Pozytywne myślenie, jak to działa?

Pozytywne myślenie pomaga w codziennym życiu, ponieważ wpływa na funkcjonowanie zawodowe i osobiste, samoocenę oraz relacje z innymi ludźmi. Pozytywnego myślenia można się nauczyć i istnieją na to sprawdzone sposoby, z których warto skorzystać.

Myślenie pozytywne, czyli zupełnie inne podejście do życia

Pozytywne myślenie jest pojęciem nie tylko z zakresu mowy potocznej, ale także związanym z naukowymi przesłankami, dotyczącymi psychologii. Jeszcze do początku XXI wieku psychologowie badali głównie zaburzenia psychiczne takie jak depresja, czy schizofrenia i nie poświęcali czasu na sprawdzanie innych aspektów życia człowieka. Wszystko zmieniło się wraz z powstaniem psychologii pozytywnej, gdy badacze zaczęli zwracać uwagę na znaczenie optymizmu i radości z małych rzeczy. Okazało się, że osoby, które myślą pozytywnie, są nie tylko bardziej zadowolone z życia i z samych siebie, ale także tworzą bardziej udane relacje interpersonalne i mogą osiągać sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Warto sprawdzić poziom swojego pozytywnego myślenia wchodząc w poniższy link: https://www.martabartosik.com/rozwoj/pozytywne-myslenie-mit-czy-fakt-zrob-test-czy-myslisz-pozytywnie/

Osoby, które w teście uzyskają niski wynik nie muszą się martwić, ponieważ możliwe jest wyćwiczenie pozytywnego myślenia, za pomocą różnorodnych metod takich jak wizualizacje, nieprzejmowanie się drobnymi trudnościami, a także pielęgnowanie relacji międzyludzkich.

Dlaczego warto myśleć pozytywnie?

O pozytywnym myśleniu od lat mówi się coraz więcej, ponieważ wpływa ono praktycznie na wszystkie aspekty życia człowieka. Warto wiedzieć, że umiejętność pozytywnego myślenia najbardziej przydaje się w takich sytuacjach jak utrata pracy, nagła choroba, problemy z partnerem. To właśnie wtedy tak ważne jest skoncentrowanie się na dobrych emocjach i nastawienie się w sposób optymistyczny wobec innych ludzi oraz otaczającego świata. Właśnie dlatego dobrze patrzeć na każdy kryzys w sposób zgodny z podejściem znanym ze starożytnych Chin. Tam kryzys ma znaczenie podwójne, ponieważ oznacza z jednej strony trudności, ale z drugiej strony także szansę na coś nowego. Przecież utrata jednej pracy może pomóc w znalezieniu innej, bardziej satysfakcjonującej i lepiej płatnej, a zerwanie dotychczasowego związku może stać się szansą na poznanie wspaniałej osoby na całe życie. Zgodnie z większością badań i teorii psychologicznych to, co człowieka daje od siebie, wraca do niego ze zdwojoną siłą. Oznacza to, że dając dobroć, pozytywne myślenie, optymizm i ciepłe uczucia, można otrzymać ich jeszcze więcej w zamian. Pozytywne myślenie wpływa na życie, ponieważ pomaga w podejmowaniu decyzji i ukierunkowuje na odpowiednie działanie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Przeczytaj także:  Rower elektryczny za drogi? Rozważ zestaw do konwersji roweru!
Informacja prawna