym uprawianiem sportu – jest to możliwe i przyjazne skórze. W bawełnianych majtkach można biegać, ćwiczyć, spać, siedzieć wiele godzin w podróży pociągiem lub po prostu…iść na randkę! Bawełna jest najbardziej higienicznym materiałem, a miejsca intymne wymagają szczególnej uwagi. Jeśli zatroszczymy się o rodzaj bielizny, zadziałamy zapobiegawczo na różne stany zapalne i problemy w tych okolicach…

Unikaj stanów zapalnych miejsc intymnych

Stany zapalne miejsc intymnych mogą wystąpić wskutek wielu sytuacji. Powszechnie wydaje się, że największym ryzykiem obciążone są osoby zaniedbujące higienę tych miejsc lub używające środków alergizujących. Takie właściwości mogą mieć kosmetyki na bazie sztucznych składników – np. silikonów, SLSów, PEGów, PPGów czy aluminium. Warto więc sięgać po mydła i płyny naturalne. Duży problem może stanowić także rodzaj bielizny. Sztuczne materiały noszone dzień w dzień, zwłaszcza latem, przyczyniają się do odparzeń i podrażnień. Skóra nie oddycha, a bakterie zaczynają się mnożyć. Dodatkową uwagę powinny zwrócić kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Majtki bawełniane po porodzie są wręcz konieczne, by ciało regenerowało się szybciej, było zdrowe i zachowało odpowiednie pH.

Najlepsze na lato?

Jeśli majtki z bawełny wciąż wydają się nam karą, a nie inwestycją w zachowanie higieny i komfortu, zdecydujmy się na nie przynajmniej latem. Im większe upały, tym trudniej nie złapać grzybicy, opryszczki i innych chorób miejsc intymnych. Myśląc o klasycznych, bawełnianych majtkach, mamy przed oczami figi, jednak dużą popularnością cieszą się też bawełniane, damskie bokserki. Są one tak samo wygodne i bezpieczne dla skóry. Zarówno figi, jak i bokserki występują w różnych kolorach i nadrukach, które mogą podnosić atrakcyjność. Są to napisy, motywy z bajek lub kobiece wzory. Nawet biała, standardowa, bawełniana bielizna może być wykonana w taki sposób, że stanie się niezwykle subtelna i pociągająca. Ta druga cecha jest często powodem, dla którego niesłusznie rezygnuje się z noszenia bawełny. Wystarczy jednak dobrze się rozejrzeć, poświęcić czas na przegląd konkretnych modeli, skorzystanie z obsługi klienta lub po prostu sprawdzanie składu. Ładne i wygodne majtki znajdziemy nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też internetowych – zaoszczędzimy wtedy czas. Internet ma też wiele ciekawych promocji, co może spowodować, że zaoszczędzimy również pieniądze – hurtem i po kosztach zaopatrzymy się w większą ilość par.

Bawełniana bielizna wciąż pozostaje najbardziej uniwersalną i przyjazną ciału bielizną, niezależnie od wieku i stylu życia. Dzięki rozwojowi mody, poczucia estetyki i większej świadomości wśród klientów, dostępne dziś modele są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale też atrakcyjne i kobiece. Bawełniana bielizna zalecana jest również dzieciom, które od najmłodszych lat powinny uczyć się dbania o higienę miejsc intymnych. Właściwa bielizna będzie zawsze tak samo ważna, jak używanie dobrych, naturalnych środków i regularne mycie ciała. Majtki z bawełny kierowane są więc do osób dbających o siebie, o swoje poczucie komfortu i zdrowia. Powinny być podstawą po porodzie, a także u kobiet aktywnie uprawiających sport. Od bielizny bawełnianej nie ma żadnej wymówki latem! Wysokie temperatury sprzyjają namnażaniu się bakterii, a sztuczne materiały w kontakcie ze skórą powodują jej podrażnienia i stany zapalne. W konsekwencji – przysparzają dużo więcej kłopotów, niż nam się wydaje.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna