Jak uzyskać efekt pięknych, białych zębów?

zdrowe białe zęby

Piękny, zdrowy i biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Estetyczne uzębienia sprawia, że każda osoba wygląda atrakcyjniej. Co więc zrobić, aby uzyskać biel na zębach?

Czym jest spowodowane żółknięcie zębów?

Żółknięcie zębów może być spowodowane wieloma czynnikami. Jednakże do najczęściej spotykanych należy zaliczyć przede wszystkim:

 • brak systematycznego szczotkowania zębów
 • spożywanie dużej ilości kofeiny
 • długotrwałe palenie wyrobów tytoniowych
 • picie wina
 • picie herbaty
 • spożywanie czarnych jagód
 • ale również wiek, ponieważ z wiekiem szkliwo zębów ulega odbarwieniu

Domowe sposoby na uzyskanie białego wyglądu uzębienia

Zapewne większość z Was myśli, że uzyskanie białego efektów na zębach domowymi sposobami nie jest możliwe. Jeżeli to zmienicie zdanie czytając dalszą część artykułu. Do domowych i sprawdzonych metod wybielających zęby domowymi sposobami można w szczególności zaliczyć:

 • wybielanie zębów aktywnym węglem – jest to metoda bardzo popularna. Bowiem węgiel aktywny jest w pełni bezpieczny dla szkliwa zębów i może być stosowany przez osoby z różnej grupy wiekowej. Powoduje on nie tylko poprawę koloru zębów, ale przede wszystkim pochłania zalegające zanieczyszczenia, mechaniczne w sposób delikatny ściera osad nazębny. Węgiel aktywny można kupić w każdej aptece.
 • wybielanie zębów sodą oczyszczoną – metoda ta przez jednych jest uważana za dość kontrowersyjną, a przed drugich za metodę skuteczną. Należy pamiętać, że sodę oczyszczoną można stosować, jako substancję do wybielania zębów. Aczkolwiek nie zaleca się jej stosowania systematycznie, ponieważ może uszkodzić szkliwo zębów.
 • wybielanie zębów za pomocą skórki od banana – skórka od banana zawiera wiele cennych substancji. Jest ona niejadalna, w związku z tym można ją wykorzystać do innych rzeczy, jakim jest wybielanie zębów. Skórka z banana pozwala nie tylko poprawić kolor zębów, ale również zwalczyć kamień nazębny. Przed jej zastosowaniem należy dokładnie ją umyć, a następnie zacząć polerować szkliwo zębów.
Przeczytaj także:  Naturalne kosmetyki do włosów dla tych, którzy stawiają na świadomą pielęgnację

Zabieg wybielający na zęby

Do zabiegów wybielających na zęby należy zaliczyć przede wszystkim:

 • wybielanie laserowe – zabieg ten jest kierowany wyłącznie do tych osób, które przed zabiegiem będą miały wszystkie zęby wyleczone i wyczyszczone z kamienia nazębnego. Zabieg trwa około 60 minut. Lekarz stomatolog nakłada na zęby specjalny żel, który ma na celu ochronę dziąseł i utwardza go lampą UV. W następnej kolejności na uzębienie nakładana jest substancja wybielająca, która zostaje naświetlana przez wiązkę lasera około 15 minut.
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna