Jak przeciwdziałać cellulitowi?

kremy do pielęgnacji skóry - na cellulit

Cellulit jest problemem wynikającym z różnych czynników, niesie szereg patologicznych zaburzeń organizmu. Aby zwalczyć ten problem, potrzebujemy zintegrowanego podejścia: właściwego odżywiania, ćwiczeń i zabiegów kosmetycznych. Ostatni z wymienionych na krótki okres czasu pomoże przywrócić skórze jej dawną elastyczność i gładkość.

Czym jest cellulit?

Cellulit nazywany inaczej skórką pomarańczową, powoduje nieefektowny wygląd skóry, w której zgromadzenie tkanki tłuszczowej przejawia się w postaci nierówności i grudek. Dziedziczna predyspozycja, nieprawidłowe odżywianie i używki a także niewydolność hormonalna, siedzący tryb życia, prowadzi do osłabienia mięśni. A także gromadzenia się komórek tłuszczowych, zaburzenia procesów metabolicznych w płynie limfy. Walka z cellulitem jest trudna, dlatego warto zapobiec jego pojawieniu się. Antycellulitowe produkty kosmetyczne są niezbędnymi pomocnikami w osiągnięciu tego celu.

Funkcje kremu antycellulitowego

Krem antycellulitowy jest środkiem działania zewnętrznego mający na celu przyspieszenie metabolizmu, poprawę układu krążenia, rozbicie tłuszczów oraz usunięcie nadmiaru płynu i elementów rozpadu produktów z organizmu. Po nałożeniu poprawia się wygląd i napięcie skóry, zwiększa się elastyczność ciała, a nierówności są wygładzane.

Metoda działania kremu antycellulitowego

Krem przeciw cellulitowi będzie skuteczny, pod warunkiem, że będzie regularnie stosowany w połączeniu z odpowiednim odżywianiem i zwiększoną aktywnością fizyczną. Zaleca się rozprowadzanie kremu na skórze i ruchami masującymi od dołu do pełnej absorpcji i jak najgłębiej wmasować w strefę problemową. Czas trwania i regularność są opisane w każdej instrukcji użytkowania danego produktu. Zazwyczaj antycellulitowy krem do ciała stosuje się codziennie po kąpieli lub nawet dwa razy dziennie. Jest jeszcze jeden warunek do pełnego funkcjonowania kremu antycellulitowego to naturalne składniki.

Przeczytaj także:  Sederma - dlaczego warto stosować kosmetyki tej marki?

Jaki powinien być skład kremu antycellulitowego?

W dobrych kremach antycellulitowych stosuje się różne substancje o doskonałej sile penetracji. Na przykład, olejki eteryczne i ekstrakty z roślin sprawiają, że skóra staje się jędrna, usuwany jest nadmiar toksyn. Przywracany jest efekt drenażu, zmniejsza się objętość komórek tłuszczowych. Skuteczne składniki to:

  • Wyciąg z pieprzu cayenne wzmacnia mikrokrążenie krwi w skórze, doskonale ściąga i usuwa skórkę pomarańczową.
  • Witaminy nadają jędrność skórze, przyczyniają się do resorpcji tłuszczów, przywracają regenerację komórek, usuwają suchość i łuszczenie.
  • Ekstrakt z bylicy boże drzewko przyśpiesza proces lipolizy (rozbija komórki tłuszczowe)
  • Ekstrakty z alg i bluszczu usuwają toksyny z tkanek
  • Wyciąg z ruszczyka kolczastego i kasztanowca wspomaga mikrokrążenie i wzmacnia naczynka.

Na rynku dostępne są różne kremy antycellulitowe ze skutecznymi składnikami.

Jak wybrać krem antycellulitowy?

Wybierając produkt, trzeba polegać na indywidualnych cechach ciała i problemach, których chce się pozbyć. Na przykład, stosując krem antycellulitowy ze specjalnym masażem, pracuje się na lokalnych złogach tłuszczu biernych podczas zabiegu na obszarze brzucha, biodrach i barkach. Formuła rozgrzewająca wzmacnia procesy spalania tkanki tłuszczowej i stymuluje lokalny obieg krwi oraz chłodzenie: tonizuje, wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna