Jak wybrać stylowy i funkcjonalny ekspres do kawy? Zwróć uwagę na te 3 szczegóły

Co zrobić, aby móc delektować się smakiem kawy przygotowanej jak przez profesjonalnego baristę? Oczywiście wybrać funkcjonalny ekspres! Jednak zanim go kupimy, przygotujmy się odpowiednio i zwróćmy uwagę na kilka ważnych czynników.

System wysokiego ciśnienia

Niektórzy mylnie uważają, że idealnie przyrządzoną kawę możemy kupić jedynie w dobrej kawiarni. To mit! Gdy mamy w domu odpowiedni ekspres do kawy, możemy z jego pomocą przygotować równie pyszne napoje co te serwowane na mieście.

Kluczem do uzyskania idealnego smaku jest wykorzystanie odpowiednio wysokiego ciśnienia w ekspresie. Dzięki niemu urządzenie potrafi wydobyć z ziaren doskonały smak, aromat i optymalną moc. Różne modele ekspresów różnią się między sobą generowanym ciśnieniem. Jego minimalna wartość, która zapewni dobre przygotowanie kawy, to 9 barów. Im wyższe jest ciśnienie wody, która przepływa przez zmieloną kawę, tym właściwości i smak będą lepsze.

Warto pamiętać, że właśnie przy wysokim ciśnieniu powstaje aksamitna pianka, czyli crema, która nie tylko wzbogaca aromat i pięknie prezentuje się w szklance, lecz także opóźnia proces stygnięcia napoju. Dlatego warto wybrać taki ekspres, który jest w stanie osiągnąć ciśnienie do 15 barów. Taka wielkość sprawia, że moment zetknięcia kawy z wodą trwa bardzo krótko. Jedną z marek, która może się pochwalić ekspresami generującymi takie ciśnienie jest NESCAFÉ® Dolce Gusto®.

Jakie napoje przygotujemy z pomocą ekspresu?

Czasami mamy ochotę na mocne espresso, a innym razem na delikatne cappuccino lub słodkie latte macchiato. Ekspres powinien być urządzeniem wielozadaniowym, który przygotuje odpowiedni napój wedle naszych upodobań. Nowoczesne ekspresy pozwalają na przyrządzenie nie tylko kaw, lecz także czekolad na gorąco. Wybierając urządzenie na kapsułki, będziemy mieli do wyboru całą gamę kaw zamkniętych w hermetycznych kapsułkach. Do wyboru, do koloru!

Przeczytaj także:  Krzem organiczny – pierwiastek życia

Połączenie technologii i designu

Podczas wybierania ekspresu powinniśmy zastanowić się, ile miejsca możemy na niego przeznaczyć. Duże ciśnieniowe ekspresy do kawy, na przykład kolbowe, nie sprawdzą się w małej kuchni, ponieważ mogą zająć dużą część blatu i optycznie przytłoczyć wnętrze. Przeważnie też nie charakteryzują się zbyt wyszukanym designem – mają być funkcjonalne, a nie pięknie prezentować się na blacie kuchennym.

Miłośnicy nowoczesnego stylu powinni przemyśleć wybór równie zaawansowanego technologicznie ekspresu do kawy na kapsułki. Nie dość, że nie zabiera on zbyt wiele miejsca, to jeszcze stanowi ozdobę wnętrza. Jednym z modeli godnych polecenia jest ekspres do kawy NESCAFÉ® Dolce Gusto® Piccolo XS marki Krups. Ekspres występuje w trzech kolorach – białym (dla miłośników minimalizmu), czarnym (dla tradycjonalistów) oraz czerwonym (dla fanów bardziej ekstrawaganckiego stylu). Piccolo XS kryje w sobie nowoczesne rozwiązania na miarę potrzeb prawdziwych kawoszy, np. system wysokiego ciśnienia do 15 barów, wygodny tryb zasilania Eco, który wyłącza urządzenie po minucie bezczynności, oraz możliwość przygotowania kilkudziesięciu rodzajów wyśmienitych kaw i napojów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna